Семенюк Ольга
Однією із законних підстав відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації є наявність дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи (абз. 11 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»), за умови, що такі особи з інвалідністю не мають інших працездатних осіб, зобов'язаних відповідно до закону їх утримувати;
Щоб отримати відстрочку від призову на військову службу за вищезазначеною підставою, необхідно подати заяву із необхідними додатками до ТЦК та СП.
Порядок дій необхідних для подачі заяви до ТЦК та СП про відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації згідно абз. 11 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію»:
1. Необхідно з’ясувати чи є у вас право на відстрочку, оскільки таке право є тільки у осіб, які мають дружину (чоловіка) та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) з інвалідністю I чи II групи, за умови, що такі особи з інвалідністю не мають інших працездатних осіб, зобов’язаних відповідно до закону їх утримувати.
У розрахунок потрібно брати тільки родичів першої лінії споріднення по відношенню до інваліда, який є Вашою підставою для відстрочки.
Тобто перевіряємо родинні зв'язки щодо батьків інваліда, дітей інваліда і чоловіка або дружини інваліда. І все.
2. Ви з’ясували, що є особою, яка має право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації на підставі абз. 11 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».
Далі необхідно підготувати документи для написання заяви.
Наприклад, у випадку наявності І, ІІ, ІІІ групи інвалідності у вашої дружини, необхідними документами будуть:
● ваш паспорт та ідентифікаційний код.
Слід зауважити, незважаючи на те, що в id-картці зазначений ваш ідентифікаційний код, все-одно необхідний лист на його підтвердження. Також необхідним документом є витяг про реєстрацію місця реєстрації, оскільки він є невід’ємним додатком до id-картки. В заяві ми зазначаємо вашу адресу реєстрації, а витяг є її підтвердженням;
● паспорт та ідентифікаційний код дружини;
● свідоцтво про шлюб;
● довідка МСЕК;
● пенсійне посвідчення;
● довідка з місця проживання на підтвердження спільного проживання.
У випадку наявності І чи ІІ групи інвалідності у вашої матері або ж батька, необхідними документами будуть:
● ваш паспорт та ідентифікаційний код;
● паспорт та ідентифікаційний код батька/матері;
● ваше свідоцтво про народження;
● у разі різних прізвищ, документи на підтвердження зміни прізвища;
● довідка МСЕК;
● пенсійне посвідчення;
● довідка з місця проживання батьків (якщо є інші брати і сестри, потрібно додавати їх свідоцтво про народження та документи на підтвердження їх непрацездатності).
Довідку можна отримати в голови ОСББ. В разі відсутності ОСББ, або ж, якщо ви проживаєте без реєстрації, потрібно звернутися до органів соціальної політики з актом опитування сусідів.
Ще від автора
Батько написав заяву на очне навчання дітей, а мама на онлайн. В договорі про утримання дітей права і обов'язки прописані порівну, тиждень діти з батьком тиждень з матір'ю, як краще вийти з такої ситуації.
Правові особливості організації сімейної (домашньої) форми навчання
Підкажіть як встановити факт чи визнати батьківство батька по відношенню до дитини, який пропав безвісно під час воєнних дій (мобілізований)? Чи можна через ДНК експертизу з дідусем дитини?
Коментарі
Рекомендовані статті
При перегляді сторінки юриста з підпискою Pro, рекомендації інших юристів на Вашій сторінці для користувачів відсутні.
Профіль юриста потрапляє на перші сторінки, а це додаткова можливість отримати заявок у 2,7 разів більше. 80% клієнтів не переходять далі третьої сторінки каталогу: більшість обирає юриста з перших сторінок і звертається до нього за консультацією.
При перегляді клієнтом сторінки юриста з підпискою Free, сторінку Pro буде показано йому в рекомендованих юристах. За статистикою, більше половини клієнтів переходять на сторінки рекомедованих юристів.
Відмітка Pro підвищує довіру клієнтів до юриста, демонструє його активність та надійність.
Можливість встановлювати будь-яке зображення на обкладинці профілю та створювати індивідуальний стиль.
Можливість створити коротке та зрозуміле посилання на Ваш профіль, яке Ви зможете використовувати на своїх візитних картках або у соцмережах.
Власний профіль юриста, де можна презентувати свої послуги, збирати відгуки, публікувати статті, кейси, фото та відео.
Розміщення у зручному каталозі, де клієнт знаходить юриста за різними параметрами (місто, мова, категорія права).
Функціонал платформи дозволяє клієнтам зручно взаємодіяти з юристами через платформу (дзвінок, форму заявки, чат).
Стрічка безкоштовних питань дає можливість юристам задавати питання іншим юристам або відповідати на питання тих, хто потребує допомоги. Також це відмінний інструмент, щоб зарекомендувати себе як спеціаліста та залучити ще більше клієнтів.