Гаврилюк Ярослав
При консультації військовослужбовців та близьких з питань звільнення з військової служби, додатковим питанням часто було щодо можливості в подальшому виїхати за кордон після звільнення з військової служби.
Як показує аналіз законодавства, підстави для звільнення з В/С та для виїзду за кордон майже всі однакові. Лише необхідно чітко по переліку зібрати необхідні документи
Ключовим документом для перевірки підстав для виїзду за кордон є Постанова КМУ №57 від 27 січня 1995 року ”Правила перетинання державного кордону громадянами України”
Для звільнених з військової служби за станом здоров’я у відставку перетин кордону можливий при пред’явленні додатково свідоцтва про хворобу з заключення “Непридатний до військової служби зі зняттям з військового обліку” та відповідної відмітки у військовому квитку про зняття з військового обліку.
Якщо захисник має встановлену групу інвалідності (загальне захворювання чи внаслідок захисту Батьківщини - не має значення) - обов’язково треба пред’явити:
-посвідчення, яке підтверджує відповідний статус особи з інвалідністю,
або
-пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги, в яких зазначено групу та причину інвалідності
або
-довідку для отримання пільг особами з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соціальну допомогу
Для звільнених військовослужбовців в запас за сімейними обставинами виїзд можливий. Головне зібрати повний пакет документів, які дають право на виїзд. Перелік документів за окремими підставами детально вказано в п 2-1 Правил перетину кордону.
Кожен випадок індивідуальний та потребує аналізу, з метою уникнення відмови при перетині кордону.
Наприклад, військовослужбовець звільнився з у зв’язку з наявністю матері з ІІ групою інвалідності та бажає в подальшому виїхати за кордон.
Виїзд можливий лише при супроводженні матері.
Під час перетину кордону треба пред’явити:
-пенсійне посвідчення або будь-яке інше посвідчення що засвідчує групу інвалідності та причину інвалідності - наявність лише довідки МСЕК недостатньо для перетину кордону
-свідоцтво про народження - підтвердження родинного зв’язку.
-документ, що підтверджують спільне проживання (задеклароване або зареєстроване місце мешкання) захисника та батьків
або
-Акт встановлення факту здійснення догляду.
Акт встановлення факту здійснення догляду складається на підставі звернення особи з інвалідністю I чи II групи або особи, яка здійснює догляд, до районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу сільської, селищної, міської ради із заявою про здійснення особою такого догляду.
Не пізніше ніж протягом п’яти робочих днів після надходження заяви складається акт встановлення факту здійснення догляду в довільній формі. Зазначений акт надсилається заявнику або видається особисто за його бажанням
Ще від автора
МЕДИЧНИЙ ОГЛЯД ВЛК ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ ЗСУ
Юридична допомога військовослужбовцям, ветеранам та членам їх сімей. За індивідуальною консультацією звертайтесь.Додаткова грошова винагорода під час лікування.
Юридична допомога військовослужбовцям, ветеранам та членам їх сімей. За індивідуальною консультацією звертайтесь.ПІЛЬГИ УЧАСНИКІВ БОЙОВИХ ДІЙ
Юридична допомога військовослужбовцям, ветеранам та членам їх сімей. За індивідуальною консультацією звертайтесь.Коментарі
Рекомендовані статті
При перегляді сторінки юриста з підпискою Pro, рекомендації інших юристів на Вашій сторінці для користувачів відсутні.
Профіль юриста потрапляє на перші сторінки, а це додаткова можливість отримати заявок у 2,7 разів більше. 80% клієнтів не переходять далі третьої сторінки каталогу: більшість обирає юриста з перших сторінок і звертається до нього за консультацією.
При перегляді клієнтом сторінки юриста з підпискою Free, сторінку Pro буде показано йому в рекомендованих юристах. За статистикою, більше половини клієнтів переходять на сторінки рекомедованих юристів.
Відмітка Pro підвищує довіру клієнтів до юриста, демонструє його активність та надійність.
Можливість встановлювати будь-яке зображення на обкладинці профілю та створювати індивідуальний стиль.
Можливість створити коротке та зрозуміле посилання на Ваш профіль, яке Ви зможете використовувати на своїх візитних картках або у соцмережах.
Власний профіль юриста, де можна презентувати свої послуги, збирати відгуки, публікувати статті, кейси, фото та відео.
Розміщення у зручному каталозі, де клієнт знаходить юриста за різними параметрами (місто, мова, категорія права).
Функціонал платформи дозволяє клієнтам зручно взаємодіяти з юристами через платформу (дзвінок, форму заявки, чат).
Стрічка безкоштовних питань дає можливість юристам задавати питання іншим юристам або відповідати на питання тих, хто потребує допомоги. Також це відмінний інструмент, щоб зарекомендувати себе як спеціаліста та залучити ще більше клієнтів.