Глушко Андрій
ЗАЯВА про заміну виконання військового обов’язку альтернативною (невійськовою) службою...
Зазначено ч.1 ст.35 Конституції України «Кожен має право на свободу світогляду і віросповідання. Це право включає свободу сповідувати будь-яку релігію або не сповідувати ніякої, безперешкодно відправляти одноособово чи колективно релігійні культи і ритуальні обряди, вести релігійну діяльність.»
Враховуючи те, що п.3 Указу Президента України № 64/2022 від 24.02.2022 р. «Про введення воєнного стану в Україні» не запроваджує обмеження конституційного права на свободу совісті та віросповідання, та на підставі ч.4 ст.35 Конституції України звертаюся до Вас із заявою про заміну військового обов’язку альтернативною (невійськовою) службою у зв’язку з моїми релігійними переконаннями, які не допускають користування зброєю.
Таке право також закріплено ч.3 ст.4 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації», а саме, «Ніхто не може з мотивів своїх релігійних переконань ухилятися від виконання конституційних обов'язків. Заміна виконання одного обов'язку іншим з мотивів переконань допускається лише у випадках, передбачених законодавством України.»
Згідно Постанові КМУ № 2066 від 10.11.1999 р. «Про затвердження нормативно-правових актів щодо застосування Закону України "Про альтернативну (невійськову) службу"», зазначено Переліком релігійних організацій, віровчення яких не допускає користування зброєю, саме, ... християни .
Отже, Довідкою...
Мої релігійні переконання зобов’язують мене дотримуватися Біблейського навчання, а саме, Законом Божим зазначено у Вихід 20:13 «Не вбиватимеш», у Повторення Закону 5:17 «Не вбивай».
Віровчення релігійної громади, до якої я належу, закликає не використовувати зброю проти інших людей та не бути співучасником вбивства людей, що унеможливлює мною виконання військового обов’язку (Повторення Закону 4:2,5,6 «Не додавайте нічого до того, що я вам заповідаю, і не віднімайте нічого, пильнуючи заповіді Господа, Бога вашого, які я вам заповідаю. Ось (глянь) навчав я вас заповідей і рішень, як це заповідав мені Господь, Бог мій, щоб ви виконували їх точно в землі, до якої прийдете, щоб її зайняти. Пильнуйте ж і виконуйте їх, бо це стане немов би ваша мудрість і ваш розум перед очами народів, які чутимуть про всі ці установи, щоб (вони) говорили: справді, мовляв, мудрі й розумні люди - оцей великий народ!»)
Водночас я беру активну участь у духовному та соціальному служінні народу України, що підтверджується моїми проповідями у церкві та на волонтерських служіннях, але я готовий замість виконання військового обов’язку, передбаченого Конституцією України, сприяти перемозі нашої України у війні з російським агресором шляхом проходження альтернативної (невійськової) служби.
Відповідно ст.2 Закону України «Про альтернативну (невійськову) службу» зазначено «Право на альтернативну службу мають громадяни України, якщо виконання військового обов’язку суперечить їхнім релігійним переконанням і ці громадяни належать до діючих згідно з законодавством України релігійних організацій, віровчення яких не допускає користування зброєю.»
Тож, п.3 Указу Президента України № 64/2022 від 24.02.2022 р. «Про введення воєнного стану в Україні» зазначено: «У зв'язку із введенням в Україні воєнного стану тимчасово, на період дії правового режиму воєнного стану, можуть обмежуватися конституційні права і свободи людини і громадянина, передбачені статтями 30 - 34, 38, 39, 41 - 44, 53 Конституції України, а також вводитися тимчасові обмеження прав і законних інтересів юридичних осіб в межах та обсязі, що необхідні для забезпечення можливості запровадження та здійснення заходів правового режиму воєнного стану, які передбачені частиною першою статті 8 Закону України "Про правовий режим воєнного стану"».
Але ч.1 ст.8 Закону України «Про правовий режим воєнного стану», жодним пунктом із 25 не застосовуються обмеження конституційних прав і свобод людини відносно віруючих...
Тобто протягом дії воєнного стану право громадян на свободу совісті і віросповідання, передбачене ст. 35 Конституції України, ст.3 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» не обмежене.
Враховуючи вищевикладене, керуючись чинним законодавством України, зокрема ч. 4 ст. 35 Конституції України,
Коментарі
Рекомендовані статті
При перегляді сторінки юриста з підпискою Pro, рекомендації інших юристів на Вашій сторінці для користувачів відсутні.
Профіль юриста потрапляє на перші сторінки, а це додаткова можливість отримати заявок у 2,7 разів більше. 80% клієнтів не переходять далі третьої сторінки каталогу: більшість обирає юриста з перших сторінок і звертається до нього за консультацією.
При перегляді клієнтом сторінки юриста з підпискою Free, сторінку Pro буде показано йому в рекомендованих юристах. За статистикою, більше половини клієнтів переходять на сторінки рекомедованих юристів.
Відмітка Pro підвищує довіру клієнтів до юриста, демонструє його активність та надійність.
Можливість встановлювати будь-яке зображення на обкладинці профілю та створювати індивідуальний стиль.
Можливість створити коротке та зрозуміле посилання на Ваш профіль, яке Ви зможете використовувати на своїх візитних картках або у соцмережах.
Власний профіль юриста, де можна презентувати свої послуги, збирати відгуки, публікувати статті, кейси, фото та відео.
Розміщення у зручному каталозі, де клієнт знаходить юриста за різними параметрами (місто, мова, категорія права).
Функціонал платформи дозволяє клієнтам зручно взаємодіяти з юристами через платформу (дзвінок, форму заявки, чат).
Стрічка безкоштовних питань дає можливість юристам задавати питання іншим юристам або відповідати на питання тих, хто потребує допомоги. Також це відмінний інструмент, щоб зарекомендувати себе як спеціаліста та залучити ще більше клієнтів.