Бабенко Олександр
29 березня на офіційному сайті https://itd.rada.gov.ua/billInfo/Bills/Card/43329 було опубліковано текст документу, який був підписаний головою ВР та мається інформація про направлення документу на підпис Президенту України.
?ОГЛЯД ЗМІН
?Військовослужбовці не можуть бути звільнені з військової служби до набуття права на пенсію за вислугу років, крім випадків, передбачених законом"
?Військовослужбовці мають право на вільне одержання, використання, поширення інформації відповідно до Закону України "Про інформацію" та інших законів України
?Загальний час безперервного перебування військовослужбовця на лікуванні із збереженням грошового та матеріального забезпечення не може перевищувати 12 місяців поспіль - встановлюється правомірність припинення усіх виплат після спливу цього терміну
?Огляд ВЛК для вирішення питання про потребу у тривалому лікуванні проводиться не пізніше ніж через чотири місяці від початку лікування.
?Після 1 року безперервного лікування проводить обов’язкове ВЛК про стан придатності - по факту незалежно від того, чи треба в подальшому лікуватись чи ні.
?Строковикам у рік звільнення по указу Президента, у разі невикористання ними відпустки виплачується грошова компенсація за всі невикористані дні відпустки
?Військовослужбовці під час лікування забезпечуються покращеним харчуванням відповідно до норм, які застосовуються у військово-медичних закладах.
?У разі направлення військовослужбовців на лікування за кордон безперервним перебуванням на лікуванні за кордоном вважається період надання медичних послуг у закладах охорони здоров’я іноземних держав, включаючи час переміщення з одного закладу охорони здоров’я до іншого та час очікування між плановими етапами лікування, реабілітації, протезування
?Для догляду за хворою дитиною віком до 14 років військовослужбовці-жінки та батьки з числа військовослужбовців, які виховують дітей без матері, звільняються від виконання службових обов’язків на період, протягом якого дитина потребує догляду згідно з медичним висновком про тимчасову непрацездатність, але не більш як на 14 календарних днів
?У разі необхідності догляду за хворою дитиною віком до 14 років, яка потребує стаціонарного лікування, військовослужбовці, зазначені вище, звільняються від виконання службових обов’язків із збереженням грошового забезпечення на весь період догляду за хворою дитиною
?Розмір ОГД у разі загибелі (смерті) військовослужбовця в період дії воєнного стану визначається Кабінетом Міністрів України з урахуванням такого:
?розмір ОГД у разі загибелі при виконанні обов’язків військової служби не може становити менше 15 000 000 гривень;
?Місцеві ради надають місця у дитячих закладах за місцем проживання (перебування) дитини позачергово дітям:
?військовослужбовців
?військовослужбовців, які загинули чи померли або пропали безвісти під час проходження служби,
?резервістів під час виконання ними 6 обов’язків служби у військовому резерві
?З військового обліку виключаються громадяни, визнані військово-лікарськими комісіями непридатними до військової служби - раніше було уточнено “з виключенням з військового обліку”
?ЩО СТОСУЄТЬСЯ ОБМЕЖЕНОЇ ПРИДАТНОСТІ.
Установити, що громадяни України, які були визнані обмежено придатними до військової служби до набрання чинності цим Законом, протягом дев’яти місяців з дня набрання чинності цим Законом підлягають повторному медичному огляду з метою визначення придатності до військової служби.
☝️При аналізі тексту та пошуку по ключовим словам в документі відсутня пряма вказівка про скасування “обмеженої придатності”.
Огляд проходять всі громадяни України, тобто і військовозобов'язані і військовослужбовці
⚠️Що це може означати, з моєї точки зору:
МО, МВС, та інші військові органи за своєю ініціативою (при узгодженні на вищому рівні) вносять корективи щодо:
?виключення поняття “обмежена придатність”
в такому випадку потрібно вносити зміни до Розкладу хвороб та Пояснення до розкладу… щодо корегування діагнозів та станів розладу функцій організму з метою поділу на непридатний та придатний.
На мою думку, в такому випадку до “непридатності” повинні будуть віднести більше станів та діагнозів, ніж є зараз.
або
?корегують (звужують) підстави для надання статуту “обмежена придатність”
внесення змін до розкладу хвороб, пояснення до розкладу хвороб - з метою звуження підстав для надання статусу “обмежена придатність” та розширення підстав для визнання військовослужбовця придатним.
ВИСНОВОК:
яке буде остаточне рішення - залишається слідкувати за змінами до профільних наказів про діяльність ВЛК. Направляти на повторний огляд, без внесення змін до Наказів щодо ВЛК - не є логічним.
Зміни повинні бути здійсненні протягом 3 місяців з дня набрання чинності Закону
Цей Закон набирає чинності через один місяць з дня, наступного за днем його опублікування
Ще від автора
ОСОБЛИВОСТІ НАПРАВЛЕННЯ НА МСЕК ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ.
Маю позитивний досвід направлення військовослужбовців на медичний огляд МСЕКОСОБЛИВОСТІ НАРАХУВАННЯ ДОДАТКОВОЇ ВИНАГОРОДИ ЗА ЧАС ЛІКУВАННЯ У ЗВ’ЯЗКУ З “ПЕРЕРИВАННЯМ ЛІКУВАННЯ”
Маю позитивний досвід здійснення перерахунку додаткової винагороди за час лікування.ЗМІНИ ЩОДО ВИПЛАТИ РАЗОВОЇ ГРОШОВОЇ ВИПЛАТИ ВЕТЕРАНАМ ВІЙНИ
Актуальне питання щодо зміни порядку виплати щорічної допомоги ветеранамКоментарі
Рекомендовані статті
При перегляді сторінки юриста з підпискою Pro, рекомендації інших юристів на Вашій сторінці для користувачів відсутні.
Профіль юриста потрапляє на перші сторінки, а це додаткова можливість отримати заявок у 2,7 разів більше. 80% клієнтів не переходять далі третьої сторінки каталогу: більшість обирає юриста з перших сторінок і звертається до нього за консультацією.
При перегляді клієнтом сторінки юриста з підпискою Free, сторінку Pro буде показано йому в рекомендованих юристах. За статистикою, більше половини клієнтів переходять на сторінки рекомедованих юристів.
Відмітка Pro підвищує довіру клієнтів до юриста, демонструє його активність та надійність.
Можливість встановлювати будь-яке зображення на обкладинці профілю та створювати індивідуальний стиль.
Можливість створити коротке та зрозуміле посилання на Ваш профіль, яке Ви зможете використовувати на своїх візитних картках або у соцмережах.
Власний профіль юриста, де можна презентувати свої послуги, збирати відгуки, публікувати статті, кейси, фото та відео.
Розміщення у зручному каталозі, де клієнт знаходить юриста за різними параметрами (місто, мова, категорія права).
Функціонал платформи дозволяє клієнтам зручно взаємодіяти з юристами через платформу (дзвінок, форму заявки, чат).
Стрічка безкоштовних питань дає можливість юристам задавати питання іншим юристам або відповідати на питання тих, хто потребує допомоги. Також це відмінний інструмент, щоб зарекомендувати себе як спеціаліста та залучити ще більше клієнтів.