Бабенко Олександр
Під час консультацій виникає багато питань щодо порядку направлення на медичний огляд МСЕК діючих військовослужбовців. Склалась доволі різна практика. В деяких підрозділах в направленні відмовляють, мотивуя тим, що в них відсутні такі повноваження. В інших підрозділах видають направлення і військовослужбовці проходять медичні огляд та їм встановлюють групи інвалідності або відсоток втрати працездатності.
При аналізі Постанови КМУ від 3 грудня 2009 р. № 1317 “Питання медико-соціальної експертизи” відсутні будь-які пункти щодо визначення особливості направлення на медичний огляд військовослужбовців.
Пункт 3 визначає “Медико-соціальна експертиза проводиться особам, що звертаються для встановлення інвалідності, за направленням лікувально-профілактичного закладу охорони здоров'я після проведення діагностичних, лікувальних і реабілітаційних заходів за наявності відомостей, що підтверджують стійке порушення функцій організму, обумовлених захворюваннями, наслідками травм чи вродженими вадами, які спричиняють обмеження життєдіяльності”.
Тобто особу (в тому числі і військовослужбовців) на медичний огляд направляє лікувально-профілактичний заклад охорони здоров'я після підтвердження про стійке порушення функцій організму.
Якщо звернути увагу на повноваження ВЛК (Наказ МО № 402/2008 року), така комісія не має права видавати направлення на МСЕК.
У зв’язку з відсутністю чіткого алгоритму, було подано звернення до МО про роботу ЛКК в системі медичних закладах МО. Це звернення в подальшому розглядало командування Медичними силами. Та надіслало таку відповідь:
У всіх закладах охорони здоров’я в системі Міністерства оборони України на базі відділень амбулаторно-поліклінічної допомоги створено і працюють ЛКК, у тому числі проводиться активна робота по підготовці документів для встановлення інвалідності військовослужбовцям з подальшим направленням їх на розгляд МСЕК.
Аналізуючи таку відповідь, можна дійти до висновку, що варто писати рапорт про направлення до ЛКК на базі відділень амбулаторно-поліклінічної допомоги в системі МО, з метою подальшого направлення на МСЕК.
Ще від автора
ОСОБЛИВОСТІ НАПРАВЛЕННЯ НА МСЕК ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ.
Маю позитивний досвід направлення військовослужбовців на медичний огляд МСЕКОСОБЛИВОСТІ НАРАХУВАННЯ ДОДАТКОВОЇ ВИНАГОРОДИ ЗА ЧАС ЛІКУВАННЯ У ЗВ’ЯЗКУ З “ПЕРЕРИВАННЯМ ЛІКУВАННЯ”
Маю позитивний досвід здійснення перерахунку додаткової винагороди за час лікування.ЗМІНИ ЩОДО ВИПЛАТИ РАЗОВОЇ ГРОШОВОЇ ВИПЛАТИ ВЕТЕРАНАМ ВІЙНИ
Актуальне питання щодо зміни порядку виплати щорічної допомоги ветеранамКоментарі
Рекомендовані статті
При перегляді сторінки юриста з підпискою Pro, рекомендації інших юристів на Вашій сторінці для користувачів відсутні.
Профіль юриста потрапляє на перші сторінки, а це додаткова можливість отримати заявок у 2,7 разів більше. 80% клієнтів не переходять далі третьої сторінки каталогу: більшість обирає юриста з перших сторінок і звертається до нього за консультацією.
При перегляді клієнтом сторінки юриста з підпискою Free, сторінку Pro буде показано йому в рекомендованих юристах. За статистикою, більше половини клієнтів переходять на сторінки рекомедованих юристів.
Відмітка Pro підвищує довіру клієнтів до юриста, демонструє його активність та надійність.
Можливість встановлювати будь-яке зображення на обкладинці профілю та створювати індивідуальний стиль.
Можливість створити коротке та зрозуміле посилання на Ваш профіль, яке Ви зможете використовувати на своїх візитних картках або у соцмережах.
Власний профіль юриста, де можна презентувати свої послуги, збирати відгуки, публікувати статті, кейси, фото та відео.
Розміщення у зручному каталозі, де клієнт знаходить юриста за різними параметрами (місто, мова, категорія права).
Функціонал платформи дозволяє клієнтам зручно взаємодіяти з юристами через платформу (дзвінок, форму заявки, чат).
Стрічка безкоштовних питань дає можливість юристам задавати питання іншим юристам або відповідати на питання тих, хто потребує допомоги. Також це відмінний інструмент, щоб зарекомендувати себе як спеціаліста та залучити ще більше клієнтів.