Семенюк Ольга
В Україні триває загальна мобілізація, проте не всі підлягають призову на військову службу.
Деякі призовники після отримання повістки навіть не задумуються над тим, чи законно їх призвали. І це зрозуміло, адже на даний час існує дуже багато законів, які пересічному громадянину не дуже зрозумілі.
Нормативно-правовим актом, що регулює питання мобілізації, підстав для відстрочки від призову під час мобілізації є Закон України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».
Відповідно до зазначеного закону, однією з підстав для відстрочки від призову є - абз. 11 ч. 1 ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», відповідно до якого особи, які мають дружину (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю та/або одного із своїх батьків чи батьків дружини (чоловіка) із числа осіб з інвалідністю I чи II групи мають право на відстрочку від призову на військову службу під час мобілізації.
Варто пам'ятати, що ТЦК і СП, скоріш за все, не знають нічого про ваші обставини. І щоб скористатись правом на відстрочку, необхідно повідомити про ці обставини і надати необхідні документи.
Так, для того щоб отримати відстрочку, необхідно подати необхідну заяву до ТЦК та СП із документами, які підтверджують відповідну підставу. Таку заяву потрібно подати до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (військкомату) за місцем військового обліку або призову. Подавати її варто після отримання повістки.
Законодавством не передбачено чіткого переліку документів, які необхідно подати для отримання відстрочки. Пакет документів залежить від підстави відстрочки. Наприклад, якщо підставою для відстрочки є інвалідність дружини, то крім паспорта, подати потрібно буде свідоцтво про шлюб, довідку до акту огляду МСЕК та пенсійне посвідчення дружини. Окрім того, краще нотаріально засвідчити документи, які підтверджують існування підстави для надання відстрочки.
Для отримання відстрочки від мобілізації у воєнний час потрібно з’явитись у ТЦК та СП особисто для подання заяви про відстрочку від мобілізації та пройти всі необхідні мобілізаційні процедури. Якщо людина не перебуває на військовому обліку за місцем проживання, доведеться оновити військово-облікові дані та пройти медичний огляд для визначення придатності. Лише після цього, якщо документи належні, можна отримати відстрочку від призову.
Слід мати на увазі, що правом на відстрочку від призову на підставі ст. 23 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» можна скористатися лише до моменту набуття статусу військовослужбовця.
Якщо у вас виникли будь-які питання щодо права на відстрочку або вам потрібна допомога у поданні заяви про відстрочку від призову, вам необхідно звернутися до адвоката, який дослідить ваше питання та надасть кваліфіковану юридичну допомогу.
Ще від автора
Батько написав заяву на очне навчання дітей, а мама на онлайн. В договорі про утримання дітей права і обов'язки прописані порівну, тиждень діти з батьком тиждень з матір'ю, як краще вийти з такої ситуації.
Правові особливості організації сімейної (домашньої) форми навчання
Підкажіть як встановити факт чи визнати батьківство батька по відношенню до дитини, який пропав безвісно під час воєнних дій (мобілізований)? Чи можна через ДНК експертизу з дідусем дитини?
Коментарі
Рекомендовані статті
При перегляді сторінки юриста з підпискою Pro, рекомендації інших юристів на Вашій сторінці для користувачів відсутні.
Профіль юриста потрапляє на перші сторінки, а це додаткова можливість отримати заявок у 2,7 разів більше. 80% клієнтів не переходять далі третьої сторінки каталогу: більшість обирає юриста з перших сторінок і звертається до нього за консультацією.
При перегляді клієнтом сторінки юриста з підпискою Free, сторінку Pro буде показано йому в рекомендованих юристах. За статистикою, більше половини клієнтів переходять на сторінки рекомедованих юристів.
Відмітка Pro підвищує довіру клієнтів до юриста, демонструє його активність та надійність.
Можливість встановлювати будь-яке зображення на обкладинці профілю та створювати індивідуальний стиль.
Можливість створити коротке та зрозуміле посилання на Ваш профіль, яке Ви зможете використовувати на своїх візитних картках або у соцмережах.
Власний профіль юриста, де можна презентувати свої послуги, збирати відгуки, публікувати статті, кейси, фото та відео.
Розміщення у зручному каталозі, де клієнт знаходить юриста за різними параметрами (місто, мова, категорія права).
Функціонал платформи дозволяє клієнтам зручно взаємодіяти з юристами через платформу (дзвінок, форму заявки, чат).
Стрічка безкоштовних питань дає можливість юристам задавати питання іншим юристам або відповідати на питання тих, хто потребує допомоги. Також це відмінний інструмент, щоб зарекомендувати себе як спеціаліста та залучити ще більше клієнтів.