Народу Адвокат
Згідно із чинним законодавством, деякі категорії осіб можуть отримати відстрочку від мобілізації. Як отримати відстрочку від армії під час війни, що вказувати у заяві про відстрочку, куди з нею звертатися, та які додаткові документи підготувати? Читайте у цій статті “Адвокат Народу”.
З повним переліком осіб, які мають законне право на відстрочку, та які можуть подати заяву на відстрочку від мобілізації, Ви можете ознайомитися у ст. 23 Закону України про “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”.
Зокрема, цей перелік включає:
Обов'язково звертайте увагу на останні зміни до вказаного закону.
Як отримати відстрочку від мобілізації? Подати відповідне письмове звернення до ТЦК та СП. В ньому потрібно детально викласти обставини справи та, посилаючись на законодавство, обґрунтувати своє право на відстрочку.
В усному порядку подавати прохання на відстрочку ми не рекомендуємо, тому що це менш надійний варіант. У такому випадку можуть виникнути деякі непорозуміння.
Письмове звернення має бути написане за зразком заяви на відстрочку від армії та подане до ТЦК та СП. Нагадуємо: для подання такої заяви потрібно мати обґрунтовані підстави (стан здоров'я, проходження навчання або інші особисті обставини, вказані у ст. 23 Закону України про “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”).
Основна інформація, яка має бути вказана у заяві:
В залежності від підстав для відстрочки, документи різняться.
Точний перелік додатків залежить виключно від підстав для отримання відстрочки.
Заяву із додатками потрібно зареєструвати при поданні до ТЦК та СП і очікувати на розгляд документів та прийняття рішення. Час відстрочки залежить від обставин. Якщо відстрочка надана на 1 рік або 6 місяців, після завершення цього терміну, можливо, доведеться повторно підтверджувати обставини, що були підставою для відстрочки.
Вище ми детально описали, як отримати відстрочку від армії. Ви маєте написати заяву та подати її з додатками до ТЦК та СП. Обов'язково беріть із собою два примірники: на Вашому примірнику співробітник ТЦК та СП має поставити штамп з вхідним номером та датою подачі заяви.
Але що робити, якщо у територіальному центрі комплектування відмовляються реєструвати Вашу заяву на відстрочку від мобілізації? Попередьте працівника ТЦК та СП, що будете змушені звернутися до комісара та скаржитися на неправомірні дії. Вірогідніше за все, тоді працівник змінить свою думку та зробить те, що повинен: зареєструє заяву.
Якщо ні, Ви можете звернутися до комісара та зателефонувати на гарячу лінії Міноборони та повідомити про ситуацію. Після цього 95% заяв реєструються.
Якщо не спрацював жоден із вказаних способів, відправте заяву поштою на адресу ТЦК та СП. Обов'язково зробіть опис вкладених додатків і не забудьте про повідомлення про отримання.
Заява про відстрочку складається у довільному порядку, проте важливо додати до неї необхідні докази, щоб обґрунтувати право на відстрочку. Тому для коректного складання заяви краще звернутися до адвоката з військових справ. Він допоможе написати заяву саме під Ваш конкретний випадок, посилаючись на законодавство, та надасть вичерпну відповідь на питання, як отримати посвідчення про відстрочку.
Відстрочку від мобілізації можуть оформити громадяни, які відповідають певним критеріям, визначеним законодавством. Зазвичай це можуть бути особи, які перебувають у визначених категоріях, таких як студенти, батьки малолітніх дітей, особи з інвалідністю тощо.
Для подання заяви на відстрочку від мобілізації зазвичай потрібно звернутися до військового комісаріату або місцевих органів влади з відповідними документами та письмовою заявою.
Для оформлення відстрочки зазвичай потрібно мати при собі паспорт або інші ідентифікаційні документи, а також документи, що підтверджують ваше право на відстрочку (наприклад, студентський квиток або медичні довідки).
Терміни розгляду заяви можуть варіюватися і залежать від місцевих процедур та обставин. Зазвичай розгляд займає кілька тижнів до місяців.
Коментарі
Рекомендовані статті
При перегляді сторінки юриста з підпискою Pro, рекомендації інших юристів на Вашій сторінці для користувачів відсутні.
Профіль юриста потрапляє на перші сторінки, а це додаткова можливість отримати заявок у 2,7 разів більше. 80% клієнтів не переходять далі третьої сторінки каталогу: більшість обирає юриста з перших сторінок і звертається до нього за консультацією.
При перегляді клієнтом сторінки юриста з підпискою Free, сторінку Pro буде показано йому в рекомендованих юристах. За статистикою, більше половини клієнтів переходять на сторінки рекомедованих юристів.
Відмітка Pro підвищує довіру клієнтів до юриста, демонструє його активність та надійність.
Можливість встановлювати будь-яке зображення на обкладинці профілю та створювати індивідуальний стиль.
Можливість створити коротке та зрозуміле посилання на Ваш профіль, яке Ви зможете використовувати на своїх візитних картках або у соцмережах.
Власний профіль юриста, де можна презентувати свої послуги, збирати відгуки, публікувати статті, кейси, фото та відео.
Розміщення у зручному каталозі, де клієнт знаходить юриста за різними параметрами (місто, мова, категорія права).
Функціонал платформи дозволяє клієнтам зручно взаємодіяти з юристами через платформу (дзвінок, форму заявки, чат).
Стрічка безкоштовних питань дає можливість юристам задавати питання іншим юристам або відповідати на питання тих, хто потребує допомоги. Також це відмінний інструмент, щоб зарекомендувати себе як спеціаліста та залучити ще більше клієнтів.