Народу Адвокат
Воєнний стан та, відповідно загальну мобілізацію, продовжено до 15 листопада 2023 року. Загальній мобілізації підлягають громадяни віком від 18 до 60 років. Призов відбувається шляхом вручення повісток. Є декілька різних видів повісток. За яких умов можуть вручити кожну з них, та як має бути заповнена повістка у воєнний час, дізнайтеся з цієї статті “Адвокат Народу”.
Повістка — це виключно письмовий документ, що видається на ім’я конкретної особи, і зобов'язує особу зʼявитися до ТЦК та СП.
Можна виділити чотири види документів, які обʼєднані під загальним терміном «повістка». І перш ніж розповісти про них та, зокрема, про порядок вручення повістки, хочемо донести до наших читачів важливу інформацію.
Факт вручення повістки не завжди означає, що людина буде одразу відправлена на навчання чи на фронт. Головна мета — це уточнення облікових даних.
Повістку для уточнення облікових даних вручають з метою оновити всю інформацію про призовника, а саме:
відомості про особу,
сімейний стан, наявність чи відсутність дітей,
місце роботи тощо.
В результаті, після уточнення даних, людину можуть звільнити від служби в армії або надати їй відстрочку. Відстрочка можлива за певними сімейними обставинами, за станом здоровʼя, при здобутті освіти або при продовженні певної професійної діяльності.
Повістка на проходження ВЛК зобов'язує призовника пройти медичне обстеження. Дії при врученні повістки мають призвести до отримання висновку військово-лікарської комісії про придатність або непридатність людини до військової служби.
Така повістка рахується викликом до військкомату для призову на військову службу. У ній має бути вказано термін, коли потрібно з’явитися, та перелік речей, які потрібно взяти із собою. Серед них — паспорт, військовий квиток (тимчасове посвідчення або посвідчення про приписку до призовної дільниці для призовників, а також обліково-послужна картка та мобілізаційне розпорядження (при наявності).
Такі повістки можуть бути вручені навіть без попереднього медогляду, але медкомісія все одно має бути проведена обов’язково.
Мобілізаційне розпорядження вручають тим, хто пройшов медичну комісію та визнаний придатним до військової служби. Здебільшого мобілізаційне розпорядження вручається під час оголошення мобілізації.
У ньому має бути зазначено про зобов’язання з’явитися у визначений призовний пункт протягом 24 годин після оголошення мобілізації.
В Україні повістки військовозобов’язаним громадянам вручають ледь не всюди: в торгових центрах, на вулицях та заправках. Чи відповідає це діючим правилам вручення повістки до військкомату? Читайте далі у статті.
Процес вручення повісток має певні особливості, що регламентовані законодавством, зокрема такими нормативно-правовими актами:
– Закон України «Про мобілізацію та мобілізаційну підготовку»
– Постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів».
Порядок вручення повістки під час воєнного стану передбачає, що документ має бути вручений особисто в руки під підпис. Або ж уповноваженими особами повинен бути складений акт про відмову від отримання повістки із підписами уповноважених осіб та свідків.
Згідно з чинним законодавством, повістку можуть вручати:
Але уповноважені особи не можуть проникати до житла особи, щоб вручити їй повістку, без її згоди.
Повістку в Україні можуть вручити будь-кому з чоловіків віком від 18 до 60 років. Це той вік, який підпадає під мобілізацію. Усі чоловіки цього віку вважаються військовозобов'язаними, і їх можуть мобілізувати. Є винятки, при яких особу можуть і не призвати попри відповідний вік, однак, з огляду на масштаби російської агресії, готовим до виклику у військкомат повинен бути кожен.
Згідно з новими правилами вручення повісток та з порядком військового обліку, повістка має містити:
Законодавство та правила вручення повістки до військкомату у воєнний час чітко не визначають місце вручення повісток. Тому не можна назвати незаконним вручення повісток на вулиці, вдома, в магазині або в іншому людному місці. Але обов'язковою умовою є встановлення особи, якій вручається така повістка. Для цього особа обовʼязково має предʼявити документи, що її посвідчують.
Нагадуємо, що приводити людину до ТЦК силоміць — заборонено.
Якщо при врученні повістки Ви зауважили об’єктивні помилки, наприклад, якщо повістка не підписана уповноваженою особою, Ви можете відмовитись від її підписання. У такому разі співробітником ТЦК та СП має бути складено акт про відмову від отримання повістки у присутності свідків.
Однак пам’ятайте, що незначну помилку у повістці не можна вважати поважною причиною, щоб від неї відмовлятися або щоб не зʼявитися до ТЦК та СП у зазначений час. За це може настати адміністративна відповідальність (штраф) або навіть кримінальна відповідальність.
Нагадуємо:
Якщо Вам знадобиться детальна консультація, порада або розгорнута юридична допомога стосовно вручення повісток, звертайтеся до військових адвокатів. На сайті “Адвокат Народу” Ви можете швидко та зручно обрати юриста у наймасштабнішому каталозі України.
Повістка для уточнення облікових даних вручається призовнику з метою внесення інформації про його особу, сімейний стан, роботу та інші дані до бази. В результаті цього процесу можуть бути виявлені підстави для звільнення або відстрочки від призову на військову службу.
Повістка на проходження військово-лікарської комісії зобов'язує призовника пройти медичне обстеження для визначення його придатності або непридатності до строкової військової служби.
Повістка-призов на строкову військову службу вказує термін, до якого призовник повинен з'явитися до призовної дільниці, та перелік необхідних документів, таких як паспорт, військовий квиток та інші.
Мобілізаційне розпорядження визначає обов'язок військовозобов'язаної особи з'явитися у визначений призовний пункт протягом 24 годин після оголошення мобілізації, якщо вона визнана придатною до військової служби під час медичної комісії.
Коментарі
Рекомендовані статті
При перегляді сторінки юриста з підпискою Pro, рекомендації інших юристів на Вашій сторінці для користувачів відсутні.
Профіль юриста потрапляє на перші сторінки, а це додаткова можливість отримати заявок у 2,7 разів більше. 80% клієнтів не переходять далі третьої сторінки каталогу: більшість обирає юриста з перших сторінок і звертається до нього за консультацією.
При перегляді клієнтом сторінки юриста з підпискою Free, сторінку Pro буде показано йому в рекомендованих юристах. За статистикою, більше половини клієнтів переходять на сторінки рекомедованих юристів.
Відмітка Pro підвищує довіру клієнтів до юриста, демонструє його активність та надійність.
Можливість встановлювати будь-яке зображення на обкладинці профілю та створювати індивідуальний стиль.
Можливість створити коротке та зрозуміле посилання на Ваш профіль, яке Ви зможете використовувати на своїх візитних картках або у соцмережах.
Власний профіль юриста, де можна презентувати свої послуги, збирати відгуки, публікувати статті, кейси, фото та відео.
Розміщення у зручному каталозі, де клієнт знаходить юриста за різними параметрами (місто, мова, категорія права).
Функціонал платформи дозволяє клієнтам зручно взаємодіяти з юристами через платформу (дзвінок, форму заявки, чат).
Стрічка безкоштовних питань дає можливість юристам задавати питання іншим юристам або відповідати на питання тих, хто потребує допомоги. Також це відмінний інструмент, щоб зарекомендувати себе як спеціаліста та залучити ще більше клієнтів.