Народу Адвокат
Щодня юристи платформи “Адвокат Народу” отримують сотні запитань, пов'язаних з мобілізацією, статусом УБД, виплатами тощо. Проте окреме місце серед них займає тема ВЛК (військово-лікарської комісії): який порядок проходження ВЛК, хто мусить проходити цю комісію і чи можна від неї взагалі відмовитися. У цій статті ми детально розглянемо питання відмови від ВЛК, а саме, чи можна це зробити, і чим це загрожує.
Але перед тим нагадаємо, що зараз призовний вік в Україні — від 18 до 60 років. І будь-кому з чоловіків такого віку може прийти повістка. Тоді вони мають з'явитися у ТЦК та СП з документами, а звідти (у випадку відсутності права на відстрочку) їх направляють на ВЛК. І вже комісія приймає рішення, чи придатний чоловік до служби. Згідно Закону України “Про військовий обов'язок та військову службу” термін проходження ВЛК становить 30 календарних днів з дати направлення на комісію.
Обовʼязок проходити медичний огляд підтверджений частиною 6 статті 39-1 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”. Там вказано, що громадяни України, які призиваються на військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період, проходять у встановленому порядку обов’язковий медичний огляд.
Відмова від проходження ВЛК суперечить чинному законодавству. Наказом Міністерства оборони України № 402 від 14.08.2008 чітко регламентований прямий обов'язок проходити ВЛК з метою якісного проведення призову громадян на строкову військову службу за станом здоров'я та неможливість відмовитися від проходження ВЛК.
Ознайомитися з текстом 402 Наказу про ВЛК можна на офіційному вебпорталі Верховної Ради України у розділі “Законодавство України”.
Обмежена придатність не звільняє від служби у воєнний час, і так само не звільняє від проходження ВЛК.
Саме під час проходження комісії ВЛК визначається, чим може корисний військовозобов'язаний, враховуючи його стан здоров'я, та які види служби йому протипоказані. Громадяни зі статусом "обмежено придатний" можуть бути залучені до служби в частинах, підрозділах забезпечення, у військових комісаріатах ТЦК, в установах, організаціях, навчальних закладах.
Таких осіб можуть направити на повторну медкомісію. Це робиться для того, щоб перевірити, чи не змінилися обставини. Тому, якщо від часу останнього проходження ВЛК минув 1 рік, ТЦК мають призначити нову комісію. І у цьому випадку відповідальність за відмову від неї буде каратися так само, як і для придатних військовозобов'язаних.
Також нагадаємо, що наявність “білого квитка” теж не є підставою для звільнення від лікарської комісії.
Відмова або ухилення від ВЛК під час воєнного стану загрожує адміністративною відповідальністю. Це вказано у статті 210-1 КУпАП. Спочатку буде накладено штраф, але згодом можлива і кримінальна відповідальність.
Наразі відмова проходити медичний огляд кваліфікується як порушення законодавства про мобілізацію і карається штрафом у розмірі 200-300 нмдг (3400-5100 грн.). Проте сплата штрафу не звільняє від обов'язку проходити ВЛК.
Згідно з чинним законодавством України та наказами Міністерства оборони, відмова від проходження військово-лікарської комісії (ВЛК) не допускається і є порушенням закону. Учасники мобілізації та особи призовного віку зобов'язані проходити ВЛК у встановленому порядку. "Білий квиток" також не звільняє від цього обов'язку.
Відмова від ВЛК у воєнний час може призвести до адміністративної відповідальності та накладення штрафу. Після цього особу все одно можуть направити на ВЛК.
Якщо у Вас є питання, пов'язані із ВЛК та іншими аспектами військового обов'язку, звертайтеся до військових адвокатів юридичної екосистеми "Адвокат Народу". Вони швидко нададуть Вам юридичну консультацію у зручному форматі.
Відмова від проходження медичної комісії (ВЛК) є порушенням законодавства. ВЛК не проводиться лише для осіб, які мобілізуються. Вона проводиться з метою визначення ступеня придатності до військової служби, навіть у випадку, коли наразі з певних причин особа не підлягає мобілізації. Ця обов'язкова процедура стосується всіх осіб, незалежно від їх віку, які не виключені з військового обліку.
Відмова від проходження медичної комісії (ВЛК) стоїть у протиріччі із чинним законодавством. Згідно з Наказом Міністерства оборони України № 402 чітко встановлюється обов'язок громадян проходити ВЛК для оцінки їхньої придатності до військової служби на підставі стану здоров'я, і відмова від цієї процедури не передбачена.
Відмова від медичного огляду може мати юридичні наслідки, тому важливо ретельно розглянути всі аспекти цього рішення і звернутися до юриста, якщо потрібно.
Для отримання більше інформації про процедуру відмови від медичного огляду військово-медичною комісією, рекомендуємо звернутися до юристів та адвокатів "Адвокат Народу".
Коментарі
Рекомендовані статті
При перегляді сторінки юриста з підпискою Pro, рекомендації інших юристів на Вашій сторінці для користувачів відсутні.
Профіль юриста потрапляє на перші сторінки, а це додаткова можливість отримати заявок у 2,7 разів більше. 80% клієнтів не переходять далі третьої сторінки каталогу: більшість обирає юриста з перших сторінок і звертається до нього за консультацією.
При перегляді клієнтом сторінки юриста з підпискою Free, сторінку Pro буде показано йому в рекомендованих юристах. За статистикою, більше половини клієнтів переходять на сторінки рекомедованих юристів.
Відмітка Pro підвищує довіру клієнтів до юриста, демонструє його активність та надійність.
Можливість встановлювати будь-яке зображення на обкладинці профілю та створювати індивідуальний стиль.
Можливість створити коротке та зрозуміле посилання на Ваш профіль, яке Ви зможете використовувати на своїх візитних картках або у соцмережах.
Власний профіль юриста, де можна презентувати свої послуги, збирати відгуки, публікувати статті, кейси, фото та відео.
Розміщення у зручному каталозі, де клієнт знаходить юриста за різними параметрами (місто, мова, категорія права).
Функціонал платформи дозволяє клієнтам зручно взаємодіяти з юристами через платформу (дзвінок, форму заявки, чат).
Стрічка безкоштовних питань дає можливість юристам задавати питання іншим юристам або відповідати на питання тих, хто потребує допомоги. Також це відмінний інструмент, щоб зарекомендувати себе як спеціаліста та залучити ще більше клієнтів.