Народу Адвокат
Рапорт – це службовий документ, який подається військовослужбовцем для розв'язання певного питання, що стосується служби. Він може бути написаний з різних приводів. Наприклад, для проходження військово-лікарської комісії, відпустки, звільнення, переведення тощо. Порядок та строки розгляду рапорту військовослужбовця регламентуються відповідними нормативно-правовими актами.
У військовослужбовців є Дисциплінарний статут ЗСУ та окремий порядок розгляду звернень, визначений Інструкцією про організацію розгляду звернень та проведення особистого приймання громадян у Міністерстві оборони України та Збройних Силах України (далі Інструкція).
Згідно з цією Інструкцією військовослужбовець має право:
● писати рапорт за будь-яким питання, стосовно своєї служби, наприклад:
○ рапорт на оскарження ВЛК;
○ заяву на звільнення;
○ рапорт на перевод в іншу частину;
○ заяву на відпустку;
○ рапорт на лікування тощо.
● подавати рапорт у письмовому та електронному вигляді або надавати усне звернення;
● отримати кваліфікований, неупереджений, об’єктивний і своєчасний розгляд свого звернення;
● бути присутнім під час розгляду рапорту;
● отримати розгорнуту відповідь/рішення за результатами розгляду рапорту;
● оскаржити рішення у суді, якщо вважає його неправомірним.
Якщо командир, до якого звернувся військовослужбовець, ігнорує військовий рапорт або відмовляється його розглядати, військовослужбовець має право звертатися до вищого керівництва.
Військовослужбовець має право надіслати рапорт або інший варіант листа-прохання про допомогу військовим своєму командиру.
Командир зобов'язаний розглянути рапорт протягом 15 днів з дня його надходження. У разі необхідності командир може додатково перевірити інформацію, викладену в рапорті, або запросити додаткові документи. У цьому випадку строк розгляду рапорту може бути продовжений до 30 днів.
Для деяких видів рапортів встановлені спеціальні строки розгляду. Наприклад, рапорт на проходження ВЛК розглядається протягом 10 календарних днів з дня його надходження до відповідного органу. А термін розгляду рапорту військовослужбовця на відпустку складає 3 дні з дня його надходження.
Порядок розгляду рапорту командиром має певну послідовність:
1. Вивчення тексту рапорту.
2. Перевірка вірогідності викладених фактів.
3. Рішення про відповідні заходи чи прийняття вироку.
4. Сповіщення воїна про результати розгляду.
5. Підписання та збереження відповідного документа згідно додатку 4.
Військовослужбовцю слід пам'ятати про важливість чіткої структури та лаконічності у викладі інформації в рапорті. Це допоможе командиру швидко та ефективно розглянути його та розв'язати питання. Командир військової частини приймає рішення відповідно до вимог Указу Президента України від 10 грудня 2008 року № 1153 «Про проходження громадянами України військової служби у збройних силах України» та інших нормативних актів.
У випадках коли безпосередній керівник військовослужбовця не реагує на рапорт ЗСУ, необхідно звернутися до керівництва вищого рівня, з обов’язковим зазначенням того, що рапорт вже був наданий безпосередньому керівнику. Рапорт має подаватися тільки послідовно по вертикалі керівництва (спочатку командиру роти, потім командиру батальйону і далі).
Тож краще за все, складати рапорт у двох примірниках. Один віддавати командирові, а другий, на якому обов’язково має бути зафіксована дата та номер реєстрації, залишити собі. Це дозволить довести факт надання рапорту безпосередньому керівнику.Коментарі
Рекомендовані статті
При перегляді сторінки юриста з підпискою Pro, рекомендації інших юристів на Вашій сторінці для користувачів відсутні.
Профіль юриста потрапляє на перші сторінки, а це додаткова можливість отримати заявок у 2,7 разів більше. 80% клієнтів не переходять далі третьої сторінки каталогу: більшість обирає юриста з перших сторінок і звертається до нього за консультацією.
При перегляді клієнтом сторінки юриста з підпискою Free, сторінку Pro буде показано йому в рекомендованих юристах. За статистикою, більше половини клієнтів переходять на сторінки рекомедованих юристів.
Відмітка Pro підвищує довіру клієнтів до юриста, демонструє його активність та надійність.
Можливість встановлювати будь-яке зображення на обкладинці профілю та створювати індивідуальний стиль.
Можливість створити коротке та зрозуміле посилання на Ваш профіль, яке Ви зможете використовувати на своїх візитних картках або у соцмережах.
Власний профіль юриста, де можна презентувати свої послуги, збирати відгуки, публікувати статті, кейси, фото та відео.
Розміщення у зручному каталозі, де клієнт знаходить юриста за різними параметрами (місто, мова, категорія права).
Функціонал платформи дозволяє клієнтам зручно взаємодіяти з юристами через платформу (дзвінок, форму заявки, чат).
Стрічка безкоштовних питань дає можливість юристам задавати питання іншим юристам або відповідати на питання тих, хто потребує допомоги. Також це відмінний інструмент, щоб зарекомендувати себе як спеціаліста та залучити ще більше клієнтів.