Народу Адвокат
Чи можна відмовитися від мобілізації в Україні? Що потрібно для цього зробити? Та чим загрожують такі дії? Читайте далі у статті “Адвокат Народу”. І не забудьте поділитися статтею з друзями, адже тема мобілізації в нашій країні залишається вкрай актуальною вже другий рік поспіль.
26 липня президентом Володимиром Зеленським було внесено до Ради пропозицію щодо про продовження мобілізації та воєнного стану в Україні. Внесені ініціативи вже наступного дня підтримав комітет Ради. У зв'язку з чим воєнний стан в Україні було офіційно продовжено до 15 листопада 2023 року, тобто ще на 90 днів.
Через це знову гостро постало питання мобілізації, зокрема мова йде про примуси та недостатню мотивацію. А коли на передову потрапляють невмотивовані громадяни, замість користі вони можуть навпаки нашкодити, підвести побратимів, здатися в полон тощо.
Саме тому примус — не найкращий “друг” мобілізації. Вітчизну мають захищати ті, хто цього справді прагне: сміливі та вмотивовані. Але як тоді бути з тими, хто не готовий відправитися на передову? Відповідь була запропонована у законопроєкті №9566.
Законопроєкт №9566 було зареєстровано у Верховній Раді. Він ініційований народним депутатом від “Слуги Народу” Георгієм Мазурашу та покликаний внести зміни до Закону про мобілізацію. Згідно з цим законопроєктом, запропоновано мобілізувати тільки тих, хто має відповідну мотивацію та бажання. А тих, хто не хоче воювати або просто морально до цього не готовий, залучати до роботи на економіку. Якщо даний документ ухвалять, військовозобов’язані зможуть відмовитися від мобілізації. Вагомим приводом для такої відмови будуть особисті або релігійні переконання.
На думку ініціатора законопроєкту, він допоможе не тільки зняти соціальну напруженість, а і сприятиме зміцненню економіки країни. До того ж, тоді “військкомати” зможуть сконцентруватися на роботі із вмотивованими патріотами, а для решти зникне необхідність ховатися та тікати від повісток, і при цьому вони зможуть працювати на користь держави.
Як оформити відмову від мобілізації у військовий час, якщо законопроєкт буде ухвалено, читайте далі у статті.
Заяву про відмову від мобілізації зможуть написати ті громадяни, які ще не були призвані. Відмова може бути обумовлена особистими або релігійними переконаннями. Подавати таку заяву потрібно до ТЦК. Якщо цього не зробити, тоді військовозобов'язаних чекатиме призов на загальних підставах.
Громадяни, які подали таку письмову заяву про відмову від армії, будуть залучені до виконання робіт оборонного характеру, якщо вони до цього готові. З ними будуть укладені відповідні контракти. Оплата в таких випадках – не менше розміру мінімальної заробітної плати на підприємствах оборонного призначення або інших секторів економіки за місцем проживання. При цьому законопроєкт не регулює питання, пов'язані зі страховим та трудовим стажем за такими контрактами.
Документ передбачає, що громадян, які працевлаштовані не менше ніж на 0,75 ставки, або ведуть підприємницьку діяльність зі своєчасною сплатою податків і зборів, не можна залучати до робіт оборонного характеру.
В цілому, законопроєкт ще треба доопрацювати. Зокрема й тому, що сама процедура залучення до робіт оборонного характеру ще не має певного зрозумілого алгоритму. Хоча попередньо відомо, що залучення буде покладене на Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП).
Підсумуємо. Якщо законопроєкт №9566 буде підтримано та доопрацьовано, військовозобов'язані зможуть подати заяву про відмову від служби в армії з особистих або релігійних переконань.
Крім того, тоді повістки зможуть вручати не лише військові й поліція. Законопроєктом передбачено внесення змін щодо повноважень Національної поліції доправляти порушників правил військового обліку. ТЦК та СП повинен подати до поліції відповідне звернення, а вже далі поліція має доправити такого порушника до ТЦК.
Наразі законопроєкт Мазурашу наданий до ознайомлення в Комітети ВР. Слідкуйте за новинами на “Адвокат Народу”, щоб не пропустити подальший розвиток подій.
А якщо Ваші питання, пов'язані з призовом або мобілізацію потребують негайного розв'язання, звертайтеся до адвокатів з військових справ, які вже готові Вам допомогти і надати правовий захист.
Заява на відстрочку від мобілізації - це письмове звернення до Територіального військового комісаріату (ТВК) з проханням надати відстрочку від військової служби під час мобілізації.
Підстави можуть включати медичні протипоказання, сімейні обставини або інші обґрунтовані причини, які унеможливлюють призовника виконувати військову службу.
Заяву на відстрочку слід подати до ТВК за місцем реєстрації призовника, зазвичай, через офіційний веб-сайт ТВК або особисто в їхньому офісі.
Відповідь: Термін відстрочки може варіюватися в залежності від обставин і рішення ТВК. Зазвичай він надається на обмежений період, після чого службовцю може бути запропоновано виконувати військову службу.
Коментарі
Рекомендовані статті
При перегляді сторінки юриста з підпискою Pro, рекомендації інших юристів на Вашій сторінці для користувачів відсутні.
Профіль юриста потрапляє на перші сторінки, а це додаткова можливість отримати заявок у 2,7 разів більше. 80% клієнтів не переходять далі третьої сторінки каталогу: більшість обирає юриста з перших сторінок і звертається до нього за консультацією.
При перегляді клієнтом сторінки юриста з підпискою Free, сторінку Pro буде показано йому в рекомендованих юристах. За статистикою, більше половини клієнтів переходять на сторінки рекомедованих юристів.
Відмітка Pro підвищує довіру клієнтів до юриста, демонструє його активність та надійність.
Можливість встановлювати будь-яке зображення на обкладинці профілю та створювати індивідуальний стиль.
Можливість створити коротке та зрозуміле посилання на Ваш профіль, яке Ви зможете використовувати на своїх візитних картках або у соцмережах.
Власний профіль юриста, де можна презентувати свої послуги, збирати відгуки, публікувати статті, кейси, фото та відео.
Розміщення у зручному каталозі, де клієнт знаходить юриста за різними параметрами (місто, мова, категорія права).
Функціонал платформи дозволяє клієнтам зручно взаємодіяти з юристами через платформу (дзвінок, форму заявки, чат).
Стрічка безкоштовних питань дає можливість юристам задавати питання іншим юристам або відповідати на питання тих, хто потребує допомоги. Також це відмінний інструмент, щоб зарекомендувати себе як спеціаліста та залучити ще більше клієнтів.