Орлова Юлія
Швидкий спосіб стягнути аліменти – це судовий наказ
Є кілька способів змусити боржника сплачувати аліменти. Один з найефективніших та швидких – це подати заяву про видачу судового наказу. Суд може видати судовий наказ про стягнення аліментів. Судовий наказ – це документ, який має силу виконавчого листа, і це означає, що його можна виконати без необхідності звертатися до суду з позовом.
Як зазначено у ч. 4 ст. 161 Цивільного процесуального кодексу України судовий наказ може бути видано, якщо заявлено вимогу про стягнення аліментів у розмірі на одну дитину – 1/4, на двох дітей – 1/3, на трьох і більше дітей – 1/2 заробітку (доходу) платника аліментів, але не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку на кожну дитину.
Щоб отримати судовий наказ про стягнення аліментів, необхідно подати до суду заяву про видачу судового наказу. Згідно з ст. 163 ЦПК України у заяві потрібно вказати такі відомості:
✅ найменування суду, до якого подається заява;
✅ прізвище, ім'я, по батькові, місце проживання або місцезнаходження стягувача та боржника, а також їх реєстраційний номер облікової картки платника податків;
✅ обґрунтування вимоги про стягнення аліментів;
✅ розмір аліментів, які просить стягнути стягувач.
Суд розглядає заяву про видачу судового наказу протягом 5 днів з дня її надходження без участі сторін. Якщо суд вважає, що вимога стягувача обґрунтована, він видає судовий наказ. Боржник дізнається про стягнення аліментів вже після його винесення.
Так, розмір аліментів можна зменшити. Відповідно до вимог ст. 274 ЦПК України справи щодо спорів про стягнення аліментів розглядаються у порядку спрощеного позовного провадження. Тобто, для зменшення розміру аліментів необхідно звернутися до суду з позовом про зменшення розміру аліментів. У позові потрібно вказати такі відомості:
✅ прізвище, ім'я, по батькові, місце проживання або місцезнаходження стягувача та боржника;
✅ розмір аліментів, які стягуються на підставі судового наказу або рішення суду;
✅ обґрунтування вимоги про зменшення розміру аліментів.
Суд розглядає позов про зменшення розміру аліментів протягом двох місяців з дня його надходження.
Згідно Закону України «Про виконавче провадження» виконавчий лист можна отримати через електронний суд. Для цього необхідно:
✅ Зареєструватися в системі “Електронний суд”.
✅ Подати електронну заяву про видачу виконавчого листа.
✅ Сплатити судовий збір.
Суд розглядає заяву про видачу виконавчого листа протягом п'яти днів з дня її надходження. Виконавчий лист, отриманий через електронний суд, має таку ж юридичну силу, як і виконавчий лист, отриманий в паперовій формі. Він надсилається до Електронного кабінету стягувача та боржника.
Ще від автора
Порушення прав пенсіонерів на належний їм розмір пенсії
Ця стаття стосується пенсіонерів, які мають право на пенсійне забезпечення на умовах Закону України.Чи дає право на відстрочку від призову відмітка “Знятий з військового обліку”?
Чи дає право на відстрочку від призову відмітка “Знятий з військового обліку”?Провадження у справах про неплатоспроможність боржника:
Провадження у справах про неплатоспроможність боржника (фізичної особи, фізичної особи — підприємця) здійснюється вКоментарі
Рекомендовані статті
При перегляді сторінки юриста з підпискою Pro, рекомендації інших юристів на Вашій сторінці для користувачів відсутні.
Профіль юриста потрапляє на перші сторінки, а це додаткова можливість отримати заявок у 2,7 разів більше. 80% клієнтів не переходять далі третьої сторінки каталогу: більшість обирає юриста з перших сторінок і звертається до нього за консультацією.
При перегляді клієнтом сторінки юриста з підпискою Free, сторінку Pro буде показано йому в рекомендованих юристах. За статистикою, більше половини клієнтів переходять на сторінки рекомедованих юристів.
Відмітка Pro підвищує довіру клієнтів до юриста, демонструє його активність та надійність.
Можливість встановлювати будь-яке зображення на обкладинці профілю та створювати індивідуальний стиль.
Можливість створити коротке та зрозуміле посилання на Ваш профіль, яке Ви зможете використовувати на своїх візитних картках або у соцмережах.
Власний профіль юриста, де можна презентувати свої послуги, збирати відгуки, публікувати статті, кейси, фото та відео.
Розміщення у зручному каталозі, де клієнт знаходить юриста за різними параметрами (місто, мова, категорія права).
Функціонал платформи дозволяє клієнтам зручно взаємодіяти з юристами через платформу (дзвінок, форму заявки, чат).
Стрічка безкоштовних питань дає можливість юристам задавати питання іншим юристам або відповідати на питання тих, хто потребує допомоги. Також це відмінний інструмент, щоб зарекомендувати себе як спеціаліста та залучити ще більше клієнтів.