Зорій Богдан
Відповідно до статті 1227 Цивільного кодексу України члени сім’ї померлого пенсіонера мають право на отримання належних останньому, але з різних причин ним не отриманих, сум пенсії. Якщо ж живих членів сім’ї у спадкодавця на момент його смерті не було – ці суми входять до складу спадщини.
Ці положення цілком збігаються з положеннями Законів України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та «Про пенсійне забезпечення», які, зокрема конкретизують механізм отримання цих сум.
Таким чином, якщо Ви є членом сім’ї померлого пенсіонера, то для отримання сум недоотриманої ним пенсії Вам необхідно в шестимісячний строк з дня смерті спадкодавця звернутися із заявою встановленого зразка до органу Пенсійного фонду, в якому перебував на обліку спадкодавець. Якщо ж осіб, які звернуться за виплатою буде декілька – виплата поділиться між ними порівну.
Якщо ж Ви пропустили строк на звернення до Пенсійного фонду і являєтесь спадкоємцем померлого – то отримання сум недоотриманої пенсії вже буде відбуватися в загальному порядку оформлення спадщини. Тобто Вам буде необхідно після спливу шести місяців з дня смерті спадкодавця звернутися до нотаріуса, в провадженні якого перебуватиме відповідна спадкова справа із заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину, отримавши яке вже можна буде звернутися до відповідного органу Пенсійного фонду.
Власне саме на стадії здійснення виплат виникають основні проблеми. Найбільші з них: традиційна відсутність коштів у Фонду, через що виплата затримуватиметься та здійснення виплати не в повному обсязі.
В такому випадку необхідно звертатися до місцевого суду за місцезнаходженням органу Пенсійного фонду, який повинен був провести виплату, з позовною заявою про стягнення сум в порядку спадкування. Оскільки даний спір відноситься до категорії спадкових спорів, то розглядатиметься він за правилами цивільного судочинства. Загалом, в таких спорах суд стає на бік позивача, після чого стягнути кошти стане легше.
Ще від автора
Як отримати аліменти на дитину?
Сподіваюся дана стаття допоможе Вам вирішити Ваші проблеми, а якщо у Вас виникнуть питання - завжди радий буду допомогтиПовернення стягнутого за виконавчим написом
Оскарження дій приватного виконавцяЯк отримати пенсію за померлим?
Спадкування пенсіїйних виплат померлого члена сім'їКоментарі
Рекомендовані статті
При перегляді сторінки юриста з підпискою Pro, рекомендації інших юристів на Вашій сторінці для користувачів відсутні.
Профіль юриста потрапляє на перші сторінки, а це додаткова можливість отримати заявок у 2,7 разів більше. 80% клієнтів не переходять далі третьої сторінки каталогу: більшість обирає юриста з перших сторінок і звертається до нього за консультацією.
При перегляді клієнтом сторінки юриста з підпискою Free, сторінку Pro буде показано йому в рекомендованих юристах. За статистикою, більше половини клієнтів переходять на сторінки рекомедованих юристів.
Відмітка Pro підвищує довіру клієнтів до юриста, демонструє його активність та надійність.
Можливість встановлювати будь-яке зображення на обкладинці профілю та створювати індивідуальний стиль.
Можливість створити коротке та зрозуміле посилання на Ваш профіль, яке Ви зможете використовувати на своїх візитних картках або у соцмережах.
Власний профіль юриста, де можна презентувати свої послуги, збирати відгуки, публікувати статті, кейси, фото та відео.
Розміщення у зручному каталозі, де клієнт знаходить юриста за різними параметрами (місто, мова, категорія права).
Функціонал платформи дозволяє клієнтам зручно взаємодіяти з юристами через платформу (дзвінок, форму заявки, чат).
Стрічка безкоштовних питань дає можливість юристам задавати питання іншим юристам або відповідати на питання тих, хто потребує допомоги. Також це відмінний інструмент, щоб зарекомендувати себе як спеціаліста та залучити ще більше клієнтів.