Семенюк Ольга
Під час шлюбу подружжя часто набуває загальних матеріальних цінностей: нерухомість, особистий транспорт, предмети розкоші. У разі розпаду сім'ї нерідко виникають суперечки у тому, хто надалі володітиме і розпоряджатиметься спільно нажитою власністю. Колишні чоловік та дружина не завжди можуть домовитись.
Спільна сумісна власність це - майно (крім речей індивідуального користування), набуте подружжям за час шлюбу, незалежно від того, що один з них не мав з поважної причини (навчання, ведення домашнього господарства, догляд за дітьми, хвороба тощо) самостійного заробітку (доходу).
Слід зазначити, що відповідно законодавства кожному з подружжя належать рівні частки майна, що перебуває у спільній сумісній власності.
Стаття 57 Сімейного кодексу України містить в собі перелік майна, що не належить подружжю на праві спільної сумісної власності.
Окрім спільного майна подружжя, чинне законодавство передбачає, що до предмету поділу також належать:
Існує два варіанти поділу майна подружжя:
В першу чергу, суд визначає весь обсяг майна, яке може підлягати поділу між подружжям, визначає частки, які належать кожному з подружжя і вже потім приймає рішення щодо поділу майна відповідно до встановлених часток.
Неподільні речі присуджуються одному з подружжя, якщо інше не визначено домовленістю між ними. Речі для професійних занять присуджуються тому з подружжя, хто використовував їх у своїй професійній діяльності. Вартість цих речей враховується при присудженні іншого майна другому з подружжя.
Рішення про присудження майна одному з подружжя може нести в собі обов’язок компенсувати другому з подружжя вартість його частки у цьому майні, за умови:
До вимоги про поділ майна, заявленої після розірвання шлюбу, застосовується позовна давність у три роки.
Позовна давність обчислюється від дня, коли один із співвласників дізнався або міг дізнатися про порушення свого права власності.
Звернення до професійного адвоката допоможе вам у визначенні та виділенні належної згідно із законом частки майна шляхом добровільної угоди або в судовому порядку.
Ще від автора
Батько написав заяву на очне навчання дітей, а мама на онлайн. В договорі про утримання дітей права і обов'язки прописані порівну, тиждень діти з батьком тиждень з матір'ю, як краще вийти з такої ситуації.
Правові особливості організації сімейної (домашньої) форми навчання
Підкажіть як встановити факт чи визнати батьківство батька по відношенню до дитини, який пропав безвісно під час воєнних дій (мобілізований)? Чи можна через ДНК експертизу з дідусем дитини?
Коментарі
Рекомендовані статті
При перегляді сторінки юриста з підпискою Pro, рекомендації інших юристів на Вашій сторінці для користувачів відсутні.
Профіль юриста потрапляє на перші сторінки, а це додаткова можливість отримати заявок у 2,7 разів більше. 80% клієнтів не переходять далі третьої сторінки каталогу: більшість обирає юриста з перших сторінок і звертається до нього за консультацією.
При перегляді клієнтом сторінки юриста з підпискою Free, сторінку Pro буде показано йому в рекомендованих юристах. За статистикою, більше половини клієнтів переходять на сторінки рекомедованих юристів.
Відмітка Pro підвищує довіру клієнтів до юриста, демонструє його активність та надійність.
Можливість встановлювати будь-яке зображення на обкладинці профілю та створювати індивідуальний стиль.
Можливість створити коротке та зрозуміле посилання на Ваш профіль, яке Ви зможете використовувати на своїх візитних картках або у соцмережах.
Власний профіль юриста, де можна презентувати свої послуги, збирати відгуки, публікувати статті, кейси, фото та відео.
Розміщення у зручному каталозі, де клієнт знаходить юриста за різними параметрами (місто, мова, категорія права).
Функціонал платформи дозволяє клієнтам зручно взаємодіяти з юристами через платформу (дзвінок, форму заявки, чат).
Стрічка безкоштовних питань дає можливість юристам задавати питання іншим юристам або відповідати на питання тих, хто потребує допомоги. Також це відмінний інструмент, щоб зарекомендувати себе як спеціаліста та залучити ще більше клієнтів.