Костриба Тетяна
В сучасному світі все більше людей стають прихильниками цивільного шлюбу, а ще полюбляють говорити, що штамп в паспорті нічого не змінює....
Одразу наголошую, що Сімейний кодекс України містить інститут спільного проживання, що фактично прирівнює цивільний шлюб до офіційного. Але існуюь певні недоліки і Ви повині їх враховувати:
1) фактичні шлюбні відносини потрібно доводити в суді. Так в будь яких спірних ситуаціях, якщо із зареєстрованим шлюбом все зрозуміло, то факт цивільних відносин потрібно буде доводити в суді;
2) права дитини, народженої в незареєстрованому шлюбі. Якщо в офіційному шлюбі походження дитини де юре вважається від подружжя, то в незареєстрованому шлюбі потрібна спільна заява батьків, або ж батьківство потрібно буде доводити в судовому порядку;
3)шлюбний договір може бути укладено лише особами, які подали заяву про реєстрацію шлюбу, а також подружжям;
4)поділ спільного майна . Це якраз одна з тих ситуацій, коли наявність фактичних шлюбних відносин із партнером доводиться доказувати в суді. Але можуть бути і випадки за яких це буде неможливо та Ви не зможете претендувати на частину майна другого фігуранта відносин, навіть якщо воно було набуте під час спільного проживання;
5)Питання спадщини. Сама очевидна обставина на користь весілля. Якщо офіційний чоловік чи дружина вважаються спадкоємцями першої черги поряд з дітьми та батьками, то співмешканець може претендувати на спадщину лише у четверту чергу і тільки за умови, що ціей союз тривав не менше 5 років.
Ваш адвокат, Тетяна Костриба.
Коментарі
Рекомендовані статті
При перегляді сторінки юриста з підпискою Pro, рекомендації інших юристів на Вашій сторінці для користувачів відсутні.
Профіль юриста потрапляє на перші сторінки, а це додаткова можливість отримати заявок у 2,7 разів більше. 80% клієнтів не переходять далі третьої сторінки каталогу: більшість обирає юриста з перших сторінок і звертається до нього за консультацією.
При перегляді клієнтом сторінки юриста з підпискою Free, сторінку Pro буде показано йому в рекомендованих юристах. За статистикою, більше половини клієнтів переходять на сторінки рекомедованих юристів.
Відмітка Pro підвищує довіру клієнтів до юриста, демонструє його активність та надійність.
Можливість встановлювати будь-яке зображення на обкладинці профілю та створювати індивідуальний стиль.
Можливість створити коротке та зрозуміле посилання на Ваш профіль, яке Ви зможете використовувати на своїх візитних картках або у соцмережах.
Власний профіль юриста, де можна презентувати свої послуги, збирати відгуки, публікувати статті, кейси, фото та відео.
Розміщення у зручному каталозі, де клієнт знаходить юриста за різними параметрами (місто, мова, категорія права).
Функціонал платформи дозволяє клієнтам зручно взаємодіяти з юристами через платформу (дзвінок, форму заявки, чат).
Стрічка безкоштовних питань дає можливість юристам задавати питання іншим юристам або відповідати на питання тих, хто потребує допомоги. Також це відмінний інструмент, щоб зарекомендувати себе як спеціаліста та залучити ще більше клієнтів.