Кравчук Аліна
Колишня дружина клієнта хоче стягнути з нього аліменти за останні 14 років (вони розірвали шлюб, коли дитині було 5 років). ❕Варто зауважити, що всі ці роки, окрім останніх 6 міс., чоловік повністю утримував сина, давав кошти дружині «на руки»., сплачує навчання у ВУЗі. Більше того, повністю сплатив колишній дружині лікування, коли вона хворіла на смертельну хворобу. ❔Тепер його турбує питання: чи зможе вона стягнути з нього аліменти за всі 14 минулих років?
✅Відповідно до ч. 2 ст. 191 СК України аліменти за минулий час можуть бути присуджені, якщо позивач подасть суду докази того, що він вживав заходів щодо одержання аліментів з відповідача, але не міг їх одержати у зв'язку з ухиленням останнього від їх сплати. У цьому разі суд може присудити аліменти за минулий час, але не більш як за десять років.
?По-перше, за останні 14 років точно не буде стягнуто аліменти, адже у Законі чітко вказано «не більш як за десять років».
?По-друге, під час подання позову до суду, колишня дружина повинна надати докази того, що вона вже вживала заходи щодо одержання аліментів із чоловіка, проте він ухилявся і саме тому, вона не змогла отримати аліменти. На практиці, довести дуже важко, адже у суду відразу виникає питання: чому не звернулися за захистом свого порушеного права раніше? Практика про задоволення позову про стягнення аліментів за минулі 10 років – дуже "бідна".
?По-третє, кожна ситуація є індивідуальною. Під час консультації юрист/адвокат оцінює та аналізує проблему, робить висновки та озвучує шляхи можливого вирішення справи.
Ще від автора
Придбання квартири на етапі будівництва у забудовника: "підводні камені" укладання попереднього договору
Придбання нерухомості на етапі будівництва несе у собі високі ризики, тому перед інвестуванням необхідна консультація.Чи можна стягнути аліменти на дитину за минулі роки?
Чи надає Закон право стягнути аліменти за минулі роки? За скільки років можливо стягнути аліменти? Відповідь у статті.Право працівника на відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку.
В якому випадку працівник має право на такого виду відпустки, чи можуть відмовити та звільнити під час відпустки.Коментарі
Рекомендовані статті
При перегляді сторінки юриста з підпискою Pro, рекомендації інших юристів на Вашій сторінці для користувачів відсутні.
Профіль юриста потрапляє на перші сторінки, а це додаткова можливість отримати заявок у 2,7 разів більше. 80% клієнтів не переходять далі третьої сторінки каталогу: більшість обирає юриста з перших сторінок і звертається до нього за консультацією.
При перегляді клієнтом сторінки юриста з підпискою Free, сторінку Pro буде показано йому в рекомендованих юристах. За статистикою, більше половини клієнтів переходять на сторінки рекомедованих юристів.
Відмітка Pro підвищує довіру клієнтів до юриста, демонструє його активність та надійність.
Можливість встановлювати будь-яке зображення на обкладинці профілю та створювати індивідуальний стиль.
Можливість створити коротке та зрозуміле посилання на Ваш профіль, яке Ви зможете використовувати на своїх візитних картках або у соцмережах.
Власний профіль юриста, де можна презентувати свої послуги, збирати відгуки, публікувати статті, кейси, фото та відео.
Розміщення у зручному каталозі, де клієнт знаходить юриста за різними параметрами (місто, мова, категорія права).
Функціонал платформи дозволяє клієнтам зручно взаємодіяти з юристами через платформу (дзвінок, форму заявки, чат).
Стрічка безкоштовних питань дає можливість юристам задавати питання іншим юристам або відповідати на питання тих, хто потребує допомоги. Також це відмінний інструмент, щоб зарекомендувати себе як спеціаліста та залучити ще більше клієнтів.