Костриба Тетяна
В Україні станом на 2023 рік є два способи розірвати шлюб. Перший спосіб — подати позов до суду про розірвання шлюбу. І другий — подати заяву до РАЦСу. У цьому матеріалі адвокат Роман Сацик знайомить з обома варіантами, пояснює, як можна реалізувати «розлучення під ключ» (без участі заявника), а також відповідає на часті питання щодо процесу розлучення в українських реаліях.
Коли розлучення у судовому порядку є єдиним рішенням?
Якщо у вас є спільні діти віком до 18 років, у вас залишається лише один варіант — подати позов на розлучення до суду.
Якщо у вас немає дітей, але ваш чоловік не згоден розірвати шлюб з вами, теж залишається лише один варіант — розлучення у судовому порядку.
Місце та вартість подання позову на розлучення у 2023 році
Заява про розірвання шлюбу має бути подана за зареєстрованим місцем проживання або проживання відповідача (іншого з подружжя). Однак, якщо у вас є діти віком до 18 років, або ви не можете приїхати за місцем проживання за станом здоров’я або з інших поважних причин, позов може бути поданий за місцем вашої реєстрації або проживання. У цьому випадку необхідно надати докази, що свідчать про ці обставини (документи, що підтверджують реєстрацію вашої дитини та вас; свідоцтво про перевірку житлових та побутових умов; свідоцтво про стан здоров’я тощо).
Слід також зазначити, що за згодою подружжя справа може розглядатися за зареєстрованим місцем проживання або перебування будь-кого з них.
Під час подання заяви про розлучення до суду сплачується судовий збір у розмірі 0,4 відсотка від встановленого на 1 січня календарного року подання заяви (у 2023 році — 1073,60 грн). Судовий збір не сплачується, якщо ви звільнені з його сплати на підставі Закону про «Судовий збір» (наприклад, інваліди 1–2 групи).
При складанні позову мають дотримуватись вимог Цивільного процесуального кодексу, а саме статей 175, 177 ЦПК України.
У яких випадках при подачі на розлучення допомога адвоката?
Практично у всіх випадках, якщо ви не хочете даремно витрачати час і гроші. Так як неправильне оформлення позову та документів до нього може призвести до залишення судом позову без руху, а іноді й до відмови у відкритті провадження при цьому судовий збір вам не повернуть.
Коментарі
Рекомендовані статті
При перегляді сторінки юриста з підпискою Pro, рекомендації інших юристів на Вашій сторінці для користувачів відсутні.
Профіль юриста потрапляє на перші сторінки, а це додаткова можливість отримати заявок у 2,7 разів більше. 80% клієнтів не переходять далі третьої сторінки каталогу: більшість обирає юриста з перших сторінок і звертається до нього за консультацією.
При перегляді клієнтом сторінки юриста з підпискою Free, сторінку Pro буде показано йому в рекомендованих юристах. За статистикою, більше половини клієнтів переходять на сторінки рекомедованих юристів.
Відмітка Pro підвищує довіру клієнтів до юриста, демонструє його активність та надійність.
Можливість встановлювати будь-яке зображення на обкладинці профілю та створювати індивідуальний стиль.
Можливість створити коротке та зрозуміле посилання на Ваш профіль, яке Ви зможете використовувати на своїх візитних картках або у соцмережах.
Власний профіль юриста, де можна презентувати свої послуги, збирати відгуки, публікувати статті, кейси, фото та відео.
Розміщення у зручному каталозі, де клієнт знаходить юриста за різними параметрами (місто, мова, категорія права).
Функціонал платформи дозволяє клієнтам зручно взаємодіяти з юристами через платформу (дзвінок, форму заявки, чат).
Стрічка безкоштовних питань дає можливість юристам задавати питання іншим юристам або відповідати на питання тих, хто потребує допомоги. Також це відмінний інструмент, щоб зарекомендувати себе як спеціаліста та залучити ще більше клієнтів.