Безпальча Олена
Трудовим законодавством України передбачено багато підстав для звільнення працівника. Але що робити, коли роботодавець начебто і згоден звільнити Вас за Вашим власним бажанням (ініціативою працівника), але не робить необхідних дій для того, щоб належним чином звільнити Вас від виконання посадових обов'язків та юридичної відповідальності?
Трудовим законодавством України передбачено багато підстав для звільнення працівника. Але що робити, коли роботодавець начебто і згоден звільнити Вас за Вашим власним бажанням (ініціативою працівника), але не робить необхідних дій для того, щоб належним чином звільнити Вас від виконання посадових обов'язків та юридичної відповідальності?
Яскравим прикладом такої ситуації є звільнення від обов'язків керівника юридичної особи. Наприклад розглянемо звільнення директора ТОВ із двома засновниками, які мають по 50% частки у статутному капіталі.
Річ у тому, що застарілі норми КЗпП не співвідносяться з нормами Господарського Кодексу та нового Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» і створюють нормативну колізію, через яку стає неможливим звільнення керівника підприємства, тобто зміна директора без згоди засновників.
Упущення полягає в тому, що без рішення загальних зборів засновників/учасників товариства та без обрання ними нового директора ТОВ, Ви не зможете прибрати відомості про керівника в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Начебто нічого особливого, але директора-заручники можуть чекати півроку, рік, десять років і так далі, поки засновники ведуть суперечки, повертаються із-за кордону або втілюють протизаконні схеми, використовуючи юридичну особу, якою формально керує директор-заручник.
Відповідно до законодавства України керівник підприємства є не лише особою, яка фактично керує виробничою діяльністю підприємства, а й суб'єктом юридичної відповідальності за неправомірні дії такого підприємства. Директора підприємства можна притягнути до різних видів юридичної відповідальності: адміністративної, дисциплінарної, цивільноправової та кримінальної. Остання передбачає найсуворіші види покарань. Найпоширенішими злочинами у господарській сфері є:
При цьому сама відповідальність керівника в цих злочинах залежить від дій третіх осіб, у тому числі: засновника/учасника або бухгалтера підприємства.
Неправомірні дії власників підприємств іноді призводять до того, що замість них до відповідальності притягають саме керівника підприємства. Тобто навіть фактично не виконуючи обов'язки директора підприємства керівник-заручник внесений до державного реєстру як директор ТОВ — суб'єкт кримінальної відповідальності за дії даного підприємства.
У разі відмови засновників брати участь у загальних зборах товариства або при значному перенесенні дати таких зборів, голосуванні засновників «проти» звільнення — обов'язково зверніться за юридичною допомогою до фахівця.
Юристи платформи «Адвокат Народу» допоможуть Вам позбутися посадових «кайданів» та попередити можливі негативні наслідки!
Коментарі
Рекомендовані статті
При перегляді сторінки юриста з підпискою Pro, рекомендації інших юристів на Вашій сторінці для користувачів відсутні.
Профіль юриста потрапляє на перші сторінки, а це додаткова можливість отримати заявок у 2,7 разів більше. 80% клієнтів не переходять далі третьої сторінки каталогу: більшість обирає юриста з перших сторінок і звертається до нього за консультацією.
При перегляді клієнтом сторінки юриста з підпискою Free, сторінку Pro буде показано йому в рекомендованих юристах. За статистикою, більше половини клієнтів переходять на сторінки рекомедованих юристів.
Відмітка Pro підвищує довіру клієнтів до юриста, демонструє його активність та надійність.
Можливість встановлювати будь-яке зображення на обкладинці профілю та створювати індивідуальний стиль.
Можливість створити коротке та зрозуміле посилання на Ваш профіль, яке Ви зможете використовувати на своїх візитних картках або у соцмережах.
Власний профіль юриста, де можна презентувати свої послуги, збирати відгуки, публікувати статті, кейси, фото та відео.
Розміщення у зручному каталозі, де клієнт знаходить юриста за різними параметрами (місто, мова, категорія права).
Функціонал платформи дозволяє клієнтам зручно взаємодіяти з юристами через платформу (дзвінок, форму заявки, чат).
Стрічка безкоштовних питань дає можливість юристам задавати питання іншим юристам або відповідати на питання тих, хто потребує допомоги. Також це відмінний інструмент, щоб зарекомендувати себе як спеціаліста та залучити ще більше клієнтів.