Кредити, мікрозайми. Банки, МФО

ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ДІЯЛЬНОСТІ МФО.

 НЕБЕЗПЕКА МІКРОЗАЙМІВ.

ТА ЧИ Є ШЛЯХИ З УНИКНЕННЯ БОРГОВОЇ КАБАЛИ?

 

Бажання отримувати доходи якомога більше і швидше, спонукає населення на отримання кредитів, мікрокредитів, позик тощо, тому зараз виникає все більше фінансових організацій для задоволення таких потреб, але звичайно не безкоштовно.

 

Основними причинами звернення до мікрофінансових організацій (МФО) є:

• несподівані медичні витрати;

• придбання великої побутової техніки;

• термінові ремонти (квартира, будинок, авто)

• оплата навчання;

• погашення боргу за користування комунальними послугами;

та інше.

Згідно зі статистикою, більшість позик видається саме на щоденні потреби, а не на розваги і дозвілля, хоча таке теж трапляється.

 

ПРАВОВІ ПІДСТАВИ ДІЯЛЬНОСТІ МФО

Почнемо з того, що МФО контролюються Національним банком України з метою недопущення нелегальної діяльності. У чинному законодавстві станом на 2019 рік відсутній спеціальний Закон України «Про мікрофінансові організації», який би регламентував роботу МФО, тому в якості правових підстав використовуються такі нормативи:

• ЗУ «Про захист прав споживачів»;

•Цивільний кодекс;

• Господарський кодекс;

• ЗУ «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг»; «Про банки і банківську діяльність», «Про електронну комерцію»;

• ЗУ «Про споживче кредитування» та ін.

 

ДОГОВІР

Споживчий кредит

У ст.1 ЗУ «Про споживче кредитування», встановлені деякі терміни і поняття, а саме: кредитний посередник - це фізична особа, фізична особа - підприємець або юридична особа, яка не виступає кредитодавцем та надає посередницькі послуги в сфері споживчого кредитування від імені, в інтересах і за дорученням кредитодавця або від свого імені в інтересах кредитодавця;

Кредитор - банк або інша фінансова установа, яка відповідно до закону має право надавати споживчі кредити;

Реальна річна процентна ставка - загальні витрати за споживчим кредитом, виражені у відсотках річних від загального розміру виданого кредиту;

Споживач - фізична особа, що уклала або має намір укласти договір про споживчий кредит;

Споживче кредитування - правовідносини по наданню, обслуговування і повернення споживчого кредиту;

Споживчий кредит (кредит) - кошти, які надаються споживачеві (позичальникові) на придбання товарів (робіт, послуг) для задоволення потреб, не пов'язаних з підприємницькою, незалежною професійною діяльністю або виконанням обов'язків найманого працівника.

Споживчі кредити видаються на покупку техніки, ремонт і т.д.

Статтею 13 ЗУ «Про споживче кредитування», передбачена форма договору про споживчий кредит. У ній йдеться, що договір про споживчий кредит, договори про надання додаткових і супутніх послуг кредитодавцем та третіми особами та зміни в них належно вчиняти у письмовій формі (в паперовому або електронному вигляді з накладанням електронного підпису, електронних цифрових підписів, інших аналогів власноручних підписів (печаток) сторін в порядку, визначеному законодавством). Кожна сторона договору отримує по одному договору з додатками до нього. Примірник договору, належить споживачу, повинен бути переданий йому невідкладно після підписання договору сторонами.

Примірник укладеного договору про споживчий кредит (в т.ч. у в електронному вигляді) і додатки до нього надаються споживачеві способом, що дозволяє встановити особу, отримала примірник договору і додатків до нього, зокрема шляхом направлення на електронну адресу або іншим шляхом, використовуючи дані контактів, зазначених споживачем при укладенні договору про споживчий кредит.

Обов'язок доведення того, що один з оригіналів договору (змін до договору) був переданий споживачеві, покладається на кредитодавця.

            Статтею 14 цього ж Закону, передбачаються особливості укладення договору про споживчий кредит. Тобто договір про споживчий кредит полягає в порядку, визначеному цивільним законодавством України з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.

Визначення кредитодавцем можливості укладення договору про споживчий кредит здійснюється на підставі відповідного запиту (заяви) споживача, в тому числі з використанням засобів дистанційного зв'язку, і оцінки кредитоспроможності споживача.

Кредитодавцю забороняється встановлювати плату за розгляд запиту (заяви) про укладення договору про споживчий кредит.

У разі відмови кредитодавця від укладення договору про споживчий кредит на підставі інформації, отриманої з офіційних джерел, визначених законодавством, зокрема з бюро кредитних історій, споживачеві безкоштовно надається відповідна інформація із зазначенням таких джерел, за його бажанням - в письмовій формі.

Не вважається пропозицією укласти договір про споживчий кредит застереження про можливість надання кредиту при придбанні товару (послуги).

 

Договори про мікрокредитування

У більшій частині випадків МФО укладають з фізичними особами електронні договори. У такому договорі посилаються на Правила надання коштів у позику конкретним ТОВ, як швидкої фінансової допомоги, після чого, після схвалення заявки сайт генерує індивідуальну частину електронного договору, що містить всі істотні умови, при чому, посилання на ці правила на головній сторінці або в головному меню сайту МФО знайти не вдасться.

Насправді весь текст електронного договору так і не надається фізичній особі. Але, в момент укладення договору, пропонується в кінці цієї процедури погодитися з правилами надання коштів в частині конфіденційності.

Однак, законодавець встановлює певні вимоги до електронного договору та до його укладення.

Так, п.5 ч.1 ст.1 ЗУ «Про електронну комерцію» визначає поняття електронний договір, як угоду двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків і оформлена в електронній формі;

Стаття 11 цього ж закону встановлює порядок укладення електронного договору, а саме:

Пропозиція укласти електронний договір (оферта) повинна містити істотні умови, передбачені законодавством для відповідного договору, і виражати намір особи, яка зробила його, вважати себе зобов'язаною у разі її прийняття.

Електронний договір, крім визначених Цивільним кодексом України істотних умов для відповідного виду договору, може містити наступну інформацію:

• технологію (порядок) укладення договору;

• порядок створення і накладення електронних підписів сторонами договору;

• можливість і порядок внесення змін до умов договору;

• спосіб та порядок прийняття пропозиції укласти електронний договір (акцепту)

• порядок обміну електронними повідомленнями та інформацією між сторонами при виконанні ними своїх зобов'язань;

• технічні засоби ідентифікації боку;

• порядок внесення змін до помилку відправленого прийняття пропозиції укласти електронний договір (акцепту)

• посилання на умови, що включаються в договір шляхом перенаправлення (посилання) до іншого електронного документа і порядок доступу до такого документа;

• спосіб зберігання і пред'явлення електронних документів, повідомлень, іншої інформації в електронній формі та умови доступу до них;

• умови виготовлення та отримання паперових копій електронних документів;

• можливість вибору мови, використовуваного при укладенні та виконанні договору;

• інші відомості.

Електронний договір укладається шляхом пропозиції його укласти (оферти) однієї стороною і її прийняття (акцепту) другою стороною.

Електронний договір вважається укладеним з моменту одержання особою, яка направила пропозицію укласти такий договір, відповіді про прийняття цієї пропозиції в порядку, визначеному частиною шостою цієї статті.

Пропозиція укласти електронний договір (оферта) може бути зроблена шляхом направлення комерційного електронного повідомлення, розміщені пропозиції (оферти) в мережі Інтернет або інших інформаційно-телекомунікаційних системах.

Особі, якій адресована пропозиція укласти електронний договір (оферта), повинен надаватися безперешкодний доступ до електронних документів.

Включення в електронний договір умов, що містяться в іншому електронному документі, шляхом перенаправлення (відсилання) до такого документу, якщо сторони електронного договору мали можливість ознайомитися з ним, не може бути підставою для визнання угоди нікчемною.

            Відповідь особи, якій адресована пропозиція укласти електронний договір, про прийняття (акцепт) може бути надана шляхом:

• відправка електронного повідомлення особі, яка зробила пропозицію укласти електронний договір, підписаного в порядку, передбаченому статтею 12 цього Закону;

• заповнення формуляра заяви (форми) про прийняття такої пропозиції в електронній формі, підписується в порядку, передбаченому статтею 12 цього Закону;

• вчинення дій, які вважаються прийняттям пропозиції укласти електронний договір (наприклад, фактичне отримання коштів), якщо зміст таких дій чітко роз'яснено в інформаційній системі, в якій знаходиться така пропозиція, і ці роз'яснення логічно пов'язані з нею.

Замовлення або підтвердження процедури закупівлі вважається отриманим в момент, коли сторона електронного договору отримала доступ до нього.

У разі якщо висновок електронного договору відбувається в інформаційно-телекомунікаційних системах.

Включення в електронний договір умов, що містяться в іншому електронному документі, шляхом перенаправлення (відсилання) до такого документу, якщо сторони електронного договору мали можливість ознайомитися з ним, не може бути підставою для визнання угоди нікчемною.

Замовлення або підтвердження процедури закупівлі вважається отриманим в момент, коли сторона електронного договору отримала доступ до нього.

У разі якщо висновок електронного договору відбувається в інформаційно-телекомунікаційній системі суб'єкта електронної комерції, для прийняття пропозиції укласти такий договір особа має ідентифікуватися в такій системі і надати відповідь про прийняття пропозиції (акцепт) в порядку, визначеному частиною шостою ст.11 цього Закону.

Такий документ оформляється в довільній формі і повинна містити істотні умови, передбачені законодавством для відповідного договору.

Інформаційна система підприємства електронної комерції, який пропонує укласти електронний договір, повинен передбачати технічну можливість особи, якій адресована така пропозиція, змінювати зміст наданої інформації до моменту прийняття пропозиції.

Місцем укладення електронного договору є місцезнаходження юридичної особи або місце фактичного проживання фізичної особи, яка є продавцем (виконавцем, постачальником) товарів, робіт, послуг.

Електронний договір, укладений шляхом обміну електронними повідомленнями, підписаний в порядку, визначеному статтею 12 цього Закону, вважається за правовими наслідками прирівнюється до договору, укладеного в письмовій формі.

Кожен екземпляр електронного документа з накладеним на нього підписом, визначеним статтею 12 цього Закону, є оригіналом такого документа.

Електронні документи (повідомлення), пов'язані з електронним угодою, можуть бути представлені в якості доказів сторонами та іншими особами, які беруть участь в судовому розгляді справи.

Докази, представлені в електронній формі та / або у формі паперових копій електронних повідомлень, вважаються письмовими доказами згідно зі статтею 64 Цивільного процесуального кодексу України, статтею 36 Господарського процесуального кодексу України та статтею 79 Кодексу адміністративного судочинства України.

Пропозиція укласти електронний договір (оферта), текст електронного договору, електронні повідомлення складаються державною мовою. За бажанням покупця електронний договір може укладатися на іншій мові за угодою сторін.

 

ПЕРЕВАГИ І НЕДОЛІКИ

у мікрокредитуванні

переваги:

• без паперова форма (електронний договір);

• позика видається миттєво і тільки за паспортом;

• не потрібні довідки про дохід та інші документи;

• в більшості випадків відсутня необхідність в поручителем;

• МФО не перевіряється кредитна історія клієнта;

• на невелику суму, відсутня необхідність в наданні застави за отримання кредиту. Гроші до зарплати видаються без будь-якого забезпечення.

 

недоліки:

• надмірно високі процентні ставки, які часто перевищують 300% або 600% річних (!)

• в більшості випадків у багатьох клієнтів спостерігається залежність від такого роду позикових коштів, тобто кожен наступний кредит береться за погашення попереднього;

• при простроченні суми боргу МФО звертаються до колекторів, які наполегливо вимагають оплати боргу іноді вдаючись до протизаконних дій.

 

НАСЛІДКИ НЕСПЛАТИ

Мікрокредиту (ів) або що буде, якщо не платити за взятий мікропозик?

Мікрокредити як зазначалося вище, надаються в невеликій сумі для задоволення певних фінансових проблем протягом короткого часу, але як показує практика люди не встигають за цей короткий час погасити кредит, а тому, беруть новий для погашення попереднього і так кілька разів по колу, поки не утвориться величезна сума боргу і особа втратить фізичну і практичну можливість подолати фінансову кабалу, через не підйомні штрафні санкції за несвоєчасну сплату зобов'язання, позбутися від наявного мікрокредиту (ів) часом буває не дуже-то і просто. Через що у багатьох виникають логічні запитання, що робити, якщо багато позик? Адже починають переслідувати колектори. І чи можна уникнути оплату позики в цілому або штрафів за них?

Отже, відповідаю на ці питання, наступним чином.

Як випливає з ч.1 ст.509 Цивільного кодексу України (ЦКУ) - Зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь іншої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші і т.п.) або утриматися від вчинення певної дії (негативне зобов'язання), а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.

Ст.625 ЦКУ зазначає, що Боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов'язання. Більше того, Боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Тобто, простіше кажучи, - взяли кредит і користувалися їм - значить платити обов'язково і нікуди не подітися!

Також, не потрібно забувати і про штрафні санкції, а також про процентну ставку за користування коштами, що є платою за цю дію.

Отже, позбутися від зобов'язання по оплаті за користування коштами МФО - неможливо, різниця тільки в сумі, чим довше особа користується ними, тим більше вона представляє.

НА СКІЛЬКИ НЕБЕЗПЕЧНІ КОЛЕКТОРИ ?!

А ЇХ ЗАГРОЗИ РЕАЛЬНІ?

Колектори в Україні діють найчастіше в формі фінансових компаній на підставі Цивільного, Господарського кодексу, Законів України «Про банки і банківську діяльність» та «Про фінансові послуги» та інші.

Вони на підставі придбаного в МФО договору факторингу, доручення тощо мають право зателефонувати боржнику і ввічливо попросити його сплатити цей борг, відповідно чинного законодавства, але на практиці все виглядає інакше. Вони нескінченно дзвонять, набридають і не тільки боржникові, а й особам, зазначеним в договорі поручителями, приходять і вимагають оплати боргу, загрожують, а іноді можуть застосувати навіть фізичну силу. У відповідь, на скільки це законно, можу пояснити, що найчастіше колектори діють вкрай незаконно і їх дії в залежності від ситуацій і наслідків можна розцінювати від банального хуліганства, за статтею КоАП до злочинів (нанесення тілесних ушкоджень, вимагання та інш., відповідно до статей Кримінального кодексу України). Отже, якщо колектори погрожують розправою вам або вашим родичам, або знайомим, то рекомендую звернутися до професійного адвоката (юриста) в цій області, який складе стратегію дій захисту від подібних незаконних дій. Або звернутися відразу в поліцію. Але тихо сидіти і терпіти їх знущання не потрібно, адже їх мета перетворити ваше життя на пекло.

 

ШЛЯХИ по спрощенню виплати боргів

1. Цивільний і господарський процесуальний кодекс передбачають розстрочку чи відстрочку суми боргу, тому, якщо сума боргу сягне критичної точки - необхідно просити кредитора про це, зафіксувавши все письмово;

2. Сплачувати необхідно спочатку тіло кредиту, а потім штрафні санкції;

3. Дуже важливо, уважно читати договір перед укладенням, якщо не надали його повний текст просити надати повністю і без цього не підписувати;

4. Стежити за терміном настання сплати суми боргу та не допускати його прострочення.

 

Звичайно ж, на цю тему є ще багато невимовного, але я сподіваюся, що все ж дана консультація вийшла наскільки можливо, лаконічною, якісної і доступної для розуміння відвідувачів юридичної платформи Протокол (Protocol).

 

Автор консультації: Анфьорова К.С. - директор, адвокат Адвокатського бюро «Катерини Анфьорової»

563
3

Коментарі

Рейтинг:
0

    Рекомендовані статті

    ДОГОВІР ДАРУВАННЯ
    Цивільне право
    1 секунда читання
    ДОГОВІР ДАРУВАННЯ
    АНУЛЮВАННЯ КРЕДИТУ ЗА ЗНИЩЕНИЙ АВТОМОБІЛЬ 🚙
    Цивільне право
    1 хвилина читання
    АНУЛЮВАННЯ КРЕДИТУ ЗА ЗНИЩЕНИЙ АВТОМОБІЛЬ 🚙
    АНУЛЮВАННЯ КРЕДИТУ ЗА ЗНИЩЕНИЙ АВТОМОБІЛЬ
    Як продовжити інвалідність під час дії воєнного стану?
    Цивільне право
    10 секунд читання
    Як продовжити інвалідність під час дії воєнного...
    Як продовжити інвалідність під час дії воєнного стану?
    Заборона пластику: рекомендовано новий законопроєкт
    Цивільне право
    34 секунди читання
    Заборона пластику: рекомендовано новий законопро...
    Допрацьований законопроєкт “заходи щодо запобігання та зменшення негативного впливу пластикових вир. на навк середовище”
    Заміна паспорту: коли необхідно?
    Цивільне право
    44 хвилини читання
    Заміна паспорту: коли необхідно?
    Державна міграційна служба України нагадала про необхідність вчасно обміняти ID-картку та закордонний паспорт.
    Учні 4-х і 9-х класів звільняються від ДПА
    Цивільне право
    12 секунд читання
    Учні 4-х і 9-х класів звільняються від ДПА
    В умовах воєнного стану учні не проходитимуть державну підсумкову атестацію.
    Щорічна індексація пенсій: на скільки підвищать виплати
    Цивільне право
    59 секунд читання
    Щорічна індексація пенсій: на скільки підвищать...
    Щорічна індексація пенсій, передбачена пенсійним законодавством, розпочнеться з 1 березня 2023 року.
    “Залізна українізація” від Укрзалізниці
    Цивільне право
    4 секунди читання
    “Залізна українізація” від Укрзалізниці
    Укрзалізниця розпочинає програму "Залізна українізація"
    "Рука допомоги": програму поновлено
    Цивільне право
    47 секунд читання
    "Рука допомоги": програму поновлено
    Міністерство соцполітики перезапускає програму "Рука допомоги"
    Чи можлива фото та відеозйомка без згоди особи
    Цивільне право
    9 секунд читання
    Чи можлива фото та відеозйомка без згоди особи
    Фізична особа може бути знята на фото-, кіно-, теле- чи відеоплівку лише за її згодою.
    ЧИ ПРАВОМІРНЕ НАРАХУВАННЯ БАНКАМИ ВІДСОТКІВ ЗА КРЕДИТАМИ ТА ПЕНІ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦЯМ?
    Цивільне право
    8 секунд читання
    ЧИ ПРАВОМІРНЕ НАРАХУВАННЯ БАНКАМИ ВІДСОТКІВ ЗА К...
    Маю 20-річний досвід роботи по цивільних справах.
    КРЕДИТНІ ДОГОВОРИ: БАНКІВСЬКА ПРАКТИКА ТА ВИМОГИ ЗАКОНОДАВСТВА
    Цивільне право
    1 хвилина читання
    КРЕДИТНІ ДОГОВОРИ: БАНКІВСЬКА ПРАКТИКА ТА ВИМОГИ...
    Маю 20-річний досвід роботи по цивільних справах. Працював суддею в загальних судах, де розглядав цивільні справи.
    Як отримати посвідчення водія вперше?
    Цивільне право
    12 хвилин читання
    Як отримати посвідчення водія вперше?
    детальна інструкція щодо отримання водійського посвідчення
    Чи може бути відкладене вчинення нотаріальної дії?
    Цивільне право
    56 секунд читання
    Чи може бути відкладене вчинення нотаріальної ді...
    відкладення наторіальної дії нотаріус вчинення нотаріальної дії строки майно
    Як оформити пенсію за кордоном?
    Цивільне право
    27 секунд читання
    Як оформити пенсію за кордоном?
    як отримати пенсію за кордоном оформлення пенсії за межами україни перестали віплачувати пенсію куди звертатись
    Потреба в юридичній допомозі адвоката по цивільним спорам у Києві актуальна практично для кожного громадянина ?
    Цивільне право
    10 секунд читання
    Потреба в юридичній допомозі адвоката по цивільн...
    Надійність та впевненість
    Вступна кампанія 2023: чи потрібна id-картка?
    Цивільне право
    28 секунд читання
    Вступна кампанія 2023: чи потрібна id-картка?
    вступна кампанія 2023 правила подання доументів заявок id-картка правила вступу до вищів
    Отримання посвідчення водія: основні етапи
    Цивільне право
    47 секунд читання
    Отримання посвідчення водія: основні етапи
    Де та як отримати посвідчення водія, що для цього треба зробити, основні етапи
    Спори з приводу нерухомості
    Цивільне право
    19 секунд читання
    Спори з приводу нерухомості
    Я маю досвід у справах з приводу нерухомості, здатний оцінити перспективи вирішення справи та надати слушну пораду.
    Доступні ліки: як отримати?
    Цивільне право
    41 секунда читання
    Доступні ліки: як отримати?
    Програма «Доступні ліки», які лікарскі засоби входять, що робити щоб отримати.
    Зняття арешту з майна боржника
    Цивільне право
    1 хвилина читання
    Зняття арешту з майна боржника
    правозахисник, адвокат, на захисті інтересів клієнта більше 12 років
    Договір позики/розписка
    Цивільне право
    9 секунд читання
    Договір позики/розписка
    На моєму рахунку десятки справ по стягненню заборгованостей, тому звертайтесь, з радістю допоможу
    Кредити_Мікрозайми
    Цивільне право
    7 секунд читання
    Кредити_Мікрозайми
    Я знаю всі тонкощі та нюанси в таких справах. На моєму рахунку десятки успішно виграних справ та задоволених клієнтів.
    Чому я адвокат?
    Цивільне право
    50 секунд читання
    Чому я адвокат?
    Досвід роботи 10 років
    У яких випадках не можна виписати людину з квартири?
    Цивільне право
    1 хвилина читання
    У яких випадках не можна виписати людину з кварт...
    Досвід роботи 10 років
    Прийняття спадщини за межами України
    Цивільне право
    37 секунд читання
    Прийняття спадщини за межами України
    Досвід роботи 10 років
    Реєстр об’єктів критичної інфраструктури: Постанову ухвалено
    Цивільне право
    5 хвилин читання
    Реєстр об’єктів критичної інфраструктури: Постан...
    постанова про затвердження критичноЇ інфраструктури, ведення реєстру об'єектів критичної інфраструктури
    які документи необхідні для проходження МСЕК
    Цивільне право
    2 хвилини читання
    які документи необхідні для проходження МСЕК
    які документи необхідні для проходження МСЕК
    СТЯГНЕННЯ ЗАБОРГОВАНОСТІ ЗА КРЕДИТНИМ ДОГОВОРОМ
    Цивільне право
    8 хвилин читання
    СТЯГНЕННЯ ЗАБОРГОВАНОСТІ ЗА КРЕДИТНИМ ДОГОВОРОМ
    Кейс про те, як можна зменшити заборгованість за кредитом
    Договір розподілу електричної енергії та договір постачання електричної енергії
    Цивільне право
    13 хвилин читання
    Договір розподілу електричної енергії та договір...
    Маю виграні справи проти Черкасиобленерго
    Компенсація за знищене нерухоме майно
    Цивільне право
    2 хвилини читання
    Компенсація за знищене нерухоме майно
    Досягнення необхідного результату в найкоротший час.
    незаконне відрахування з ВНЗ
    Цивільне право
    6 хвилин читання
    незаконне відрахування з ВНЗ
    Судової практики такої категорії справ майже немає. Створюємо та захщаємо права на освіту найої української молоді
    Щодо строку для прийняття спадщини
    Цивільне право
    10 хвилин читання
    Щодо строку для прийняття спадщини
    Для прийняття спадщини встановлюється строк у 6 місяців, який починається з часу відкриття спадщини
    Чи можна не платити кредит під час війни? – консультує військовий адвокат
    Цивільне право
    42 хвилини читання
    Чи можна не платити кредит під час війни? – конс...
    Кредити та мікрозайми під час війни — актуальне питання, що турбує зараз чи не кожного громадянина України.
    Повернення стягнутого за виконавчим написом
    Цивільне право
    9 хвилин читання
    Повернення стягнутого за виконавчим написом
    Оскарження дій приватного виконавця
    ЗМІНИ У ПОРЯДКУ ПРИЗНАЧЕННЯ ВИПЛАТ ДЛЯ ВПО
    Цивільне право
    18 хвилин читання
    ЗМІНИ У ПОРЯДКУ ПРИЗНАЧЕННЯ ВИПЛАТ ДЛЯ ВПО
    Надаю правову допомогу ВПО з 2014 року. Сотні виграних справ в суді
    Оскарження рішень та дій нотаріуса при оформленні спадщини
    Цивільне право
    12 хвилин читання
    Оскарження рішень та дій нотаріуса при оформленн...
    Маю виграні справи з оскарження дій нотаріуса в Верховному Суді
    Моральна шкода
    Цивільне право
    3 хвилини читання
    Моральна шкода
    У статті окреслено визначення поняття "МОРАЛЬНА ШКОДА"
    Змушують повернути 6500 допомоги, яку отримали через «Дію»
    Цивільне право
    8 хвилин читання
    Змушують повернути 6500 допомоги, яку отримали ч...
    У працівника також є свої права. Якщо держава помилилася ви в цьому не винні!
    Документ, що підтверджує відомості про місце проживання особи: роз’яснення ДМС
    Цивільне право
    4 хвилини читання
    Документ, що підтверджує відомості про місце про...
    Спеціалізуюсь та маю відповідний досвід у цивільних, сімейних та господарських справ.
    Процедура отримання дубліката свідоцтва про народження дитини
    Цивільне право
    7 хвилин читання
    Процедура отримання дубліката свідоцтва про наро...
    Консультую з юридичних питань, як усно так і письмово.
    Спори у сфері отримання послуг ЖКГ
    Цивільне право
    9 годин читання
    Спори у сфері отримання послуг ЖКГ
    складання заяв/скарг до НКРЕКП
    Встановлення факту смерті на тимчасово окупованій території
    Цивільне право
    38 хвилин читання
    Встановлення факту смерті на тимчасово окуповані...
    Законом України "Про державну реєстрацію актів цивільного стану" визначені підстави для державної реєстрації смерті
    Поради щодо складання договору оренди квартири
    Цивільне право
    4 хвилини читання
    Поради щодо складання договору оренди квартири
    Зрозуміло сформульований договір допомагає уникнути непорозумінь між сторонами та можливих конфліктів у майбутньому.
    Які права не можуть бути обмежені в умовах воєного стану
    Цивільне право
    17 хвилин читання
    Які права не можуть бути обмежені в умовах воєно...
    https://advokatkostryba.wordpress.com/
    Стягнення матеріальної шкоди при ДТП
    Цивільне право
    14 хвилин читання
    Стягнення матеріальної шкоди при ДТП
    Займаюсь адвокатською діяльністю з 2007 року, маю широку клієнтську базу і великий досвід
    Стягнення витрат на лікування при ДТП
    Цивільне право
    12 хвилин читання
    Стягнення витрат на лікування при ДТП
    Займаюсь адвокатською діяльністю з 2007 року, маю широку клієнтську базу і великий досвід
    Стягнення моральної шкоди при ДТП
    Цивільне право
    13 хвилин читання
    Стягнення моральної шкоди при ДТП
    Займаюсь адвокатською діяльністю з 2007 року, маю великий досвід та клієнтську базу
    Оформлення спадщини після смерті спадкодавця
    Цивільне право
    35 хвилин читання
    Оформлення спадщини після смерті спадкодавця
    Даний позов задоволено. Можна використовувати як приклад. Звертайтеся.
    ВИКОРИСТОВУЙ АБО ВТРАЧАЙ: АНУЛЮВАННЯ ТОРГОВЕЛЬНОЇ МАРКИ
    Цивільне право
    44 хвилини читання
    ВИКОРИСТОВУЙ АБО ВТРАЧАЙ: АНУЛЮВАННЯ ТОРГОВЕЛЬНО...
    В даній статті проаналізований один із способів дострокового припинення права власності на торговельну марку.
    Яку суму на місяць може витрачати боржник?
    Цивільне право
    17 хвилин читання
    Яку суму на місяць може витрачати боржник?
    Досвід роботи 10 років
    Судове рішення повинно бути таким, щоб його можна було виконати
    Цивільне право
    6 хвилин читання
    Судове рішення повинно бути таким, щоб його можн...
    Правнича допомога під час виконання рішення суду, цивільні справи
    Визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню
    Цивільне право
    4 хвилини читання
    Визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що...
    Визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню у судовому порядку
    Справа про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню
    Цивільне право
    7 хвилин читання
    Справа про визнання виконавчого напису таким, що...
    Справи з нотаріусами, справи з банками, справи про стягення заборгованості.
    Справа про повернення безпідставно набутого майна
    Цивільне право
    6 хвилин читання
    Справа про повернення безпідставно набутого майн...
    Спори між фізичними особами про повернення безпідставно перерахованих коштів
    Засідання правління. На що звертати увагу при складанні протоколу
    Цивільне право
    13 хвилин читання
    Засідання правління. На що звертати увагу при ск...
    Юридичний супровід діяльності об'єднань співвласників багатоквартиринх будинків протягом трьох років
    Оформлення ДТП без участі поліції
    Цивільне право
    5 хвилин читання
    Оформлення ДТП без участі поліції
    Європротокол - оформлення ДТП без участі Національної поліції України.
    Особливості спадкування за законом
    Цивільне право
    9 хвилин читання
    Особливості спадкування за законом
    https://advokatkostryba.wordpress.com/ Маю значний досід ведення спадкових справ
    Особливості спадкового договору
    Цивільне право
    1 хвилина читання
    Особливості спадкового договору
    https://advokatkostryba.wordpress.com/
    Строки прийняття спадщини
    Цивільне право
    3 хвилини читання
    Строки прийняття спадщини
    https://advokatkostryba.wordpress.com/ Більше 6 років практикую сімейні та спадкові справи
    кредит на вкрадений (втрачений) паспорт
    Цивільне право
    20 хвилин читання
    кредит на вкрадений (втрачений) паспорт
    цінні поради, роз'яснення щодо піднятого у статті питання
    Кредити, мікрозайми. Банки, МФО
    Цивільне право
    56 хвилин читання
    Кредити, мікрозайми. Банки, МФО
    Як уникнути фінансової кабали?
    Право на обовязкову частку у спадщині
    Цивільне право
    11 хвилин читання
    Право на обовязкову частку у спадщині
    https://advokatkostryba.wordpress.com/
    Що таке адвокатський запит?
    Цивільне право
    9 хвилин читання
    Що таке адвокатський запит?
    Адвокат в Харкові та Харківській області
    Підтримка адвоката з питань приватизації житла
    Цивільне право
    9 хвилин читання
    Підтримка адвоката з питань приватизації житла
    Адвокат в Харкові та Харківській області
    Зняття арешту з нерухомого майна
    Цивільне право
    18 хвилин читання
    Зняття арешту з нерухомого майна
    Надаємо допомогу у випадках, коли арешт був накладений виконавчою, органами поліції в рамках кримінальної справи, судами
    Право на пенсію державного службовця
    Цивільне право
    17 хвилин читання
    Право на пенсію державного службовця
    Маємо досвід представлення інтересів держслужбовців в суді
    Що означає спадкування за правом представлення?
    Цивільне право
    2 хвилини читання
    Що означає спадкування за правом представлення?
    https://advokatkostryba.wordpress.com/
    Втратили документ?Чому важливо звернутися про це із заявою у поліцію?Поясню
    Цивільне право
    13 хвилин читання
    Втратили документ?Чому важливо звернутися про це...
    Досвід роботи у сфері права понад 12 років.
    Втратили документ?Чому важливо звернутися про це із заявою у поліцію?Поясню
    Цивільне право
    13 хвилин читання
    Втратили документ?Чому важливо звернутися про це...
    Досвід роботи у сфері права понад 12 років.
    Що таке договір довічного утримання (догляду)? Які ризики?
    Цивільне право
    10 хвилин читання
    Що таке договір довічного утримання (догляду)? Я...
    Адвокат в Харкові та Харківській області. Досвід більше 10 років
    Особливості укладання договору підряду з фізичною особою: практичні поради від юристів Адвокат Народу
    Цивільне право
    30 хвилин читання
    Особливості укладання договору підряду з фізично...
    Особливості укладання договору підряду з фізичною особою: практичні поради від юристів "Адвокат Народу"
    Спадкування боргів померлого
    Цивільне право
    5 хвилин читання
    Спадкування боргів померлого
    https://advokatkostryba.wordpress.com/
    Як відбувається прийття спадщини?
    Цивільне право
    12 хвилин читання
    Як відбувається прийття спадщини?
    https://advokatkostryba.wordpress.com/
    Відеоконференція
    Цивільне право
    5 хвилин читання
    Відеоконференція
    https://advokatkostryba.wordpress.com/
    Для співвласників ОСББ
    Цивільне право
    8 хвилин читання
    Для співвласників ОСББ
    Юридичний супровід діяльності ОСББ
    Судови́й нака́з — особлива форма судового рішення
    Цивільне право
    11 хвилин читання
    Судови́й нака́з — особлива форма судового рішенн...
    https://advokatkostryba.wordpress.com/
    ДТП без потерпілих: правові наслідки та адміністративна відповідальність за статтею 124 КУпАП
    Цивільне право
    48 хвилин читання
    ДТП без потерпілих: правові наслідки та адмініст...
    ДТП без потерпілих: правові наслідки та адміністративна відповідальність за статтею 124 КУпАП
    Відшкодування шкоди медичним закладом співробітнику
    Цивільне право
    10 хвилин читання
    Відшкодування шкоди медичним закладом співробітн...
    Захист потерпілого у суді внаслідок спричинення матеріальної шкоди рухомому майну
    Додатковий строк
    Цивільне право
    1 хвилина читання
    Додатковий строк
    https://advokatkostryba.wordpress.com/
    ЗАБЛОКОВАНІ ЗАРПЛАТНІ КОШТИ ДЕРЖАВНИМ ВИКОНАВЦЕМ? ЯКІ ВАРІАНТИ ДІЙ?
    Цивільне право
    8 хвилин читання
    ЗАБЛОКОВАНІ ЗАРПЛАТНІ КОШТИ ДЕРЖАВНИМ ВИКОНАВЦЕМ...
    Представництво в органах державної виконавчої служби. Арешт зарплатних рахунків / коштів.
    Виселення з житла під час воєнного стану в Україні
    Цивільне право
    24 хвилини читання
    Виселення з житла під час воєнного стану в Украї...
    Чи реально виселити особу під час воєнного стану в Україні?
    Чи втратив я громадянство України, якщо проживав на тимчасово окупованій території та під примусом отримав громадянство РФ?
    Цивільне право
    13 хвилин читання
    Чи втратив я громадянство України, якщо проживав...
    #адвокаткиїв #встановленняфактународження #встановленняфактуукладенняшлюбу #народженнянаокупованійтериторії
    Чи втратила я належність до громадянства України, якщо перебуваючи на ТОТ не мала можливості вклеяти фото та отримала громад рф?
    Цивільне право
    5 хвилин читання
    Чи втратила я належність до громадянства України...
    #встановленняфактународження #встановленняфактуукладенняшлюбу #народженнянаокупованійтериторії #адвокатзапоріжжя
    ЛЕГАЛІЗАЦІЯ ДОКУМЕНТІВ В УКРАЇНІ - АПОСТИЛЬ
    Цивільне право
    1 хвилина читання
    ЛЕГАЛІЗАЦІЯ ДОКУМЕНТІВ В УКРАЇНІ - АПОСТИЛЬ
    Допомога у легалізації документів в органах ДРАЦС за декілька днів.
    ПРО ВИЗНАННЯ ВИКОНАВЧОГО НАПИСУ ТАКИМ, ЩО НЕ ПІДЛЯГАЄ ВИКОНАННЮ
    Цивільне право
    1 день читання
    ПРО ВИЗНАННЯ ВИКОНАВЧОГО НАПИСУ ТАКИМ, ЩО НЕ ПІД...
    Адвокат допоможе розібратися із вимогою про стягнення заборгованості за кредитним договором.
    Рішення Ради адвокатів України: відкриття публічного доступу до електронних адрес адвокатів у ЄРАУ
    Цивільне право
    9 хвилин читання
    Рішення Ради адвокатів України: відкриття публіч...
    Рішенням №62 від 21.09.24 Рада адвокатів України відкрила публічний доступ до електронних адрес адвокатів у ЄРАУ
    Стягнення аліментів: основні аспекти
    Цивільне право
    9 хвилин читання
    Стягнення аліментів: основні аспекти
    Позитивний досвід у підготовці позовів, представництві в суді, забезпеченні виконання рішень у цій категорії справ.
    Незаконне притягнення до адміністративної відповідальності: як добитися відшкодування?
    Цивільне право
    3 хвилини читання
    Незаконне притягнення до адміністративної відпов...
    Здобули перемогу у справі за позовом про відшкодування моральної шкоди та витрат на правничу допомогу.
    Зняття з реєстрації місця проживання у судовому порядку
    Цивільне право
    6 хвилин читання
    Зняття з реєстрації місця проживання у судовому...
    Кейс 1: знято особу з місця реєстрації через ЦНАП за заявою власника житла; Кейс 2: через Суд.
    Встановлення факту, що має юридичне значення
    Цивільне право
    3 хвилини читання
    Встановлення факту, що має юридичне значення
    Встановлення факту належності документа для призначення пенсії за віком, документа для набуття певного права.