Народу Адвокат
Кредити та мікрозайми під час війни — актуальне питання, що турбує зараз чи не кожного громадянина України. Адже воєнний стан — важкий період в житті українців, не тільки у психоемоційному аспекті, а і у матеріальному.
Це пов'язано з багатьма факторами, а саме:
Всі ці фактори спровокували скрутне матеріальне становище людей. Актуальними стали питання: чи варто взяти кредит під час війни; що буде, якщо не платити кредит, який отриманий ще до початку воєнного стану, та як не платити мікрозайм. Читайте далі, щоб дізнатися.
Ще на початку війни у березні 2022 року ВР України ухвалила Закон 2120-IX "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану". Цей закон регулює питання, як платити кредит під час війни та, зокрема, передбачає ряд послаблень з цього приводу.
Згідно із чинним законодавством:
Ці зміни діють протягом всього періоду воєнного стану і ще 30 днів після його закінчення.
Проте тіло кредиту і відсотки все одно доведеться повертати.
Виходячи із чинного законодавства, можна сформувати відповідь на питання “Чи варто платити кредит під час війни?” таким чином.
Якщо Ви маєте мікрозайми або заборгованість перед банком, за Вами залишається обов’язок повернути борг та сплатити відсотки по кредиту. Але якщо Ви не можете робити це згідно з графіком, банк не має права Вас штрафувати. При цьому, відсотки будуть нараховуватися відповідно до узгоджених тарифів та графіку фінансової установи.
Це все стосується як споживчих, так і бізнес-кредитів. Тож, якщо Ви зараз маєте можливість сплатити кредит, краще не нехтувати цим обов'язком. Адже після війни все одно доведеться повністю “закрити” свій борг.
Порада від “Адвокат Народу”: якщо зовсім не маєте можливості сплачувати кредит, спробуйте подати до банку заяву про надання кредитних канікул. Проте ухвалення банком рішення про надання кредитних канікул є його правом, а не обов’язком.
Як законно списати кредит, хто має на це право, і що для цього потрібно? Читайте у цьому розділі статті.
Списати кредит банк може особі у випадку, якщо її майно було знищено або суттєво пошкоджено через збройну агресію рф. Це регулюється Законом України 7441-1 "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо підтримки позичальників, майно яких було знищено або отримало пошкодження внаслідок збройної агресії російської федерації проти України".
Щоб списати кредит під час війни, особа, яка мала кредит, повинна подати заяву до банку. Зробити це може лише особа, у якої:
Для того, щоб банк прийняв рішення списати кредит, окрім заяви, позичальнику обов'язково потрібно надати документи про підтвердження всіх фактів, зазначених у попередньому розділі.
Після отримання повного пакету документів, відбувається анулювання заборгованості за договором. При цьому кредитор отримує право на компенсацію від держави.
У сфері кредитування є поняття "позовна давність". В нашій країні термін позовної давності становить 3 роки. Протягом цього часу учасники цивільних правовідносин можуть звернутися до суду для захисту своїх інтересів. А після закінчення цього терміну кредитор втрачає право вимагати повернення боргу.
Важливе зауваження! Деякі банки можуть можуть визначати свої терміни. Наприклад, у Приватбанку термін позовної давності становить 50 років.
Тож при відстоюванні своїх законних прав перед банком, потрібно знати багато нюансів. Ми рекомендуємо звертатися за допомогою до адвоката по кредитам. Він допоможе не погіршити ситуацію та зробити все правильно.
Підсумуємо.
Але попри воєнний стан, багато фінансових установ наживаються на горі людей, незаконно нараховують штрафи, збільшують відсоткову ставку та передають відомості про боржників колекторам для повернення боргу. Тому, якщо Вам потрібно захистити свої права, рекомендуємо знайти юриста, який допоможе це зробити.
Знайти такого спеціаліста Ви зможете на платформі “Адвокат Народу” у розділі “Адвокати по стягненню боргів”. Він надасть детальні відповіді на питання:
Незалежно від ситуації, під час війни зазвичай несплатні платежі за кредит можуть мати серйозні наслідки.
Несвоєчасні або несплатні платежі можуть спричинити погіршення кредитної історії, нарахування пені, стягнення майна або інші правові наслідки, які можуть встановити суди.
У деяких випадках банки або кредитори можуть надати можливість відтермінувати платежі за кредит під час війни, враховуючи обставини та політику кредитора.
Для отримання відтермінування платежів під час війни можуть знадобитися документальні підтвердження впливу військових подій на фінансові можливості, такі як свідоцтва про евакуацію, документи про зниження доходів або знищення майна. Рекомендується звернутися до кваліфікованого військового адвоката, який може надати конкретні поради та допомогу щодо процедури та необхідної документації.
Коментарі
Рекомендовані статті
При перегляді сторінки юриста з підпискою Pro, рекомендації інших юристів на Вашій сторінці для користувачів відсутні.
Профіль юриста потрапляє на перші сторінки, а це додаткова можливість отримати заявок у 2,7 разів більше. 80% клієнтів не переходять далі третьої сторінки каталогу: більшість обирає юриста з перших сторінок і звертається до нього за консультацією.
При перегляді клієнтом сторінки юриста з підпискою Free, сторінку Pro буде показано йому в рекомендованих юристах. За статистикою, більше половини клієнтів переходять на сторінки рекомедованих юристів.
Відмітка Pro підвищує довіру клієнтів до юриста, демонструє його активність та надійність.
Можливість встановлювати будь-яке зображення на обкладинці профілю та створювати індивідуальний стиль.
Можливість створити коротке та зрозуміле посилання на Ваш профіль, яке Ви зможете використовувати на своїх візитних картках або у соцмережах.
Власний профіль юриста, де можна презентувати свої послуги, збирати відгуки, публікувати статті, кейси, фото та відео.
Розміщення у зручному каталозі, де клієнт знаходить юриста за різними параметрами (місто, мова, категорія права).
Функціонал платформи дозволяє клієнтам зручно взаємодіяти з юристами через платформу (дзвінок, форму заявки, чат).
Стрічка безкоштовних питань дає можливість юристам задавати питання іншим юристам або відповідати на питання тих, хто потребує допомоги. Також це відмінний інструмент, щоб зарекомендувати себе як спеціаліста та залучити ще більше клієнтів.