Кравчук Аліна
Нещодавно до мене звернувся клієнт із проблемою зміни забудовником в односторонньому порядку ціни квартири у попередньому договорі купівлі-продажу квартири (будинок на етапі будівництва). Кошти клієнтом за квартиру були внесені під час укладання попереднього договору купівлі-продажу квартири в повному обсязі.
І перш ніж я перейду до помилки укладення саме ПОПЕРЕДНЬОГО договору купівлі-продажу квартири, яка ще не існує, хочу звернути Вашу увагу, що згідно до чинного законодавства України, фінансування об’єктів будівництва можливо через:
- фонди проведення операцій із нерухомістю;
- фонди фінансування будівництва;
- інститути спільного інвестування;
- емісію облігацій забудовника.
✅Укладання попередніх договорів на етапі будівництва квартир може мати ризики та наслідки для покупців інвестиційного житла. Хоча такий підхід може здатися вигідним для обох сторін, наприклад, знижка, можливість обрати кращу квартиру чи забезпечення певних переваг, варто усвідомити можливі негативні аспекти:
1️⃣По-суті, за своєю правовою природою договір к-п нерухомості, яке ще не збудовано, не може бути застосовано до договірних відносин між забудовником (продавцем) та покупцем (майбутнім власником). Якщо вже і укладаєте попередній договір к-п житла (це більше договір про наміри придбання житла), то обов’язково необхідне його нотаріальне посвідчення, оскільки основний договір к-п нерухомості нотаріально посвідчується. В іншому випадку ваш правочин (укладений договір) є нікчемним.
2️⃣Неясність термінів та виконання. Попередні договори можуть бути менш деталізованими, аніж остаточні договори купівлі-продажу. Це може призвести до незрозумілості щодо термінів завершення будівництва та якості виконання робіт.
3️⃣Зміни у проекті. Будівельні проекти можуть зазнавати змін через технічні, фінансові або правові обставини. Попередні договори можуть не враховувати можливі зміни, що створює невизначеність для покупців.
4️⃣Фінансові ризики. Покладання фінансових зобов'язань на етапі попереднього договору може бути ризикованим, оскільки вартість квартири може змінитися до моменту підписання остаточного договору.
5️⃣Недотримання термінів. Відсутність чітких обов'язків щодо виконання термінів може призвести до затримок у здачі об'єкта в експлуатацію.
6️⃣Відсутність захисту прав покупців. Попередні договори можуть не містити повних гарантій щодо прав та обов'язків покупців, що може порушити їхні права та інтереси у майбутньому.
?Підказки для майбутніх покупців-інвесторів:
✔️Детальний аналіз: Ретельно вивчайте кожен пункт будь-якого договору та уточнюйте будь-які невизначеності.
✔️Залучення юриста, спеціалізованого у нерухомості, допоможе вам зрозуміти всі правові аспекти договору.
✔️Відгуки та репутація забудовника. Досліджуйте досвід попередніх покупців цього забудовника та оцінюйте його репутацію на ринку.
Ще від автора
Придбання квартири на етапі будівництва у забудовника: "підводні камені" укладання попереднього договору
Придбання нерухомості на етапі будівництва несе у собі високі ризики, тому перед інвестуванням необхідна консультація.Чи можна стягнути аліменти на дитину за минулі роки?
Чи надає Закон право стягнути аліменти за минулі роки? За скільки років можливо стягнути аліменти? Відповідь у статті.Право працівника на відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку.
В якому випадку працівник має право на такого виду відпустки, чи можуть відмовити та звільнити під час відпустки.Коментарі
Рекомендовані статті
При перегляді сторінки юриста з підпискою Pro, рекомендації інших юристів на Вашій сторінці для користувачів відсутні.
Профіль юриста потрапляє на перші сторінки, а це додаткова можливість отримати заявок у 2,7 разів більше. 80% клієнтів не переходять далі третьої сторінки каталогу: більшість обирає юриста з перших сторінок і звертається до нього за консультацією.
При перегляді клієнтом сторінки юриста з підпискою Free, сторінку Pro буде показано йому в рекомендованих юристах. За статистикою, більше половини клієнтів переходять на сторінки рекомедованих юристів.
Відмітка Pro підвищує довіру клієнтів до юриста, демонструє його активність та надійність.
Можливість встановлювати будь-яке зображення на обкладинці профілю та створювати індивідуальний стиль.
Можливість створити коротке та зрозуміле посилання на Ваш профіль, яке Ви зможете використовувати на своїх візитних картках або у соцмережах.
Власний профіль юриста, де можна презентувати свої послуги, збирати відгуки, публікувати статті, кейси, фото та відео.
Розміщення у зручному каталозі, де клієнт знаходить юриста за різними параметрами (місто, мова, категорія права).
Функціонал платформи дозволяє клієнтам зручно взаємодіяти з юристами через платформу (дзвінок, форму заявки, чат).
Стрічка безкоштовних питань дає можливість юристам задавати питання іншим юристам або відповідати на питання тих, хто потребує допомоги. Також це відмінний інструмент, щоб зарекомендувати себе як спеціаліста та залучити ще більше клієнтів.