Підковенко Роман
Відповідно до статті 13 Закону «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)» до 1 січня 2025 року всі власники паїв повинні оформити право власності на свої земельні ділянки.
У разі, якщо до 1 січня 2025 року власник невитребуваної земельної частки (паю) або його спадкоємець не оформив право власності на земельну ділянку, він вважається таким, що відмовився від одержання земельної ділянки. Такі ділянки будуть визнані безхазяйними і передані на підставі рішення суду у комунальну власність територіальної громади, де вони розташовані.
Як оформити право власності на пай, якщо є акт але відсутній кадастровий номер, порядок дій:
Якщо у вас є Державний акт про право власності на землю, в якому відсутній кадастровий номер земельної ділянки, вам необхідно звернутися до землевпорядної організації, аби там виготовили технічну документацію з землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).
Після отримання такої документації необхідно зареєструвати земельну ділянку у Державному земельному кадастрі, де їй буде присвоєно кадастровий номер. По завершенню реєстрації видається Витяг про земельну ділянку з Державного земельного кадастру.
Наступний крок – реєстрація права на земельну ділянку у реєстрі прав на нерухоме майно. Для цього необхідно звернутися до місцевого ЦНАПу чи нотаріуса, підготовивши наступний пакет документів:
·витяг із Державного земельного кадастру;
· копію та оригінал паспорту заявника;
·копію та оригінал ідентифікаційного номера;
· підтвердження оплати адміністративного збору (реквізити на оплату потрібно взяти у місцевому ЦНАПі або у нотаріуса);
· оригінал Державного акту про право власності на земельну ділянку;
· довіреність, якщо документи подаються уповноваженою особою (нотаріально засвідчена, якщо від фізичної особи);
· оригінал та копію паспорта, ідентифікаційного номера уповноваженої особи, якщо документи подаються представником.
Як оформити право власності на пай, якщо є сертифікат на землю чи свідоцтво на право спадщини:
Окрему увагу звертаємо власників сертифікатів на право земельного паю або його спадкоємців. Так як сертифікат засвідчує лише право його власника на отримання земельної ділянки (а не право на саму ділянку), то цей документ не визначає меж земельної ділянки, а вказує лише його площу в умовних кадастрових гектарах і вартість (у гривнях).
Для оформлення права власності на земельну ділянку (пай), вам необхідно здійснити такі дії:
·
звернутися до відповідної сільської, селищної, міської ради із письмовим клопотанням про надання дозволу на розробку проектної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості). До заяви необхідно додати: копію сертифікату на земельну частку (пай), витяг з протоколу розподілу земельних часток (пай) та витяг з схеми розподілу земельних часток (пай), які беруться у старостаті за місцем знаходження земельної ділянки, копія свідоцтва про право на спадщину нотаріально завірене (за наявності).
після отримання рішення сільської, селищної, міської ради необхідно звернутися до землевпорядної організації та укласти договір на розробку проектної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).
·
·
за результатами розробки вказаної проектної документації потрібно зареєструвати земельну ділянку в Державному земельному кадастрі (ДЗК) з присвоєнням їй кадастрового номеру. За результатами реєстрації видається Витяг з Державного земельного кадастру.
·
·
після того, як ви отримали Витяг з Державного земельного кадастру, вам необхідно звернутися до відповідної сільської, селищної, міської ради для затвердження проектної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості);
·
·
із рішенням про затвердження проектної документації необхідно звернутись до державного реєстратора та здійснити реєстрацію права власності на земельну ділянку. За результатами реєстрації отримати Витяг про державну реєстрації права власності на нерухоме майно, а саме земельну ділянку(пай).
·
Останній етап – реєстрація права власності на земельну ділянку.
Ще від автора
Як захиститися боржнику, якщо той прострочив погашення заборгованості?
Усі розмови з колектором (і телефонні, і очні) рекомендую записувати на диктофон та зберігати.Мікрозайми судова практика
Необхідно тільки розробити грамотну стратегію захисту своїх прав, зібрати докази порушень з боку МФО.Оформлення земельного паю
До 1 січня 2025 року всі власники паїв повинні оформити право власності на свої земельні ділянки.Коментарі
Рекомендовані статті
При перегляді сторінки юриста з підпискою Pro, рекомендації інших юристів на Вашій сторінці для користувачів відсутні.
Профіль юриста потрапляє на перші сторінки, а це додаткова можливість отримати заявок у 2,7 разів більше. 80% клієнтів не переходять далі третьої сторінки каталогу: більшість обирає юриста з перших сторінок і звертається до нього за консультацією.
При перегляді клієнтом сторінки юриста з підпискою Free, сторінку Pro буде показано йому в рекомендованих юристах. За статистикою, більше половини клієнтів переходять на сторінки рекомедованих юристів.
Відмітка Pro підвищує довіру клієнтів до юриста, демонструє його активність та надійність.
Можливість встановлювати будь-яке зображення на обкладинці профілю та створювати індивідуальний стиль.
Можливість створити коротке та зрозуміле посилання на Ваш профіль, яке Ви зможете використовувати на своїх візитних картках або у соцмережах.
Власний профіль юриста, де можна презентувати свої послуги, збирати відгуки, публікувати статті, кейси, фото та відео.
Розміщення у зручному каталозі, де клієнт знаходить юриста за різними параметрами (місто, мова, категорія права).
Функціонал платформи дозволяє клієнтам зручно взаємодіяти з юристами через платформу (дзвінок, форму заявки, чат).
Стрічка безкоштовних питань дає можливість юристам задавати питання іншим юристам або відповідати на питання тих, хто потребує допомоги. Також це відмінний інструмент, щоб зарекомендувати себе як спеціаліста та залучити ще більше клієнтів.