Зізда Світлана
Ви почали реалізацію своїх мрій і хочете побудувати власний будинок? Чи, можливо, Ви хочете перебудувати вже існуючий, адже Вам здається, що в будинку стало трохи тісно? А можливо, Ви б хотіли зробити капітальний ремонт, бо вже час?
Беззаперечно, це дуже крута ідея, але так чи інакше, будь-яке будівництво змусить Вас зіштовхнутися з отриманням купи необхідних документів та дозволів.
Від того моменту, як Ви стали власником земельної ділянки і до початку самого будівництва, потрібно оформити ряд надважливих документів:
✔️будівельний паспорт або містобудівні умови та обмеження,
✔️а після — дозвільний документ, який надає право на початок будівельних робіт.
Поняття будівельного паспорта визначено ЗУ “Про регулювання містобудівної діяльності” та Порядком видачі будівельного паспорта забудови земельної ділянки.
Будівельний паспорт — документ, що визначає вимоги до розміщення і будівництва індивідуального житлового, садового чи дачного будинку не вище двох поверхів (без мансардного) площею до 500 квадратних метрів та господарських будівель і споруд, гаражів, елементів благоустрою та озеленення земельної ділянки. Такий документ містить як графічні матеріали, так і текстові.
Особливість будівельного паспорта в тому, що якщо Ви плануєте будівництво житлового, садового або дачного будинку площею до 500 кв.м., то проект будівництва розробляється лише за Вашим бажанням.
Для отримання будівельного паспорта варто підготувати необхідний пакет документів та звернутися до уповноваженого органу містобудування та архітектури, який в десятиденний термін на підставі отриманих документів визначає відповідність намірів забудови земельної ділянки вимогам чинної містобудівної документації на місцевому рівні, планувальним рішенням проектів садівницьких та дачних товариств, будівельним нормам і правилам.
До заяви необхідно додати:
✔️копію документа, що засвідчує право власності або користування земельною ділянкою;
✔️копію документа, що посвідчує право власності на об’єкт нерухомого майна, розташований на земельній ділянці (у разі здійснення реконструкції, капітального ремонту);
✔️згоду співвласника (співвласників) об’єкта нерухомого майна у разі здійснення реконструкції, капітального ремонту; схему намірів забудови земельної ділянки; проектну документацію (за наявності);
✔️згоду співвласника (співвласників) земельної ділянки на забудову у разі розміщення нових об’єктів.
За наслідками розгляду заяви уповноважений орган містобудування та архітектури видає будівельний паспорт замовнику з використанням Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва, тобто в електронному вигляді чи повертає документи заявнику/замовнику.
Підставами для повернення документів заявнику є:
✔️подання неповного пакета документів;
✔️невідповідність намірів забудови земельної ділянки вимогам містобудівної документації на місцевому рівні, будівельним нормам і правилам;
✔️подання замовником заяви в довільній формі про відмову від отримання будівельного паспорта.
Потрібна допомога, щоб зібрати всі необхідні документи і отримати будівельний паспорт? Напишіть мені в особисті повідомлення або залиште заявку. І я допоможу Вам вирішити питання максимально якісно і оперативно?
Ще від автора
Будівельний паспорт
Будівельний паспорт: що це, і як його отримати? Допомога в оформленні від юриста з 11-річним досвідом.СС1 дозвіл
Як зареєструвати початок будівельних робіт? Допомога у підготовці документів та отриманні дозволу на будівництво.Містобудівні умови та обмеження
Навіщо потрібні містобудівні умови та обмеження, і як їх отримати? Допомога від юриста з 11-річним досвідом.Коментарі
Рекомендовані статті
При перегляді сторінки юриста з підпискою Pro, рекомендації інших юристів на Вашій сторінці для користувачів відсутні.
Профіль юриста потрапляє на перші сторінки, а це додаткова можливість отримати заявок у 2,7 разів більше. 80% клієнтів не переходять далі третьої сторінки каталогу: більшість обирає юриста з перших сторінок і звертається до нього за консультацією.
При перегляді клієнтом сторінки юриста з підпискою Free, сторінку Pro буде показано йому в рекомендованих юристах. За статистикою, більше половини клієнтів переходять на сторінки рекомедованих юристів.
Відмітка Pro підвищує довіру клієнтів до юриста, демонструє його активність та надійність.
Можливість встановлювати будь-яке зображення на обкладинці профілю та створювати індивідуальний стиль.
Можливість створити коротке та зрозуміле посилання на Ваш профіль, яке Ви зможете використовувати на своїх візитних картках або у соцмережах.
Власний профіль юриста, де можна презентувати свої послуги, збирати відгуки, публікувати статті, кейси, фото та відео.
Розміщення у зручному каталозі, де клієнт знаходить юриста за різними параметрами (місто, мова, категорія права).
Функціонал платформи дозволяє клієнтам зручно взаємодіяти з юристами через платформу (дзвінок, форму заявки, чат).
Стрічка безкоштовних питань дає можливість юристам задавати питання іншим юристам або відповідати на питання тих, хто потребує допомоги. Також це відмінний інструмент, щоб зарекомендувати себе як спеціаліста та залучити ще більше клієнтів.