Зізда Світлана
“Чому я повинен отримувати якісь дозволи для будівництва на своїй власній земельній ділянці?” Це питання дуже часто звучить від клієнтів, які бажають отримати консультацію з приводу будівництва.
На жаль, з такими питаннями звертаються вже тоді, коли об’єкт будівництва став предметом обговорення на адміністративних комісіях, при спробі отримати правовстановлюючі документи на вже збудовану нерухомість, або ж тоді, коли раптово недобрий сусід викличе правоохоронні органи, адже йому не подобається, що будівельні інструменти працюють надто голосно чи надто рано.
❓Тож, як не зіпсувати собі враження від будівництва свого ж будинку і почати будівельні роботи законно❓
Побудувати житловий будинок можна на земельній ділянці,
✔️якій присвоєно кадастровий номер,
✔️ та яка за цільовим призначенням відноситься до земель громадської та житлової забудови.
✅Потрібно мати документ про право власності на земельну ділянку або документ, що підтверджує законне користування такою ділянкою (в такому випадку, для будівництва потрібна згода власника).
✅Наступним кроком буде отримання від уповноваженого органу містобудування та архітектури будівельного паспорта. Порядок його отримання регулюється “Порядком видачі будівельного паспорта забудови земельної ділянки”, який затверджений Наказом №103 Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 05 липня 2011 року. При правильній підготовці необхідного пакету документів будівельний паспорт буде зареєстровано впродовж 10 днів.
✅Якщо Ви бажаєте, щоб Ваше житло було досконалим та безпечним, а можливо, навіть ідеальним, то саме час звернутися до архітекторів для виготовлення проектної документації, визначитися з будівельною компанією, яка збудує Ваш будинок мрії та укласти договір про здійснення технічного нагляду. Будівництво власними силами та лише за будівельним паспортом теж дозволене чинним законодавством.
✅Подальші Ваші дії будуть спрямовані на реєстрацію повідомлення про початок будівельних робіт. Реєстрація повідомлення і буде Вашим дозвільним документом, який надає право на початок будівництва. Порядок реєстрації повідомлення та підстави для відмови в реєстрації чи скасування повідомлення про початок будівельних робіт визначено Постановою Кабінету Міністрів України від 13 квітня 2011 р. № 466 “Деякі питання виконання підготовчих і будівельних робіт”
❓Як зареєструвати початок будівельних робіт❓
Зареєструвати початок будівельних робіт можна в електронному вигляді через Єдиний портал державних послуг - ДІЯ, або ж в паперовій формі, звернувшись до центру надання адміністративних послуг(ЦНАП).
✔️Електронна реєстрація займає до 20 хвилин вашого часу, а сама послуга надається впродовж 5 днів Державною інспекцією архітектури і містобудування(ДІАМ).
✔️Після подання повідомлення його статус можна перевірити в кабінеті громадянина. Повідомлення про вдалу реєстрацію чи повернення документа на доопрацювання також з’явиться в кабінеті громадянина і буде відправлено на електронну пошту.
✔️При реєстрації повідомлення запис про це з’явиться в Реєстрі будівельної діяльності, а перевірити реєстрацію повідомлення можна на Порталі Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва.
✔️Тільки по завершенню всіх цих кроків Ви маєте право починати будівельні роботи законно.
Потрібна юридична допомога, щоб зібрати всі необхідні документи і отримати дозвіл на будівництво? Напишіть мені в особисті повідомлення або залиште заявку. І я допоможу Вам вирішити питання максимально якісно і оперативно?
Ще від автора
Будівельний паспорт
Будівельний паспорт: що це, і як його отримати? Допомога в оформленні від юриста з 11-річним досвідом.СС1 дозвіл
Як зареєструвати початок будівельних робіт? Допомога у підготовці документів та отриманні дозволу на будівництво.Містобудівні умови та обмеження
Навіщо потрібні містобудівні умови та обмеження, і як їх отримати? Допомога від юриста з 11-річним досвідом.Коментарі
Рекомендовані статті
При перегляді сторінки юриста з підпискою Pro, рекомендації інших юристів на Вашій сторінці для користувачів відсутні.
Профіль юриста потрапляє на перші сторінки, а це додаткова можливість отримати заявок у 2,7 разів більше. 80% клієнтів не переходять далі третьої сторінки каталогу: більшість обирає юриста з перших сторінок і звертається до нього за консультацією.
При перегляді клієнтом сторінки юриста з підпискою Free, сторінку Pro буде показано йому в рекомендованих юристах. За статистикою, більше половини клієнтів переходять на сторінки рекомедованих юристів.
Відмітка Pro підвищує довіру клієнтів до юриста, демонструє його активність та надійність.
Можливість встановлювати будь-яке зображення на обкладинці профілю та створювати індивідуальний стиль.
Можливість створити коротке та зрозуміле посилання на Ваш профіль, яке Ви зможете використовувати на своїх візитних картках або у соцмережах.
Власний профіль юриста, де можна презентувати свої послуги, збирати відгуки, публікувати статті, кейси, фото та відео.
Розміщення у зручному каталозі, де клієнт знаходить юриста за різними параметрами (місто, мова, категорія права).
Функціонал платформи дозволяє клієнтам зручно взаємодіяти з юристами через платформу (дзвінок, форму заявки, чат).
Стрічка безкоштовних питань дає можливість юристам задавати питання іншим юристам або відповідати на питання тих, хто потребує допомоги. Також це відмінний інструмент, щоб зарекомендувати себе як спеціаліста та залучити ще більше клієнтів.