Дмитро Удачін
Основна проблема у відносинах між громадянами й поліцейськими – відсутність обізнаності. Чи законно діють поліцейські?
Поліція зупинила без причини та наполягає на проведенні огляду. Чи законно діють поліцейські?
Основна проблема у відносинах між громадянами й поліцейськими – відсутність обізнаності. Чи законно діють поліцейські?
Якщо не знати які закони регулюють поведінку поліцейських, то грубе порушення можна сприйняти за норму. Найпоширенішою помилкою при зустрічі з поліцейським є позиція: «Раз оглянули, значить було за що». Так бути не повинно. Для того, щоб охоронна система функціонувала, потрібно знати закони й норми проведення процедур. Незнання правил поведінки при зустрічі з поліцією призводить до зловживань службовими обов'язками з боку співробітників поліції.
Поверхневий огляд і перевірка – це превентивні поліцейські заходи. Тобто дії, які можуть зробити поліцейські службовці для запобігання виникнення правопорушення. Список цих дій перерахований в статті 31 Закону України «Про національну поліцію». Він визначає те, що при здійсненні таких заходів поліцейські повинні:
Особливу увагу слову «візуальне». Відповідно, коли поліцейський здійснює поверхневу перевірку, він не повинен лізти руками в Ваш кишеню, а, всього лише, просканувати поверхню тіла спеціальним скануючим приладом. Поліцейський не має ніякого права доторкатися до Ваших речей. Він може лише оглянути предмети, які Ви погодилися показати.
Поверхневу перевірку здійснюють, коли є обґрунтовані причини припускати, що у людини є річ:
Поліцейський зобов'язаний обґрунтувати причину огляду і повідомити, що саме він шукає. Таку перевірку повинен здійснювати співробітник поліції одного з Вами статі.
Для того, щоб Ви не були в скрутну ситуацію, «Адвокат Народу» рекомендує Вам наполягати на отриманні пояснень підстав твори поверхневої перевірки.
Особистий огляд проводять у випадках притягнення до адміністративної відповідальності. Іноді до складання протоколу про адміністративне правопорушення. Тобто, особистий огляд проводять тоді, коли людину звинувачують або серйозно підозрюють у скоєнні протизаконної дії
Причини проведення ті ж, але особистий огляд регулюється вже кримінальним кодексом (поверхневий регулюється адміністративним).
Особистий огляд може бути проведений тільки затвердженим на цю дію особою однієї статі з людиною, якого оглядають. На огляді також повинні бути присутніми двоє понятих. Всі присутні при огляді повинні бути однієї статі.
Протоколи особистого огляду та огляду речей повинні мати під собою ряд підписів:
Якщо під час огляду у затриманого з'явилися скарги або зауваження до ведення огляду, вони повинні бути враховані в протоколі. Це означає, що при заповненні протоколу «Про адміністративне затримання» повинен бути зроблений запис із зазначенням їх суті.
Поверхнева перевірка від особистого огляду відрізняється способом її здійснення. Основна відмінна риса – візуальний огляд:
Коли Вас намагаються притягнути до адміністративної або кримінальної відповідальності, без адвоката не обійтися. У таких ситуаціях кожне слово і дію необхідно погоджувати з адвокатом. У компанії «Адвокат Народу» Ви знайдете фахівців з адміністративного та кримінального права з широкою практикою. Ми розглядаємо понад 20 справ на день!
Коментарі
Рекомендовані статті
При перегляді сторінки юриста з підпискою Pro, рекомендації інших юристів на Вашій сторінці для користувачів відсутні.
Профіль юриста потрапляє на перші сторінки, а це додаткова можливість отримати заявок у 2,7 разів більше. 80% клієнтів не переходять далі третьої сторінки каталогу: більшість обирає юриста з перших сторінок і звертається до нього за консультацією.
При перегляді клієнтом сторінки юриста з підпискою Free, сторінку Pro буде показано йому в рекомендованих юристах. За статистикою, більше половини клієнтів переходять на сторінки рекомедованих юристів.
Відмітка Pro підвищує довіру клієнтів до юриста, демонструє його активність та надійність.
Можливість встановлювати будь-яке зображення на обкладинці профілю та створювати індивідуальний стиль.
Можливість створити коротке та зрозуміле посилання на Ваш профіль, яке Ви зможете використовувати на своїх візитних картках або у соцмережах.
Власний профіль юриста, де можна презентувати свої послуги, збирати відгуки, публікувати статті, кейси, фото та відео.
Розміщення у зручному каталозі, де клієнт знаходить юриста за різними параметрами (місто, мова, категорія права).
Функціонал платформи дозволяє клієнтам зручно взаємодіяти з юристами через платформу (дзвінок, форму заявки, чат).
Стрічка безкоштовних питань дає можливість юристам задавати питання іншим юристам або відповідати на питання тих, хто потребує допомоги. Також це відмінний інструмент, щоб зарекомендувати себе як спеціаліста та залучити ще більше клієнтів.