ПРО ДОЦІЛЬНІСТЬ ЛЕГАЛІЗАЦІЇПРОСТИТУЦІЇ В УКРАЇНІ
Проституція в Україні заборонена законом: створення або утримання місць розпусти і звідництво за ст. 302 Кримінального кодексу (далі – КК) України за сутенерство або втягнення особи в заняття проституцією, за ст. 303 КК України [1], за зайняття проституцією за ст. 181-1 кодексу України про адміністративні правопорушення [2].
У науковій літературі Крайник Г. С., Ревякін Д. В. та Чорнобривець Р. Є. висловили обґрунтоване судження щодо доцільності легалізації проституції в Україні [3].
Згідно зі всеукраїнським опитуванням повій Київським міжнародним інститутом соціології, станом на 2009 рік: 56 % опитаних жінок не працюють і не навчаються, 31 % мають роботу (із них 12 % працюють на постійній основі, а в 19 % — випадкові заробітки). 8 % опитаних — студентки вузів, 3 % — технікумів, 2 % — учениці ПТУ, 0,3 % — учениці школи. Дослідження, проведені українським Державним інститутом проблем сім'ї та молоді показує, що для багатьох жінок, секс-бізнес став єдиним адекватним джерелом доходу: 50 % з них підтримують своїх дітей та батьків. Згідно з опитуванням, поливана опитаних повій в Україні займаються проституцією як основним родом діяльності.
Найбільшим містом повій в Україні є Одеса. Вона є популярним містом для секс-туризму як для українців так і для іноземців. Думка самих українців щодо легалізації проституції розділена майже на половину. Хтось вважає це приниження жіночої гідності, хтось навпаки – бачить в цьому надходження коштів до державної скарбниці але в одному згодні майже всі – слід легалізувати цю діяльність [4].
Проституція - це залучення до статевих відносин інших осіб, крім подружжя, в обмін на негайну оплату грошима чи іншими цінними речами. Іншими словами, вхід в статевий акт з особами, крім подружжя, за винагороду.
Основними владниками місць розпусти є кримінальні особи, організовані приступні угруповання та, як не дивно, політичні особи нашої держави. Вилучені гроші вони можуть використовувати для іншої протиправної діяльності, політичного впливу чи з ціллю корупції.
Повія - жінка, що займається проституцією. Такі жінки більше бояться не адміністративної відповідальності, вони знаходяться в постійному страху з боку керівників місць розпусти, у випадку не нарахування заробітної плати, неналежних умов праці, насильства з боку клієнта чи керівника борделю особа не може захистити свої права, більш того, такі особи бояться своїх керівник, бо, як я вже зазначив, це представники корумпованої влади чи приступного світу. Особа, яка знаходиться в безвихідному матеріальному становищі і не може займатися іншою діяльністю вибирає між займатися проституцією чи померти.
Більш того, клієнти таких установ теж не захищені на правовому полі. Особи, що надають послуги сексуального характеру можуть бути психічно нездоровими, перенощиками невиліковних хвороб, вагітними чи неповнолітніми.
Щороку держава недоотримує мільйони грн податків. Щорічно ФРН отримує приблизно 1,5 мільярда євро від податків від сексуального бізнесу. Повія, як робітниця не отримує пенсійного стажу, соціального пакету та захисту своїх прав.
Якщо брати середній вік початку та кінця кар’єриповії – 16-40 років серед жінок. Легалізація такого роду діяльності спричинить низку позитивних зрушень в країні:
Порядок легалізації проституції в Україні.
По-перше, внесення змін до всіх нормативно-правових актів де проституція вважається аморальним, неправильним та не гідним поступком.
По-друге, внесення змін до ст. 181-1 КУпАП, а саме викласти її так:
Незаконне заняття проституцією, -
тягне за собою попередження або накладення штрафу від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Ті самі дії, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, - тягнуть за собою накладення штрафу від восьми до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Додати до КУпАП норму, що передбачає адміністративну відповідальність за надання завідомо підроблених медичних аналізів роботодавцю та передбачити покарання у вигляді штрафу та примусове проходження обстеження на виявлення хронічних венеричних захворювань та психічних розладів, що забороняють займатися проституцією (скажімо, 181-3).
Передбачити адміністративну відповідальність за недодержання статевого етикету(використання контрацептивів).
Викласти ст. 302 у такому вигляді:
Незаконне створення та/або утримання місць для надання послуг сексуального характеру, -
караються штрафом від п'ятисот до двадцятитисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до десяти років.
Статтю 303 ККУ відмінити.
Передбачити кримінальну відповідальність надання повіями завідомо недостовірних або підроблених медичних аналізів, якщо це спричинило тяжку наслідки(захворювання клієнтів) (ст. 302-1).
По-друге, розробка Закону за прикладом Закону України «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор», які так само були заборонені та легалізовані у 2020 році. У цьому законі (запропонована назва – «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення місць зайняття проституцією») точно визначити терміни, що пов’язані з цим родом діяльності.
Створення та утримання установ з надання послуг сексуального характеру я пропоную на основі ТОВ, ТДВ, АТ та інших господарських підприємницьких товариств.
У повій повинно бути постійне місце роботи, що відповідає стандарту Закону України «про працю», з внесенням відповідних доповнень до цього закону про визначення тих самих стандартів.
Описати право особи займати посаду «повія» лише при наявності медичного огляду з відсутністюхвороб, які передаються статевим шляхом, психічних розладів, наявності громадянства України, досягнення особою повноліття, відсутності судимостей.
У повії повинна бути окрема кімната, де вона зможе бути з клієнтом наодинці, біля кожної кімнати повинен стояти охоронець.
Встановити у законі обмеження займатися сексуальною діяльністю особам, маючим вичерпний перелік психічних захворювань.
Оплата праці здійснюватиметься за прикладом будь-якої іншої професії – на розрахункову картку банку, з яким у товариства підписаний контракт.
У законі повинна бути встановлена мінімальна заробітна плата повії за годину безпосередньої праці, а місячна оплати здійснюватиметься за прикладом заробітна вчителів – в залежності від кількості відпрацьованих годин. Кількість годин на місяць також повинна бути врегульована.
Ще в законі треба встановити точний алгоритм надання таких послуг, моя пропозиція:
Право на придбання послуги сексуальногохарактеру може надаватись лише дієздатнимфізичним особам, які досягли повноліття, не маютьхвороб, які передаються статевим шляхом тачастково недієздатним особам, які втратили дієздатність в наслідок надмірного вживання алкоголю чи наркотичних речовин з письмовим дозволом на це доглядача. За надання юридичною особою своїх послуг особам, які не підлягають жодному з критеріїв встановити санкції, найбільшою стане заборона займатися наданням послуг сексуального характеру.
Кожна повія зобов’язана щонайменше раз на місяць проходити медичний огляд з обов’язковими аналізами на виявлення венеричних хвороб, проходити обстеження у психіатра на виявлення психічних розладів, забороняючих зайняття обіймати посаду повія.
Подивіться досвід деяких держав, де повії у трудових книжках вказуються як «соціальні працівниці» або «працівниці сфери послуг».
Отже, легалізація проституції в Україні необхідна з огляду на: 1) захист прав і свобод повій; 2) додаткові кошти з податків; 3) зменшення грошових надходжень злочинних організацій, організованих груп, які на даний час здійснюють відповідну діяльність; 4) напрацювання пенсійного стажу повій; 5) захист прав і свобод споживачів послуг сексуального характеру; 6) збільшення робочих місць в країні; 7) зниження захворюваності на венеричні хвороби тощо.
Для цього пропоную: по-перше, відмінити заборону проституції та діяльності, що з нею зв’язана, а саме: внесення змін до ст. 302 ККУ,відміна ст. 303 ККУ та зміна редакції ст. 181-1 КУпАП.
По-друге, розробити Закону України «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення місць зайняття проституцією». У цьому законі точно визначити терміни, що пов’язані з цим родом діяльності, зокрема, створити установи з надання послуг сексуального характеру я пропоную на основі ТОВ, ТДВ, АТ та інших господарських підприємницьких товариств.
Список використаних джерел:
Коментарі
Рекомендовані статті