Доцільність легалізації проституції в Україні

ПРО ДОЦІЛЬНІСТЬ ЛЕГАЛІЗАЦІЇПРОСТИТУЦІЇ В УКРАЇНІ

 

Проституція в Україні заборонена законом: створення або утримання місць розпусти і звідництво за ст. 302 Кримінального кодексу (далі – КК) України за сутенерство або втягнення особи в заняття проституцією, за ст. 303 КК України [1], за зайняття проституцією за ст. 181-1 кодексу України про адміністративні правопорушення [2]

У науковій літературі Крайник Г. С., Ревякін Д. В. та Чорнобривець Р. Є. висловили обґрунтоване судження щодо доцільності легалізації проституції в Україні [3].

Згідно зі всеукраїнським опитуванням повій Київським міжнародним інститутом соціології, станом на 2009 рік: 56 % опитаних жінок не працюють і не навчаються, 31 % мають роботу (із них 12 % працюють на постійній основі, а в 19 % — випадкові заробітки). 8 % опитаних — студентки вузів, 3 % — технікумів, 2 % — учениці ПТУ, 0,3 % — учениці школи. Дослідження, проведені українським Державним інститутом проблем сім'ї та молоді показує, що для багатьох жінок, секс-бізнес став єдиним адекватним джерелом доходу: 50 % з них підтримують своїх дітей та батьків. Згідно з опитуванням, поливана опитаних повій в Україні займаються проституцією як основним родом діяльності. 

Найбільшим містом повій в Україні є Одеса. Вона є популярним містом для секс-туризму як для українців так і для іноземців.  Думка самих українців щодо легалізації проституції розділена майже на половину. Хтось вважає це приниження жіночої гідності, хтось навпаки – бачить в цьому надходження коштів до державної скарбниці але в одному згодні майже всі – слід легалізувати цю діяльність [4].

[5].

Проституція - це залучення до статевих відносин інших осіб, крім подружжя, в обмін на негайну оплату грошима чи іншими цінними речами. Іншими словами, вхід в статевий акт з особами, крім подружжя, за винагороду. 

Основними владниками місць розпусти є кримінальні особи, організовані приступні угруповання та, як не дивно, політичні особи нашої держави. Вилучені гроші вони можуть використовувати для іншої протиправної діяльності, політичного впливу чи з ціллю корупції. 

Повія -  жінка, що займається проституцією. Такі жінки більше бояться не адміністративної відповідальності, вони знаходяться в постійному страху з боку керівників місць розпусти, у випадку не нарахування заробітної плати, неналежних умов праці, насильства з боку клієнта чи керівника борделю особа не може захистити свої права, більш того, такі особи бояться своїх керівник, бо, як я вже зазначив, це представники корумпованої влади чи приступного світу. Особа, яка знаходиться в безвихідному матеріальному становищі і не може займатися іншою діяльністю вибирає між займатися проституцією чи померти. 

Більш того, клієнти таких установ теж не захищені на правовому полі. Особи, що надають послуги сексуального характеру можуть бути психічно нездоровими, перенощиками невиліковних хвороб, вагітними чи неповнолітніми.

Щороку держава недоотримує мільйони грн податківЩорічно ФРН отримує приблизно 1,5 мільярда євро від податків від сексуального бізнесу. Повія, як робітниця не отримує пенсійного стажу, соціального пакету та захисту своїх прав.

Якщо брати середній вік початку та кінця кар’єриповії – 16-40 років серед жінок. Легалізація такого роду діяльності спричинить низку позитивних зрушень в країні:

• захист прав і свобод повій;
• додаткові кошти з податків;
• зменшення грошових надходжень злочинних організацій, організованих груп, які на даний час здійснюють відповідну діяльність;
• напрацювання пенсійного стажу повій;
• захист прав і свобод споживачів послуг сексуального характеру;
• збільшення робочих місць в країні;
• зниження захворюваності на венеричні хворобитощо.

Порядок легалізації проституції в Україні.

По-перше, внесення змін до всіх нормативно-правових актів де проституція вважається аморальним, неправильним та не гідним поступком.

По-друге, внесення змін до ст. 181-1 КУпАП, а саме викласти її так:

Незаконне заняття проституцією, -

тягне за собою попередження або накладення штрафу від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Ті самі дії, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, - тягнуть за собою накладення штрафу від восьми до п'ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Додати до КУпАП норму, що передбачає адміністративну відповідальність за надання завідомо підроблених медичних аналізів роботодавцю та передбачити покарання у вигляді штрафу та примусове проходження обстеження на виявлення хронічних венеричних захворювань та психічних розладів, що забороняють займатися проституцією (скажімо, 181-3).

Передбачити адміністративну відповідальність за недодержання статевого етикету(використання контрацептивів).

Викласти ст. 302 у такому вигляді:

Незаконне створення та/або утримання місць для надання послуг сексуального характеру, -

караються штрафом від п'ятисот до двадцятитисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до десяти років.

Статтю 303 ККУ відмінити.

Передбачити кримінальну відповідальність надання повіями завідомо недостовірних або підроблених медичних аналізів, якщо це спричинило тяжку наслідки(захворювання клієнтів) (ст. 302-1).

По-друге, розробка Закону за прикладом Закону України «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор», які так само були заборонені та легалізовані у 2020 році. У цьому законі (запропонована назва – «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення місць зайняття проституцією») точно визначити терміни, що пов’язані з цим родом діяльності. 

Створення та утримання установ з надання послуг сексуального характеру я пропоную на основі ТОВ, ТДВ, АТ та інших господарських підприємницьких товариств. 

У повій повинно бути постійне місце роботи, що відповідає стандарту Закону України «про працю», з внесенням відповідних доповнень до цього закону про визначення тих самих стандартів.

Описати право особи займати посаду «повія» лише при наявності медичного огляду з відсутністюхвороб, які передаються статевим шляхом, психічних розладів, наявності громадянства України, досягнення особою повноліття, відсутності судимостей

У повії повинна бути окрема кімната, де вона зможе бути з клієнтом наодинці, біля кожної кімнати повинен стояти охоронець. 

Встановити у законі обмеження займатися сексуальною діяльністю особам, маючим вичерпний перелік психічних захворювань.

Оплата праці здійснюватиметься за прикладом будь-якої іншої професії – на розрахункову картку банку, з яким у товариства підписаний контракт. 

У законі повинна бути встановлена мінімальна заробітна плата повії за годину безпосередньої праці, а місячна оплати здійснюватиметься за прикладом заробітна вчителів – в залежності від кількості відпрацьованих годин. Кількість годин на місяць також повинна бути врегульована. 

Ще в законі треба встановити точний алгоритм надання таких послуг, моя пропозиція:

1. Виникнення бажання особи придбати послугу сексуального характеру.
2. Вибір повії у установі за зовнішніми характеристиками – у кожної повії повинно бути особисте резюме з вказанням віку, стажу роботи в цій сфері (в роках) ім’ям (особистим чи псевдонімом), фотографією не сексуального характеру, зростом, вагою.
3. Письмова заява покупця послуги про зобов’язання дотримання етикету статевого акту,який кожна юридична особа встановлює сама, але включає обов’язкові пункти, які будуть прописані у законі.
4. Оформлення купівлі послуги.
5. Вступ до статевого акту особи покупця та повії.

Право на придбання послуги сексуальногохарактеру може надаватись лише дієздатнимфізичним особам, які досягли повноліттяне маютьхвороб, які передаються статевим шляхом тачастково недієздатним особам, які втратили дієздатність в наслідок надмірного вживання алкоголю чи наркотичних речовин з письмовим дозволом на це доглядача. За надання юридичною особою своїх послуг особам, які не підлягають жодному з критеріїв встановити санкції, найбільшою стане заборона займатися наданням послуг сексуального характеру.

Кожна повія зобов’язана щонайменше раз на місяць проходити медичний огляд з обов’язковими аналізами на виявлення венеричних хвороб, проходити обстеження у психіатра на виявлення психічних розладів, забороняючих зайняття обіймати посаду повія.  

Подивіться досвід деяких держав, де повії у трудових книжках вказуються як «соціальні працівниці» або «працівниці сфери послуг».

Отже, легалізація проституції в Україні необхідна з огляду на: 1) захист прав і свобод повій; 2) додаткові кошти з податків; 3) зменшення грошових надходжень злочинних організацій, організованих груп, які на даний час здійснюють відповідну діяльність; 4) напрацювання пенсійного стажу повій; 5) захист прав і свобод споживачів послуг сексуального характеру; 6) збільшення робочих місць в країні; 7) зниження захворюваності на венеричні хвороби тощо.

Для цього пропоную: по-перше, відмінити заборону проституції та діяльності, що з нею зв’язана, а саме: внесення змін до ст. 302 ККУ,відміна ст. 303 ККУ та зміна редакції ст. 181-1 КУпАП.

По-друге, розробити Закону України «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення місць зайняття проституцією». У цьому законі точно визначити терміни, що пов’язані з цим родом діяльності, зокрема, створити установи з надання послуг сексуального характеру я пропоную на основі ТОВ, ТДВ, АТ та інших господарських підприємницьких товариств.

 

Список використаних джерел:

1. Кримінальний кодекс України від 05 квітня 2001 р. № 2341-III. URL: https://zakon.rada.gov.ua/laws/card/2341-14.
2. Кодекс України про адміністративні правопорушення від 07 грудня 1984 р. № 8073-X. URLhttps://zakon.rada.gov.ua/laws/card/80731-10.
3. Крайник Г. С., Ревякін Д. В., Чорнобривець Р. Є. Окремі питання легалізації проституції та декриміналізації діяльності, пов’язаної з нею. Молодий вчений. Квітень 2018. № 4 (56). С. 330–340.
4. Sex in the City – Ukraine. Journeyman pictures. URL: https://www.journeyman.tv/film/4779/sex-in-the-city.
5. Легалізація проституції в Україні: бути чи не бутиУкраїнська правдаURLhttps://www.pravda.com.ua/articles/2015/10/21/7085619/.

 

2970
2

Коментарі

Рейтинг:
0

    Рекомендовані статті

    Інтернет шахрайство
    Кримінальне право
    1 секунда читання
    Інтернет шахрайство
    Інтернет шахрайство
    Кримінальне право
    1 секунда читання
    Інтернет шахрайство
    Впіймай мене якщо зможеш
    Кримінальне право
    1 секунда читання
    Впіймай мене якщо зможеш
    Умовно-дострокове звільнення
    Кримінальне право
    1 секунда читання
    Умовно-дострокове звільнення
    7000 мікрогрантів від Уряду на 2023 рік
    Кримінальне право
    8 секунд читання
    7000 мікрогрантів від Уряду на 2023 рік
    Які гранти заплановані за 2023 рік
    Куди звертатися у випадку насильства?
    Кримінальне право
    38 секунд читання
    Куди звертатися у випадку насильства?
    Міністерство соціальної політики України роз’яснило, як діяти і куди звертатися у подібних ситуаціях.
    Доцільність легалізації проституції в Україні
    Кримінальне право
    6 хвилин читання
    Доцільність легалізації проституції в Україні
    Перше це робиться - соціального захисту працівників та працівниць. Друге - виведення цього бізнесу з «чорної» зони
    ЗАСТОСУВАННЯ ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ДО ПРАВООХОРОННИХ ОРГАНІВ
    Кримінальне право
    54 секунди читання
    ЗАСТОСУВАННЯ ЦИВІЛЬНО-ПРАВОВОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ...
    Маю внутрішнє відчуття справедливості!
    У яких випадках за ухилення від мобілізації настає адміністративна, а у яких – кримінальна відповідальність
    Кримінальне право
    7 секунд читання
    У яких випадках за ухилення від мобілізації наст...
    Деталізація військових злочинів
    Що таке наркотичні засоби та психотропні речовини і яка настає відповідальність та покарання за їх вживання та збут ?
    Кримінальне право
    1 хвилина читання
    Що таке наркотичні засоби та психотропні речовин...
    Отримати юридичну консультацію або роз’яснення з даного питання зателефонувати https://advokatkostryba.wordpress.com/
    Незаконний перетин кордону.
    Кримінальне право
    5 секунд читання
    Незаконний перетин кордону.
    відповідальність за ст. 358 КК України
    Покрокова інструкція під час обшуку
    Кримінальне право
    18 секунд читання
    Покрокова інструкція під час обшуку
    Покрокова інструкція під час обшуку
    Чи потрібен адвокат потерпілому❓
    Кримінальне право
    6 секунд читання
    Чи потрібен адвокат потерпілому❓
    Надійність та впевненість
    Допит свідка.
    Кримінальне право
    1 хвилина читання
    Допит свідка.
    Що потрібно пам'ятати коли Вас викликають на допит?
    Баба Яга проти, або пост у захист судді
    Кримінальне право
    1 хвилина читання
    Баба Яга проти, або пост у захист судді
    Звернутись за телефоном: 098 320-55-47 та визначити з нашим менеджером зручний для вас день і час консультації.
    3 першочергові дії після вашого затримання
    Кримінальне право
    1 хвилина читання
    3 першочергові дії після вашого затримання
    10+ років практики. 20+ кримінальних справ в роботі 30+ справ загалом (в тому числі інші процеси)
    6 “магічних” фраз при спілкуванні з поліцією у 2023 році
    Кримінальне право
    1 хвилина читання
    6 “магічних” фраз при спілкуванні з поліцією у 2...
    10+ років практики. 20+ кримінальних справ в роботі 30+ справ загалом (в тому числі інші процеси)
    6 ситуацій, коли краще мати адвоката в кримінальному процесі
    Кримінальне право
    1 хвилина читання
    6 ситуацій, коли краще мати адвоката в криміналь...
    10+ років практики. 20+ кримінальних справ в роботі 30+ справ загалом (в тому числі інші процеси)
    Вибір адвоката в кримінальному процесі — частина 1
    Кримінальне право
    3 хвилини читання
    Вибір адвоката в кримінальному процесі — частина...
    10+ років практики. 20+ кримінальних справ в роботі 30+ справ загалом (в тому числі інші процеси)
    Вибір адвоката в кримінальному процесі — частина 2
    Кримінальне право
    2 хвилини читання
    Вибір адвоката в кримінальному процесі — частина...
    10+ років практики. 20+ кримінальних справ в роботі 30+ справ загалом (в тому числі інші процеси)
    Захист без адвоката
    Кримінальне право
    1 хвилина читання
    Захист без адвоката
    10+ років практики. 20+ кримінальних справ в роботі 30+ справ загалом (в тому числі інші процеси)
    Адвокат і бізнес: проблематика взаємодії
    Кримінальне право
    2 хвилини читання
    Адвокат і бізнес: проблематика взаємодії
    Адвокат, правозахисник 10+ років практики. 20+ кримінальних справ в роботі 30+ справ загалом (в тому числі інші процеси)
    Адвокат і бізнес: проблематика взаємодії. Частина 2
    Кримінальне право
    1 хвилина читання
    Адвокат і бізнес: проблематика взаємодії. Частин...
    Адвокат, правозахисник 10+ років практики. 20+ кримінальних справ в роботі 30+ справ загалом (в тому числі інші процеси)
    5 помилок, про які дуже сильно пожаліли затримані
    Кримінальне право
    1 хвилина читання
    5 помилок, про які дуже сильно пожаліли затриман...
    Адвокат, правозахисник 10+ років практики. 20+ кримінальних справ в роботі 30+ справ загалом (в тому числі інші процеси)
    Поради під час обшуку
    Кримінальне право
    11 хвилин читання
    Поради під час обшуку
    Краще мати заздалегідь укладений договір з адвокатом, або хоча б контакти надійного адвоката
    Як не стати потерпілим від телефонного шахрайства
    Кримінальне право
    34 хвилини читання
    Як не стати потерпілим від телефонного шахрайств...
    Маю досить вагомий досвід в сфері кримінального права, даний досвід є практичним, а не теоретичним!
    Тілесні ушкодження
    Кримінальне право
    1 година читання
    Тілесні ушкодження
    Види тяжкості тілесних ушкоджень. Відповідальність за їх нанесення.
    Юристи з кіберзлочинності
    Кримінальне право
    9 хвилин читання
    Юристи з кіберзлочинності
    Адвокат з досвідом більше 10 років
    ГАУПТВАХТА ЧИ СЛІДЧИЙ ІЗОЛЯТОР: ДЕ ДОЦІЛЬНО УТРИМУВАТИ ВЗЯТИХ ПІД ВАРТУ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ ТА ЯКА ПОЗИЦІЯ ЗАКОНУ?
    Кримінальне право
    19 хвилин читання
    ГАУПТВАХТА ЧИ СЛІДЧИЙ ІЗОЛЯТОР: ДЕ ДОЦІЛЬНО УТРИ...
    На основі практичного кейсу взятого під варту військовослужбовця за підозрою у вчиненні непокори (ст. 402 КК).
    Державна зрада: що потрібно знати?
    Кримінальне право
    11 хвилин читання
    Державна зрада: що потрібно знати?
    Послуги адвоката у кримінальних справах в Харкові та Харківській області
    Що таке кіберзлочин?
    Кримінальне право
    23 хвилини читання
    Що таке кіберзлочин?
    Адвокат з кримінальних справ в Харкові та Харківській області
    Оскарження адмін протоколу - алкогольне сп'яніння водія
    Кримінальне право
    11 хвилин читання
    Оскарження адмін протоколу - алкогольне сп'янінн...
    Позитивна практика у захисті потерпілих через незаконні дії патрульної поліції та представників мед закладів
    ВЕРХОВНИЙ СУД: ФОП МОЖЕ БУТИ СЛУЖБОВОЮ ОСОБОЮ В РОЗУМІННІ КРИМІНАЛЬНОГО КОДЕКСУ УКРАЇНИ
    Кримінальне право
    4 хвилини читання
    ВЕРХОВНИЙ СУД: ФОП МОЖЕ БУТИ СЛУЖБОВОЮ ОСОБОЮ В...
    Частиною 1 статті 367 КК передбачена кримінальна відповідальність за службову недбалість.
    ЗВІЛЬНЕННЯ ВІД КРИМІНАЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ (ДІЙОВЕ КАЯТТЯ)
    Кримінальне право
    5 хвилин читання
    ЗВІЛЬНЕННЯ ВІД КРИМІНАЛЬНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ (ДІ...
    Мною було звільнено від кримінальної відповідальності в зв'язку з дійовим каяттям - 4 особи.
    Корупція та юридична система: боротьба за чесне правосуддя
    Кримінальне право
    42 хвилини читання
    Корупція та юридична система: боротьба за чесне...
    Корупція та юридична система: боротьба за чесне правосуддя
    Коли ДТП перетворюється на кримінальне правопорушення: роз'яснення статті 286 КК України
    Кримінальне право
    41 хвилина читання
    Коли ДТП перетворюється на кримінальне правопору...
    Коли ДТП перетворюється на кримінальне правопорушення: роз'яснення статті 286 КК України
    Як захистити свої права у разі домашнього насильства
    Кримінальне право
    1 хвилина читання
    Як захистити свої права у разі домашнього насиль...
    Протягом тривалого часу в Україні домашнє насильство вважалося приватною справою, і суспільство часто ігнорувало це.
    Робота адвоката з питань Територіальних центрів комплектування (ТЦК) в Україні
    Кримінальне право
    4 хвилини читання
    Робота адвоката з питань Територіальних центрів...
    Адвокат, що спеціалізується на питаннях ТЦК, стає незамінним партнером для захисту прав громадян у таких випадках.