Сітарчук Олена
Питання форми трудового договору досліджувалося багато разів як правниками, так і органами державної влади. Здавалося б, усе зрозуміло, проте випадки притягнення керівників підприємств і власників бізнесу до відповідальності за неналежне оформлення трудових відносин стають дедалі частішими. У цій статті розглянемо основні вимоги до належного оформлення працевлаштування.
Коли трудовий договір має бути письмовим?
Часто трудові договори укладаються в усній формі, однак законодавством передбачені випадки, коли дотримання письмової форми є обов’язковим:
1. організований набір працівників
2. робота в районах з особливими природними або геологічними умовами та підвищеним ризиком для здоров’я
3. укладення контракту
4. наполягання працівника на укладенні письмового трудового договору
5. укладення трудового договору з неповнолітнім
6. працевлаштування у фізичної особи-роботодавця
7. дистанційна або надомна робота
8. трудовий договір з нефіксованим робочим часом
9. інші випадки, прямо визначені законом (наприклад, для працівників релігійних організацій, фермерських господарств тощо).
Особливості трудових договорів під час воєнного стану
видати наказ про прийняття працівника на роботу;
зафіксувати згоду працівника на укладення усного договору;
обов’язково повідомити Державну податкову службу України про прийняття працівника до початку його роботи.
Права працівника, про які роботодавець зобов'язаний інформувати:
До початку роботи працівника роботодавець повинен повідомити його про:
1. місце роботи (інформація про роботодавця, його місцезнаходження), трудову функцію працівника (посада, обов’язки) та дату початку роботи.
2. робоче місце та необхідні для роботи засоби.
3. права, обов’язки та умови праці.
4. небезпечні та шкідливі виробничі фактори, можливі наслідки їх впливу та право на пільги.
5. правила трудового розпорядку, режим роботи, тривалість робочого часу та положення колективного договору (за наявності).
6. проходження інструктажів з охорони праці та протипожежної безпеки.
7. організацію професійного навчання (якщо це передбачено).
8. тривалість щорічної відпустки, умови та розмір оплати праці.
9. процедуру та строки попередження про припинення трудового договору.
Практика свідчить, що ці положення часто відображаються в посадовій інструкції працівника, і контролювальні органи розглядають її відсутність як порушення законодавства про працю. Всі права та обов’язки можуть також бути детально викладені у письмовому трудовому договорі.
Дотримання умов навіть під час воєнного стану.
Незважаючи на спрощення деяких вимог під час воєнного стану, виконання основних умов щодо оформлення працевлаштування залишається обов’язковим. Недотримання цих умов може призвести до штрафів та інших санкцій.
Ми рекомендуємо ретельно дотримуватись усіх вимог трудового законодавства, щоб захистити бізнес від можливих стягнень та судових спорів.
Якщо у вас є питання щодо оформлення трудових відносин або кадрових документів, команда адвокатського бюро Олени Сітарчук готова надати детальні консультації та розробити необхідні документи для вашого бізнесу!
Звертайтеся до нас. Перша консультація безоплатна.
Адвокатка Адвокатського бюро "Олени Сітарчук" Надія Марчук
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише за письмового дозволу редакції сайту. Джерело: https://sitarchuk.com.ua/trudovi-dogovory-usno-ne-mozhna-pysmovo/
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише за письмового дозволу редакції сайту. Джерело: https://sitarchuk.com.ua/trudovi-dogovory-usno-ne-mozhna-pysmovo/
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише за письмового дозволу редакції сайту. Джерело: https://sitarchuk.com.ua/trudovi-dogovory-usno-ne-mozhna-pysmovo/
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише за письмового дозволу редакції сайту. Джерело: https://sitarchuk.com.ua/trudovi-dogovory-usno-ne-mozhna-pysmovo/Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише за письмового дозволу редакції сайту. Джерело: https://sitarchuk.com.ua/trudovi-dogovory-usno-ne-mozhna-pysmovo/Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише за письмового дозволу редакції сайту. Джерело: https://sitarchuk.com.ua/trudovi-dogovory-usno-ne-mozhna-pysmovo/Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів сайту, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише за письмового дозволу редакції сайту. Джерело: https://sitarchuk.com.ua/trudovi-dogovory-usno-ne-mozhna-pysmovo/
Коментарі
Рекомендовані статті
При перегляді сторінки юриста з підпискою Pro, рекомендації інших юристів на Вашій сторінці для користувачів відсутні.
Профіль юриста потрапляє на перші сторінки, а це додаткова можливість отримати заявок у 2,7 разів більше. 80% клієнтів не переходять далі третьої сторінки каталогу: більшість обирає юриста з перших сторінок і звертається до нього за консультацією.
При перегляді клієнтом сторінки юриста з підпискою Free, сторінку Pro буде показано йому в рекомендованих юристах. За статистикою, більше половини клієнтів переходять на сторінки рекомедованих юристів.
Відмітка Pro підвищує довіру клієнтів до юриста, демонструє його активність та надійність.
Можливість встановлювати будь-яке зображення на обкладинці профілю та створювати індивідуальний стиль.
Можливість створити коротке та зрозуміле посилання на Ваш профіль, яке Ви зможете використовувати на своїх візитних картках або у соцмережах.
Власний профіль юриста, де можна презентувати свої послуги, збирати відгуки, публікувати статті, кейси, фото та відео.
Розміщення у зручному каталозі, де клієнт знаходить юриста за різними параметрами (місто, мова, категорія права).
Функціонал платформи дозволяє клієнтам зручно взаємодіяти з юристами через платформу (дзвінок, форму заявки, чат).
Стрічка безкоштовних питань дає можливість юристам задавати питання іншим юристам або відповідати на питання тих, хто потребує допомоги. Також це відмінний інструмент, щоб зарекомендувати себе як спеціаліста та залучити ще більше клієнтів.