Костриба Тетяна
У моїй практиці часто звертаються клієнти з питанням правильності оформлення протоколу по статті 184 КУпАП
Згідно статті 255 КУпАП оформляє протокол та збирає докази вчинення правопорушення у частині невиконання батьківських обов’язків по частині 1-3 та 7 статті 184 КУпАП – поліція.
Матеріали по ч.4 ст. 184 КУпАП оформляє слідчий. По частині 5-6 статті 184 КУпАП складає протокол уповноважена особа органу опіки та піклування.
Після передачі матеріалів справи до суду збирати докази має право особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілий. У випадку якщо суд встановить неналежне оформлення матеріалів у справі про невиконання батьківських обов’язків – він має право направити матеріали про адміністративне правопорушення на доопрацювання. Згідно аналізу судової практики це трапляється відносно часто.
При розгляді справи по статті 184 КУпАП учасники користуються правами встановленими статтею 268 КУпАП (заявляти клопотання, висловлювати заперечення, подавати нові докази та інше).
Розглянувши адміністративну справу про невиконання батьківських обов’язків суд може прийняти одну з таких постанов: 1) накласти адміністративне стягнення (штраф, обмеження у виїзді за межі країни разом з дитиною та інше); 2) закрити провадження у справі через відсутність складу правопорушення; 3) закриття провадження через закінчення строків.
Якщо Ви не згідні з постановою суду Ви маєте право подати апеляційну скаргу на постанову суду у справі про невиконання батьківських обов’язків . Скарга подається до апеляційного суду через районний суд протягом десяти днів з дня винесення постанови. У випадку якщо особа пропустила строк на оскарження вона повинна подати клопотання про поновлення процесуального строку. Дане клопотання подається разом з апеляційною скаргою.
За наслідком розгляду скарги суд може скасувати постанову районного суду та ухвалити нове судове рішення в залежності від апеляційної скарги.
Судовий збір не сплачується.
Докази, які Ви можете подати до суду
Згідно статті 251 КУпАП перелік доказів у справі про невиконання батьківських обов’язків немає вичерпного переліку. Проте основним доказом буде протокол та додатки до нього і безпосередньо стосуються фабули протоколу і спеціальної норми, яку порушив правопорушник. Як правило це наступні докази:1) заява про невиконання батьківських обов’язків; 2) відео поліцейських, заявника; 3) пояснення; 4) фото; 5) постановою про притягнення до відповідальності по статті 184 КУпАП; 3) клопотання директора школи про розгляд питання невиконання батьківських обов’язків; 4) доповідними записками класних керівників про відсутність дитини у школі; 5) письмовими поясненнями особи, яка притягається до відповідальності про обізнаність невиконання нею батьківських обов’язків; 6) письмовими поясненнями директора школи; 7) відповідями з РАЦСу про те, що правопорушник є одним з батьків дитини; 8) довідкою про склад сім’ї; інші.
Коментарі
Рекомендовані статті
При перегляді сторінки юриста з підпискою Pro, рекомендації інших юристів на Вашій сторінці для користувачів відсутні.
Профіль юриста потрапляє на перші сторінки, а це додаткова можливість отримати заявок у 2,7 разів більше. 80% клієнтів не переходять далі третьої сторінки каталогу: більшість обирає юриста з перших сторінок і звертається до нього за консультацією.
При перегляді клієнтом сторінки юриста з підпискою Free, сторінку Pro буде показано йому в рекомендованих юристах. За статистикою, більше половини клієнтів переходять на сторінки рекомедованих юристів.
Відмітка Pro підвищує довіру клієнтів до юриста, демонструє його активність та надійність.
Можливість встановлювати будь-яке зображення на обкладинці профілю та створювати індивідуальний стиль.
Можливість створити коротке та зрозуміле посилання на Ваш профіль, яке Ви зможете використовувати на своїх візитних картках або у соцмережах.
Власний профіль юриста, де можна презентувати свої послуги, збирати відгуки, публікувати статті, кейси, фото та відео.
Розміщення у зручному каталозі, де клієнт знаходить юриста за різними параметрами (місто, мова, категорія права).
Функціонал платформи дозволяє клієнтам зручно взаємодіяти з юристами через платформу (дзвінок, форму заявки, чат).
Стрічка безкоштовних питань дає можливість юристам задавати питання іншим юристам або відповідати на питання тих, хто потребує допомоги. Також це відмінний інструмент, щоб зарекомендувати себе як спеціаліста та залучити ще більше клієнтів.