Бабенко Юлія
Самі розповсюджені ситуації з моєї практики, якщо серед них ви впізнаєте свою, тоді даний пост для вас.
1.Ви придбали нерухоме майно або вам подарували його чи ви звернули стягнення на предмет застави/іпотеки та дізналися, що вже на вашому майні наявний арешт /заборона відчуження державним/приватним виконавцем в межах виконавчого провадження. Як правило таке виконавче провадження багато років як закінчене, а матеріали виконавчого провадження знищені.
Ви звернулися до виконавця із заявою про скасування арешту, а у відповідь отримали відмову та інформацію про знищення провадження. Або ж виконавець вас направив у напрямку за російським кораблем фразою «якщо ви вважаєте, що майно на яке накладений арешт ваше, то ви можете звернутися до суду з позовом про визнання права власності на це майно і про зняття з нього арешту.
І перше, що приходить вам в голову навіщо визнавати право власності за вами, якщо майно й так ваше, у вас проблема лише в арешті.
Виникає логічне запитання, як діяти та як позбутися арешту у вигляді заборони відчуження, оскільки ви позбавлені права розпоряджатися своєю власністю.
Якщо це саме ваше ситуація, то в такому випадку вам треба звернутися до суду з позовною заявою про звільнення майна з під арешту.
Позови про зняття арешту з майна пред’являються за місцезнаходженням цього майна або основної його частини.
Одними із підстав скасування арешту в такій справі будуть:
1.Відмінність власника майна від особи боржника;
2. Порушення вашого права на володіння, користування та розпорядження своєю власністю, гарантованого Конституцією України (ст. 41КУ, ч. І ст.321 ЦКУ) та ін.
2. 1.Ви колись були боржником у виконавчому провадженні (позичальником або поручителем за кредитом), таке виконавче провадження давно закінчене у зв’язку із фактичною сплатою боргу, визнання договору поруки припиненим та ін. Проте, зараз ви вирішили придбати собі у власність нерухоме/рухоме майно та перед підписанням угоди нотаріус вам повідомив, що виявляється стосовно вас наявний арешт (напр. арешт на все майно/невизначене майно). Тобто не окремий об’єкт нерухомого майна, а «невизначене» майно на підставі постанови виконавця про арешт майна в межах виконавчого провадження, яке було давно закінчене.
Ви знову ж таки, пишете заяву до виконавця з вимогою зняти арешт, а у відповідь отримуєте стандартну відписку мовляв матеріали виконавчого провадження знищено, зняти не можемо.
То як діяти в такій ситуації?
Маючи відмову в скасуванні арештів протягом 10-ти днів з моменту отримання відмови звертаєтеся до суду в межах цивільної справи, якою з вас стягували борг зі скаргою на дії/бездіяльність відповідного органу державної виконавчої служби/приватного виконавця. В такій скарзі ви просите суд визнати протиправними дії/бездіяльність виконавця та зобов’язати відповідний відділ ВДВС зняти/скасувати арешт із зазначенням запису про обтяження та вилучити записи про обтяження.
Всі ситуації щодо арештів індивідуальні, так кожен випадок треба аналізувати окремо, оскільки має значення на підставі якого пункту виконавче провадження закінчувалося чи це повне виконання рішення, чи скасування рішення суду на підставі якого здійснювалося стягнення, чи повернення виконавчого документу зв’язку з відсутністю майна на яке не можливо звернути стягнення та купа іншого. Оскільки кожна з підстав має різні наслідки.
Для складання позову/скарги та супроводження судового процесу краще звернутися до адвоката, який практикує в цьому напрямку та володіє останньою судовою практикою в таких справах.
Коментарі
Рекомендовані статті
При перегляді сторінки юриста з підпискою Pro, рекомендації інших юристів на Вашій сторінці для користувачів відсутні.
Профіль юриста потрапляє на перші сторінки, а це додаткова можливість отримати заявок у 2,7 разів більше. 80% клієнтів не переходять далі третьої сторінки каталогу: більшість обирає юриста з перших сторінок і звертається до нього за консультацією.
При перегляді клієнтом сторінки юриста з підпискою Free, сторінку Pro буде показано йому в рекомендованих юристах. За статистикою, більше половини клієнтів переходять на сторінки рекомедованих юристів.
Відмітка Pro підвищує довіру клієнтів до юриста, демонструє його активність та надійність.
Можливість встановлювати будь-яке зображення на обкладинці профілю та створювати індивідуальний стиль.
Можливість створити коротке та зрозуміле посилання на Ваш профіль, яке Ви зможете використовувати на своїх візитних картках або у соцмережах.
Власний профіль юриста, де можна презентувати свої послуги, збирати відгуки, публікувати статті, кейси, фото та відео.
Розміщення у зручному каталозі, де клієнт знаходить юриста за різними параметрами (місто, мова, категорія права).
Функціонал платформи дозволяє клієнтам зручно взаємодіяти з юристами через платформу (дзвінок, форму заявки, чат).
Стрічка безкоштовних питань дає можливість юристам задавати питання іншим юристам або відповідати на питання тих, хто потребує допомоги. Також це відмінний інструмент, щоб зарекомендувати себе як спеціаліста та залучити ще більше клієнтів.