Народу Адвокат
Захищати Батьківщину, ризикуючи власним життям та ментальним здоров’ям - це вкрай важка та важлива робота, яка має гідно та своєчасно оплачуватися державою.
Але, на жаль, військові не завжди отримують гроші у потрібну дату. Дехто скаржиться на затримки у кілька діб, а дехто - на кілька тижнів.
Хто несе відповідальність за ці порушення? Чи можна дізнатися про причини несвоєчасної виплати заробітної плати? Та як вплинути на ситуацію?
Обговоримо ці питання з юридичної точки зору.
Не всі військові розуміють, хто саме безпосередньо виплачує їм гроші.
На період воєнного стану з питань виплати заробітної плати військовим пріоритетним є Закон України “Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”.
Згідно з цим нормативним актом, за виплату зарплати військовослужбовцю відповідає військова частина, до якої він належить.
Що це означає?
Звісно, гроші виділяє держава, але кожна військова частина має людину, яка відповідає за оформлення документів, а також фінансовий відділ, що зараховує кошти на картки військових.
Чи можна сказати, що саме військова частина завжди винна у затримці заробітної плати? - Ні, бо існує безліч факторів, які впливають на цей процес.
Є кілька рівнів, на яких може статися затримка. Розберемо кожен послідовно.
У жовтні 2022 року влада України попередила про можливість таких затримок, обґрунтувавши їх внесенням Верховною Радою змін до бюджету.
Прес Служба Міністерства оборони України зауважила, що в умовах воєнного стану Держбюджет переглядається кожні 3 місяці.
Саме у цей час можуть відбуватися затримки виплат.
Особа, що відповідає за заповнення документів у військовій частині, може невчасно подати табель обліку до фінансового відділу. Або можуть статися інші проблеми на місцевому рівні. Все це призводить до затримки зарплат.
Навіть якщо держава вчасно перерахувала кошти до військової частини, а фінансовий відділ відпрацював без затримок, ви можете отримати кошти на рахунок із затримкою на 1-2 дні.
Це може бути пов’язане з відсутністю зв’язку, електропостачання, інтернету чи інших збоях в роботі банку (особливо після ракетних обстрілів з руйнуванням енергетичної інфраструктури).
Чи можна щось заподіяти у разі несвоєчасної виплати грошей? Існує певна низка дій, які допоможуть вам розв’язати це питання:
Якщо ви постійно стикаєтесь із затримками заробітної плати, потрапили до конфліктної ситуації з фінансовим відділом своєї частини, або просто бажаєте з’ясувати обставини несвоєчасної виплати грошей - проконсультуйтеся з військовим юристом на нашому сайті.
Ви зможете дізнатися про свої права, отримати цінні рекомендації та безпосередньо вплинути на ситуацію.
Відповідь: Військовослужбовці мають правові гарантії щодо своєї заробітної плати. Зокрема, ці гарантії встановлені законодавством і включають право на своєчасну та повну виплату заробітної плати, право на відшкодування збитків у разі затримки, а також право на звернення до військової прокуратури або суду для захисту своїх прав.
Відповідь: Так, ви можете звернутися до суду у разі затримки заробітної плати. Перед цим, проте, рекомендується спробувати вирішити проблему шляхом мирного врегулювання, звернувшись до відповідних органів або прокуратури. Якщо це не допомагає, звернення до суду може бути наступним кроком для захисту своїх прав.
Відповідь: Так, військовослужбовці мають право на відшкодування збитків, які вони понесли внаслідок затримки заробітної плати. Зазвичай це здійснюється шляхом виплати відсотків за затриманий період або компенсації збитків через правові шляхи.
Відповідь: Якщо вашу заробітну плату затримують, спробуйте спочатку звернутися до відповідного військового відділу або кадрової служби, щоб отримати пояснення щодо причини затримки. Якщо це не допомагає, можете звернутися до військової прокуратури або звернутися за правовою допомогою до адвоката, що спеціалізується на військовому праві.
Коментарі
Рекомендовані статті
При перегляді сторінки юриста з підпискою Pro, рекомендації інших юристів на Вашій сторінці для користувачів відсутні.
Профіль юриста потрапляє на перші сторінки, а це додаткова можливість отримати заявок у 2,7 разів більше. 80% клієнтів не переходять далі третьої сторінки каталогу: більшість обирає юриста з перших сторінок і звертається до нього за консультацією.
При перегляді клієнтом сторінки юриста з підпискою Free, сторінку Pro буде показано йому в рекомендованих юристах. За статистикою, більше половини клієнтів переходять на сторінки рекомедованих юристів.
Відмітка Pro підвищує довіру клієнтів до юриста, демонструє його активність та надійність.
Можливість встановлювати будь-яке зображення на обкладинці профілю та створювати індивідуальний стиль.
Можливість створити коротке та зрозуміле посилання на Ваш профіль, яке Ви зможете використовувати на своїх візитних картках або у соцмережах.
Власний профіль юриста, де можна презентувати свої послуги, збирати відгуки, публікувати статті, кейси, фото та відео.
Розміщення у зручному каталозі, де клієнт знаходить юриста за різними параметрами (місто, мова, категорія права).
Функціонал платформи дозволяє клієнтам зручно взаємодіяти з юристами через платформу (дзвінок, форму заявки, чат).
Стрічка безкоштовних питань дає можливість юристам задавати питання іншим юристам або відповідати на питання тих, хто потребує допомоги. Також це відмінний інструмент, щоб зарекомендувати себе як спеціаліста та залучити ще більше клієнтів.