Костриба Тетяна
Закон України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» дещо змінив і розширив умови, за якими можна складати європротокол і виклик поліції не є обовʼязковим. Відповідні зміни внесені й до ПДР, що затверджені Постановою Кабміну.
Водії мають право без залучення поліцейських спільно скласти для надання страховику повідомлення про ДТП у паперовій чи електронній формі.
Після складення повідомлення водії мають право залишити місце ДТП та звільняються від обов’язку інформування підрозділів Національної поліції про ДТП.
Коли можна оформити ДТП без поліції?
1) ДТП (зіткнення) сталося за участю лише двох транспортних засобів.
2) Внаслідок ДТП не було завдано шкоди здоров’ю чи життю людей.
3) Пошкоджено виключно транспортні засоби.
4) Обидва транспортні засоби застраховані за договором ОСЦПВ.
5) Водії не перебувають у стані сп’яніння (алкогольного, наркотичного), або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції
6) Учасники ДТП дійшли згоди щодо обставин її скоєння.
Якщо раніше обов’язковою вимогою для оформлення європротоколу була сума збитків унаслідок ДТП, яка не перевищує 80 000 грн, то зараз цей ліміт скасовано.
Крім того, максимальний розмір страхової виплати, у разі шкоди завданої майну внаслідок ДТП підвищено до 250 000 грн. А за договорами, укладеними до 2025 року — 160 000 грн.
Скласти європротокол можна за допомогою онлайн системи, або ж на паперовому бланку.
Цифровий сервіс фіксації ДТП перевірить коректність даних та вкаже на помилки. Дані про ДТП відразу будуть надіслані страховим компаніям обох сторін та внесені в базу даних МТСБУ.
Оформити електронний європротокол онлайн можна за посиланням. https://dtp.mtsbu.ua/index.html?utm_source=fb
Коментарі
Рекомендовані статті
При перегляді сторінки юриста з підпискою Pro, рекомендації інших юристів на Вашій сторінці для користувачів відсутні.
Профіль юриста потрапляє на перші сторінки, а це додаткова можливість отримати заявок у 2,7 разів більше. 80% клієнтів не переходять далі третьої сторінки каталогу: більшість обирає юриста з перших сторінок і звертається до нього за консультацією.
При перегляді клієнтом сторінки юриста з підпискою Free, сторінку Pro буде показано йому в рекомендованих юристах. За статистикою, більше половини клієнтів переходять на сторінки рекомедованих юристів.
Відмітка Pro підвищує довіру клієнтів до юриста, демонструє його активність та надійність.
Можливість встановлювати будь-яке зображення на обкладинці профілю та створювати індивідуальний стиль.
Можливість створити коротке та зрозуміле посилання на Ваш профіль, яке Ви зможете використовувати на своїх візитних картках або у соцмережах.
Власний профіль юриста, де можна презентувати свої послуги, збирати відгуки, публікувати статті, кейси, фото та відео.
Розміщення у зручному каталозі, де клієнт знаходить юриста за різними параметрами (місто, мова, категорія права).
Функціонал платформи дозволяє клієнтам зручно взаємодіяти з юристами через платформу (дзвінок, форму заявки, чат).
Стрічка безкоштовних питань дає можливість юристам задавати питання іншим юристам або відповідати на питання тих, хто потребує допомоги. Також це відмінний інструмент, щоб зарекомендувати себе як спеціаліста та залучити ще більше клієнтів.