Кравчук Аліна
Усиновлювачем дитини може бути дієздатна особа віком не молодша двадцяти одного року, за винятком, коли усиновлювач є родичем дитини. Усиновлювачем може бути особа, що старша за дитину, яку вона бажає усиновити, не менш як на пʼятнадцять років. Якщо дитина має лише матір, вона не може бути усиновлена чоловіком, з яким її мати не перебуває у шлюбі
Яка процедура усиновлення чоловіком дітей дружини?
Необхідно звернутися до органу опіки та піклуванням за місцем проживання із відповідною заявою, підготувати пакет документів. Представники органу опіки та піклування розглядають подані документи, здійснюють виїзд для обстеження умов проживання вашої сімʼї, готують висновок про доцільність та відповідність усиновлення інтересам дітей.
За результатами розгляду заяви про усиновлення судом, ухвалюється рішення.
Варто зауважити, що в заяві ви можете просити змінити прізвища та по-батькові дітей на своє.
Які можуть бути труднощі?
2. Якщо кровний батько дітей помер, то суд може залишити заяву без руху до встановлення обставини наявності діда, баби зі сторони померлого батька. Чому так? З моменту здійснення усиновлення припиняються особисті та майнові права і обов’язки між батьками та особою, яка усиновлена, а також між нею та іншими її родичами за походженням.
Якщо після смерті одного з батьків дитини або розірвання шлюбу з особою, визнаною судом недієздатною, другий з батьків дитини вступив у повторний шлюб і його дружина, чоловік у повторному шлюбі бажають усиновити дитину, баба, дід дитини з боку того з батьків, хто помер або визнаний недієздатним, рідні брати, сестри дитини мають право подати до суду заяву про збереження між ними та дитиною, яку усиновлюють, правового зв'язку.
Тому, з метою зʼясування чи бажають баба, дід зберегти правовий звʼязок з онуками, суд може залучати і їх в якості заінтересованих осіб.
Ще від автора
Придбання квартири на етапі будівництва у забудовника: "підводні камені" укладання попереднього договору
Придбання нерухомості на етапі будівництва несе у собі високі ризики, тому перед інвестуванням необхідна консультація.Чи можна стягнути аліменти на дитину за минулі роки?
Чи надає Закон право стягнути аліменти за минулі роки? За скільки років можливо стягнути аліменти? Відповідь у статті.Право працівника на відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку.
В якому випадку працівник має право на такого виду відпустки, чи можуть відмовити та звільнити під час відпустки.Коментарі
Рекомендовані статті
При перегляді сторінки юриста з підпискою Pro, рекомендації інших юристів на Вашій сторінці для користувачів відсутні.
Профіль юриста потрапляє на перші сторінки, а це додаткова можливість отримати заявок у 2,7 разів більше. 80% клієнтів не переходять далі третьої сторінки каталогу: більшість обирає юриста з перших сторінок і звертається до нього за консультацією.
При перегляді клієнтом сторінки юриста з підпискою Free, сторінку Pro буде показано йому в рекомендованих юристах. За статистикою, більше половини клієнтів переходять на сторінки рекомедованих юристів.
Відмітка Pro підвищує довіру клієнтів до юриста, демонструє його активність та надійність.
Можливість встановлювати будь-яке зображення на обкладинці профілю та створювати індивідуальний стиль.
Можливість створити коротке та зрозуміле посилання на Ваш профіль, яке Ви зможете використовувати на своїх візитних картках або у соцмережах.
Власний профіль юриста, де можна презентувати свої послуги, збирати відгуки, публікувати статті, кейси, фото та відео.
Розміщення у зручному каталозі, де клієнт знаходить юриста за різними параметрами (місто, мова, категорія права).
Функціонал платформи дозволяє клієнтам зручно взаємодіяти з юристами через платформу (дзвінок, форму заявки, чат).
Стрічка безкоштовних питань дає можливість юристам задавати питання іншим юристам або відповідати на питання тих, хто потребує допомоги. Також це відмінний інструмент, щоб зарекомендувати себе як спеціаліста та залучити ще більше клієнтів.