Кравчук Аліна
Ось основні відмінності між стягненням аліментів через судовий наказ та позовне провадження:
1. Судовий наказ
· Швидкість процесу. Стягнення аліментів через судовий наказ зазвичай відбувається швидше, ніж у разі позовного провадження. Це спрощена процедура, яка не потребує участі сторін у судових засіданнях. Суд розглядає заяву про видачу судового наказу протягом 5 днів з дня її надходження (на практиці трішки довше, але значно швидше, аніж розгляд позову).
· Доказова база. Суд виносить наказ, базуючись на наданих документах без судового засідання. Важливі моменти: надати доказ спільного проживання дитини із заявником (стягувачем); вимога не пов’язана із встановленням чи оспорюванням батьківства (материнства) та необхідністю залучення інших заінтересованих осіб. Тобто суто стягнення аліменти без оспорювання батьківства, без визначення місця проживання дитини тощо.
· Оскарження. Боржник має право протягом п’ятнадцяти днів з дня вручення копії судового наказу та доданих до неї документів подати заяву про його скасування.
2. Позовне провадження
· Складність і тривалість. Це більш складна та тривала процедура, яка потребує розгляду в судових засіданнях і може включати заслуховування обох сторін, подання доказів тощо.
· Можливість узгодження. Під час позовного провадження сторони можуть досягти мирової угоди.
Ще один важливий момент – верхня межа розміру аліментів. У випадку судового наказу вона становить не більше десяти прожиткових мінімумів для дитини відповідного віку. У позовному провадженні таких обмежень не існує.
Висновок. Стягнення аліментів за судовим наказом — процес значно швидший, проте існують обмеження щодо розміру аліментів. Позовне провадження є тривалішим, особливо якщо відповідач заперечує, але воно не передбачає верхньої межі розміру аліментів. Під час консультації зможемо обрати кращий спосіб захисту саме в залежності від Вашої ситуації.
Ще від автора
Придбання квартири на етапі будівництва у забудовника: "підводні камені" укладання попереднього договору
Придбання нерухомості на етапі будівництва несе у собі високі ризики, тому перед інвестуванням необхідна консультація.Чи можна стягнути аліменти на дитину за минулі роки?
Чи надає Закон право стягнути аліменти за минулі роки? За скільки років можливо стягнути аліменти? Відповідь у статті.Право працівника на відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку.
В якому випадку працівник має право на такого виду відпустки, чи можуть відмовити та звільнити під час відпустки.Коментарі
Рекомендовані статті
При перегляді сторінки юриста з підпискою Pro, рекомендації інших юристів на Вашій сторінці для користувачів відсутні.
Профіль юриста потрапляє на перші сторінки, а це додаткова можливість отримати заявок у 2,7 разів більше. 80% клієнтів не переходять далі третьої сторінки каталогу: більшість обирає юриста з перших сторінок і звертається до нього за консультацією.
При перегляді клієнтом сторінки юриста з підпискою Free, сторінку Pro буде показано йому в рекомендованих юристах. За статистикою, більше половини клієнтів переходять на сторінки рекомедованих юристів.
Відмітка Pro підвищує довіру клієнтів до юриста, демонструє його активність та надійність.
Можливість встановлювати будь-яке зображення на обкладинці профілю та створювати індивідуальний стиль.
Можливість створити коротке та зрозуміле посилання на Ваш профіль, яке Ви зможете використовувати на своїх візитних картках або у соцмережах.
Власний профіль юриста, де можна презентувати свої послуги, збирати відгуки, публікувати статті, кейси, фото та відео.
Розміщення у зручному каталозі, де клієнт знаходить юриста за різними параметрами (місто, мова, категорія права).
Функціонал платформи дозволяє клієнтам зручно взаємодіяти з юристами через платформу (дзвінок, форму заявки, чат).
Стрічка безкоштовних питань дає можливість юристам задавати питання іншим юристам або відповідати на питання тих, хто потребує допомоги. Також це відмінний інструмент, щоб зарекомендувати себе як спеціаліста та залучити ще більше клієнтів.