Варцаба Влад
Отже що таке незаконний перетин кордону?
Незаконне перетинання державного кордону або спроба незаконного перетинання державного кордону України - це перетинання або спроба перетинання державного кордону України будь-яким способом поза пунктами пропуску через державний кордон України або в пунктах пропуску через державний кордон України без відповідних документів або з використанням підробленого документа чи таких, що містять недостовірні відомості про особу, чи без дозволу відповідних органів влади, стаття 204 КУпАп.
Об'єктивна сторона:
Суб'єкт: загальний (фізичні осудні особи, які досягли 16- річного віку).
Суб'єктивна сторона: визначається ставленням до наслідків і характеризується наявністю вини у формі умислу.
Перетинання або спроба перетинання державного кордону України будь-яким способом поза пунктами пропуску через державний кордон України або в пунктах пропуску через державний кордон України без відповідних документів або з використанням підробленого документа чи таких, що містять недостовірні відомості про особу, чи без дозволу відповідних органів влади карається штрафом від 200 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або адміністративний арешт на строк до 15 діб, з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення.
Ті самі дії, вчинені групою осіб або особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за одне з порушень, - штраф від 500 до 800 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або адміністративний арешт на строк від 10 до 15 діб, з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення.
Однак якщо робити висновок із практики, то майже 50% протоколів які складені військовослужбовцями державної прикордонної служби України не мають складу адміністративного правопорушення.
Так наприклад:
Згідно з олним із протоколів, 18.08.2024, ГРОМАДЯНИН спільно із громадянами України: ГРОМАДЯНИН та ГРОМАДЯНИН, 18 серпня 2024 року, близько 12 год. 00 хв., був виявлений та затриманий у контрольованому прикордонному районі на напрямку прикордонного знаку №413, на околиці н.п. _______ (територія ________селищної громади, _________ району Закарпатської області) прикордонним нарядом "Контрольний пост", під час спроби незаконного перетинання державного кордону з України до Румунії, поза встановленими пунктами пропуску через державний кордон України у складі групи осіб.
В даному протоколі зазначено що ці громадяни були затримані на блокпосту, керуючись своїми власними переконаннями військовослужбовці склали протокол про адміністративне затримання та адміністративний протокол, основною підставою для складання протоколу була наявність закордонного паспорту громадянина.
нами було підготовано заперечення та подано до суду, оскільки в протоколі не було зазначено яких саме дій вчиняли дані особи стосовно перетину або спроби незаконного перетину кордону, не було надано фото та відео доказів адміністративного правопорушення, крім цього на звернення до прикордонного загону яке було надіслано 60 днів тому не надали жодної відповіді , А САМЕ ОСНОВНЕ СПРОБА НЕЗАКОННОГО ПЕРЕТИНУ КОРДОНУ ВІДБУВАЛАСЬ НА ВІДСТАНІ УВАГА 25 000 метрів до державного кордону України, в той час коли постановою КМУ встановлено 5-ти кілометрову прикордонну смугу. Крім цього Статтею 33 Конституції України. Кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України, за винятком обмежень, які встановлюються законом. Громадянин України не може бути позбавлений права в будь-який час повернутися в Україну.
В результаті чого справу стосовно вчинення даними громадянами правопорушення закрито за відсутності в діях складу правопорушення.
Користуйтеся своїми правами, та відстоюйте їх.
Коментарі
Рекомендовані статті
При перегляді сторінки юриста з підпискою Pro, рекомендації інших юристів на Вашій сторінці для користувачів відсутні.
Профіль юриста потрапляє на перші сторінки, а це додаткова можливість отримати заявок у 2,7 разів більше. 80% клієнтів не переходять далі третьої сторінки каталогу: більшість обирає юриста з перших сторінок і звертається до нього за консультацією.
При перегляді клієнтом сторінки юриста з підпискою Free, сторінку Pro буде показано йому в рекомендованих юристах. За статистикою, більше половини клієнтів переходять на сторінки рекомедованих юристів.
Відмітка Pro підвищує довіру клієнтів до юриста, демонструє його активність та надійність.
Можливість встановлювати будь-яке зображення на обкладинці профілю та створювати індивідуальний стиль.
Можливість створити коротке та зрозуміле посилання на Ваш профіль, яке Ви зможете використовувати на своїх візитних картках або у соцмережах.
Власний профіль юриста, де можна презентувати свої послуги, збирати відгуки, публікувати статті, кейси, фото та відео.
Розміщення у зручному каталозі, де клієнт знаходить юриста за різними параметрами (місто, мова, категорія права).
Функціонал платформи дозволяє клієнтам зручно взаємодіяти з юристами через платформу (дзвінок, форму заявки, чат).
Стрічка безкоштовних питань дає можливість юристам задавати питання іншим юристам або відповідати на питання тих, хто потребує допомоги. Також це відмінний інструмент, щоб зарекомендувати себе як спеціаліста та залучити ще більше клієнтів.