ДАНИЛОВИЧ Мирослава
Розмір аліментів може бути визначений:
У добровільному порядку – у т. ч. якщо батьки уклали угоду про утримання дитини, завірену нотаріусом.
У судовому порядку – якщо один із батьків ухиляється від сплати (за рішенням суду або наказом).
Може визначатись:
- у твердій грошовій сумі щомісячно;
- у частці від доходу платника аліментів (1/2 на 3 дітей; 1/3 на 2 дітей; 1/4 на одну дитину).
Для звернення до суду необхідно підготувати такі документи:позовну заяву або ж заяву про видачу судового наказу; копію свідоцтва про народження дитини; докази доходів платника (якщо є); інші документи, що підтверджують витрати на дитину.
Позов можна подати за місцем проживання позивача або відповідача.
Позивачі у справах про стягнення аліментів звільнені від сплати судового збору.
У разі ухилення від сплати аліментів боржнику можуть загрожувати:
Нарахування пені (1% від суми заборгованості за кожен день прострочення, але не більше 100% від суми боргу).
Обмеження виїзду за кордон; керування транспортним засобом; накладення арешту на рахунки.
Адміністративна або навіть кримінальна відповідальність у разі значної заборгованості.
! Якщо наявне судове рішення про стягнення аліментів, але платник аліментів в Україні не перебуває та не має офіційного доходу, проте наявні відомості про його офіційне працевлаштування закордоном - існує процедура міжнародного стягнення аліментів через Міністерство юстиції України.
! Якщо місце перебування платника аліментів невідоме та сума заборгованості є значною - одержувач аліментів має право оформити тимчасову соціальну допомогу.
! Якщо наявне судове рішення і присудженої суми не достатньо для забезпечення нормального існування та розвитку дитини, є докази того, що майновий стан платника аліментів значно покращився - одержувач аліментів має право на звернення до Суду із заявою про збільшення розміру або зміни способу стягнення аліментів (з твердої грошової суми на частку від доходу та навпаки).
! Якщо наявне судове рішення і майновий стан платника аліментів значно погіршився та взагалі його становище - платник аліментів має право на зменшення розміру стягнення аліментів.
! Крім, аліментів на дитину, якщо одній із дітей не виповнилось 3 роки (або 6 років), то право на аліменти також виникає у одного із батьків, з ким проживає дитина.
Стягнення аліментів – важливий механізм захисту прав не лише дітей, але й одного із подружжя, а також непрацездатних батьків.
У разі труднощів рекомендую звертатися до кваліфікованих юристів або безоплатної правничої допомоги для ефективного вирішення питання.
Ще від автора
Стягнення аліментів: основні аспекти
Позитивний досвід у підготовці позовів, представництві в суді, забезпеченні виконання рішень у цій категорії справ.Незаконне притягнення до адміністративної відповідальності: як добитися відшкодування?
Здобули перемогу у справі за позовом про відшкодування моральної шкоди та витрат на правничу допомогу.Чи мають право повнолітні діти на призначення одноразової грошової допомоги у зв'язку із загибеллю батька військовослужбовця?
Кейс: Клієнту (повнолітній дитині) погоджено виплату одноразової грошової допомоги.Коментарі
Рекомендовані статті
При перегляді сторінки юриста з підпискою Pro, рекомендації інших юристів на Вашій сторінці для користувачів відсутні.
Профіль юриста потрапляє на перші сторінки, а це додаткова можливість отримати заявок у 2,7 разів більше. 80% клієнтів не переходять далі третьої сторінки каталогу: більшість обирає юриста з перших сторінок і звертається до нього за консультацією.
При перегляді клієнтом сторінки юриста з підпискою Free, сторінку Pro буде показано йому в рекомендованих юристах. За статистикою, більше половини клієнтів переходять на сторінки рекомедованих юристів.
Відмітка Pro підвищує довіру клієнтів до юриста, демонструє його активність та надійність.
Можливість встановлювати будь-яке зображення на обкладинці профілю та створювати індивідуальний стиль.
Можливість створити коротке та зрозуміле посилання на Ваш профіль, яке Ви зможете використовувати на своїх візитних картках або у соцмережах.
Власний профіль юриста, де можна презентувати свої послуги, збирати відгуки, публікувати статті, кейси, фото та відео.
Розміщення у зручному каталозі, де клієнт знаходить юриста за різними параметрами (місто, мова, категорія права).
Функціонал платформи дозволяє клієнтам зручно взаємодіяти з юристами через платформу (дзвінок, форму заявки, чат).
Стрічка безкоштовних питань дає можливість юристам задавати питання іншим юристам або відповідати на питання тих, хто потребує допомоги. Також це відмінний інструмент, щоб зарекомендувати себе як спеціаліста та залучити ще більше клієнтів.