Лояльні умови для бізнесу і високий індекс економічної свободи роблять Грузію однією з кращих країн для відкриття компанії.
Лояльні умови для бізнесу і високий індекс економічної свободи роблять Грузію однією з кращих країн для відкриття компанії.
Ділове видання The Wall Street Journal спільно з центром стратегічних досліджень The Heritage Foundation щороку розраховує індекс економічної свободи. В його основі лежать 10 фундаментальних прав людини розпоряджатися своєю працею і майном. Грузія займає 12 місце в світі.
Фактори, завдяки яким Грузія отримала такий високий індекс економічної свободи:
Для відкриття компанії в Грузії спочатку слід визначитися з організаційно-правовою формою бізнесу. Це може бути: акціонерне, солідарне, командитне або товариство з обмеженою відповідальністю. А також спеціальна торговельна компанія і кооператив.
Нерезиденту можна просто зареєструвати бізнес в Грузії. Це робить країну дуже привабливою для бізнесу. Відповідно, багато іноземних підприємців відкривають там компанії. Найчастіше реєструють товариство з обмеженою відповідальністю. Така форма бізнесу краще підходить для середнього та великого бізнесу.
Такий вид підприємства може заснувати фізична або юридична особа. Допускається не більше 50 акціонерів та не менше 1-го засновника. У Грузії для товариств з обмеженою відповідальністю діє таке правило: назва компанії має позначатися на грузинській мові. У виняткових випадках можливо зробити назву латиницею. Також обов'язковою вимогою є згадка організаційно-правової форми в назві підприємства.
Процес реєстрації бізнесу в Грузії.
Процес реєстрації бізнесу в Грузії спрощений настільки, що держава входить в десятку країн світу за легкістю започаткування бізнесу. Для оформлення компанії потрібно просто зібрати пакет документів і один раз віднести їх до державної установи. Ще сильніше спрощує справу можливість реєстрації бізнесу віддалено.
Пакет документів повинен включати в себе:
При реєстрації бізнесу в Грузії дуже важливо враховувати податкові ставки:
Стандартна ставка ПДВ - 18%. Стягується з продажу всіх послуг і товарів, що поставляються у країну.
Корпоративний прибутковий податок - 15%. Їм обкладаються всі підприємства-нерезиденти, які ведуть бізнес в Грузії за допомогою постійного представництва.
Митні збори - від 0% до 15%. Податок найчастіше дорівнює 0%, 5% або 12%. Відсоток залежить від категорії товару. Виплати відсотків, роялті та ін. обкладаються додатковим податком в 15%.
Нерезидентам надається право відкриття бізнесу у Вільній Індустріальній Зоні. Це дозволяє отримати ряд додаткових переваг. Всередині такої зони:
Вільними Індустріальними Зонами є такі міста як Поті, Кутаїсі, Тбілісі і Хуалінг. А також - Віртуальна Зона.
Оформлення IT-стартапу в Грузії може відбуватися за двома схемами:
Реєстрація себе як ІП (індивідуальний підприємець). Найкраще підходить для фрілансерів.
Реєстрація організаційно-правової форми VZE - Virtual Zone Entity (Суб'єкт Віртуальної Зони). Це прекрасна можливість для IT-стартапів, які хочуть вийти на європейський ринок.
При реєстрації свого стартапу в VZE, необхідно врахувати кілька нюансів:
Після подачі документів і реєстрації, Ви отримаєте статус VZE (Суб'єкт Віртуальної Зони). Він звільняє від сплати податків на:
Звільнення від податків відбувається у всіх випадках розподілу доходів, крім дивідендів.
Як бачите, Грузія може стати "райським куточком" без податків. Звертайтеся до фахівців платформи "Адвокат Народу" - індивідуальна консультація допоможе знайти найвигідніше рішення для Вашого бізнесу.
Коментарі
Рекомендовані статті