Нові правила виїзду з України з 11.08.2023

Виїзд чоловіків з України останнім часом став найактуальнішим питанням. Всі зараз чекають, які будуть зміни в правилах виїзду і бояться, що так само, як і з відстрочкою від мобілізації нещодавно, все може змінитися буквально за 1 день. І справді 11.08.2023р. вже з'явилися перші зміни, які вплинуть на виїзд за кордон чоловіка. І думаю що це не останні зміни. Що вже змінилося, а чого варто чекати, обговоримо в цій статті.

 

Також рекомендую своє відео про зміни у виїзді за кордон з 11.08.2023 за посиланням: https://youtu.be/-r4iUASDb4Y 

           

Виїзд чоловіків з України, зміни з 11.08.2023

 

Почну з хороших новин і змін. Так, Ви не помилилися, саме з хороших. Як виявилося, правила виїзду можуть змінитися і в кращий бік теж.

Зовсім нещодавно було ухвалено постанову КМУ № 840 від 11.08.2023р., згідно з якою було внесено зміни до п. 2-6 Правил перетинання державного кордону громадянами України та за якою розширився перелік осіб, які тепер отримають право перетинати державний кордон.

Так, саме розширився. Тепер більше людей зможуть виїхати з України.

І давайте розберемося, кому ж пощастило. Хто раніше виїхати з України не міг, а зараз уже може після останніх змін.

Самі зміни звучать якось дивно і незрозуміло для звичайної людини.

            Не буду надто довго їх цитувати, а одразу розберу цей ребус.

            Насправді зміни означають, що крім усіх нам відомих підстав для виїзду з України для чоловіків для супроводу будь-кого з інвалідів, правила виїзду мають також і інші військовозобов'язані, які мають право на відстрочку, крім певних категорій осіб. І ось цей перелік осіб, у яких хоч і є право на відстрочку, але право виїзду немає, скоротився.

            Після останніх змін так само, на жаль, не можуть виїжджати з України студенти, аспіранти, докторанти, наукові та педагогічні співробітники.

            Однак, отримали право виїзду ті, у кого близькі родичі (чоловік, дружина, син, донька, батько, мати, дід, баба, дід, баба, рідний (повнорідний, неповнорідний) брат або сестра), загинули або пропали безвісти під час несення військової служби під час дії воєнного стану в Україні, під час АТО, як у складі регулярних частин, так і в складі добровольчих об'єднань.

            Чи означає це, що будь-хто, у кого близький родич загинув від обстрілів під час війни, тепер зможе виїхати з України?

            На жаль, ні.

            Просто довести загибель близького родича від обстрілів недостатньо.

            Право виїзду у Вас з'являється тільки якщо він загинув або пропав безвісти під час несення військової служби під час дії воєнного стану на Україні або під час АТО.

            І тільки якщо це Ваші чоловік, дружина, син, дочка, батько, мати, дід, баба або рідний (повнорідний, неповнорідний) брат чи сестра.

 

            Які документи потрібні для нової категорії осіб, які отримали право на виїзд за кордон з 11.08.2023

 

            Для того, щоб отримати право на виїзд з України Ви маєте підтвердити Ваші родинні зв'язки із загиблим або зниклим безвісти. Це підтверджується Вашими свідоцтвами про народження або про шлюб, дивлячись хто з родичів у Вас загинув.

            Також Ви маєте підтвердити, що він був військовослужбовцем під час АТО або воєнного стану і загинув або пропав безвісти саме під час несення військової служби.

            Чіткого переліку документів, якими можуть підтверджуватися ці факти, ніде не вказано.

            Але виходячи з банальної логіки, можна зробити висновок, що це можуть бути такі документи:

            - рішення суду про визнання Вашого родича померлим або зниклим безвісти;

            - виписка з наказу по стройовій частині про виключення військовослужбовця з особового складу частини у зв'язку з безповоротною втратою;

            - корінець-повідомлення сім'ї загиблого про смерть військовослужбовця.

            Якщо у Вас взагалі немає жодних документів про те, що Ваш родич, який був військовослужбовцем, загинув, але Ви знаєте, що це так, то рекомендую звернутися з адвокатським запитом до військової частини, де він служив, або до ТЦК і СП, до якого він приписаний, або до Міноборони, з проханням надати документи про його загибель.

            Я вже робила подібні запити для одного хлопця з метою отримання ним відстрочки від мобілізації на цій підставі надалі. І виписку з наказу по стройовій частині нам виписали. Тож виявилося вельми дієво.

            При цьому до цього, як з'ясувалося пізніше, родичі приблизно півроку не писали жодних запитів, але просто ходили по військкоматах, хотіли щось отримати і не могли.

            Виявляється, письмовий запит багато що вирішує.

 

Чи можливий виїзд за кордон, якщо не був у військкоматі та не оформив відстрочку

 

            Після останніх новин у ЗМІ всі найбільше бояться змін, що заборонять виїзд за кордон тим, хто не оформив відстрочку у військкоматі, або заборонять його без військового квитка. Або так само, як скоротили перелік осіб, які мають право на відтермінування, тепер виїзд за кордон залежатиме від того, чи є в інваліда, якого Ви хочете вивезти, інші родичі, чи ні.

            Наразі поки передчасно розводити паніку з цього приводу.

            Документи з військкомату для виїзду за кордон так само не потрібні, так само неважливо, оформили Ви відстрочку від мобілізації чи ні і чи збереглася вона у Вас після останніх змін.

            Так само випускають за кордон інвалідів або тих, хто супроводжує інвалідів, за наявності всіх необхідних документів для виїзду, без військового квитка і без оформленої відстрочки.

            Але от чи надовго це і що мали на увазі наші представники влади, коли говорили про те, що хочуть створити якусь єдину базу з військкоматами, щоб перевіряти автентичність виданих ними документів, поки що невідомо.

            Можливо, просто на кордоні матимуть можливість перевірити, виданий цей документ конкретним військкоматом чи ні.

            Але, як я говорила раніше в багатьох відео, зараз для виїзду за кордон документи з військкомату не потрібні, окрім випадку, коли Ви виїжджаєте як повністю непридатний до військової служби. Можливо, вони хочуть перевіряти ці випадки.

            Але не виключено, що під цими шляхетними словами криється й те, що скоро військовий квиток вимагатимуть на кордоні або також стануть випускати не всіх, хто хоче супроводжувати інваліда, а тільки тих, у кого є відстрочка від мобілізації.

            У нас усе може змінитися буквально за один день. Але поки що якихось критичних змін немає.

            Тому якщо Ви плануєте виїзд з України найближчим часом, краще виїжджайте зараз, поки правила виїзду не змінилися. Тому що ризик цього є.

            Ну а якщо вони зміняться, то Ви одразу про це дізнаєтеся на моєму Ютуб-каналі.

           

 

У цій статті я розповіла про зміни в правилах виїзду з України, які вже трапилися і які можуть бути найближчим часом. Також на цьому каналі є безліч відео про практику виїзду з України та про відстрочку від мобілізації.

Раджу всім ознайомитися.

 

Також рекомендую своє відео про зміни у виїзді за кордон з 11.08.2023 за посиланням: https://youtu.be/-r4iUASDb4Y 

 

А тепер відповідь на запитання підписників.

Питання: Чи може онук виїхати за кордон з бабусею 86 років, які проживають разом за адресою і які потрібні документи, якщо дочка бабусі (мати) інвалід, а син бабусі (дядько) живе давно в іншій країні і має інше громадянство?

Моя відповідь: Для розуміння, давайте розмежуємо право онука виїхати за кордон і право на відстрочку від мобілізації. Виходячи з Вашого запитання, я розумію, що Вас цікавить саме виїзд онука за кордон для супроводу бабусі 86 років. Скажу відразу, він не залежить від того, які родичі у бабусі ще є, від цього може залежати його право на відстрочку від мобілізації. Але на виїзд на даний момент це ніяк не впливає. Також виїзд за кордон для супроводу бабусі 86 років просто за віком або за спільною пропискою неможливий. За віком він у принципі неможливий ні з ким, а за спільною пропискою тільки з батьком або батьком дружини, і все, бабуся тут ні до чого, це більш далека ступінь спорідненості. Список документів, необхідний для виїзду за кордон для супроводу бабусі: або її документи про інвалідність 1 або 2 групи (довідка МСЕК не годиться, пенсійне із зазначенням групи або посвідчення інваліда із зазначенням групи), або довідка лікарської комісії (ЛКК) про те, що бабуся потребує стороннього догляду, плюс акт установлення факту здійснення онуком догляду за бабусею (легший варіант, не залежить від рівня доходу), або довідка про одержання компенсації за догляд онуком за бабусею (цей варіант не рекомендую, складніше одержати, ніж акт). Тільки склад 1, 2 група інвалідності або ЛКК + оформлений догляд дасть онуку право виїзду за кордон разом із бабусею.

198
1

Коментарі

Рейтинг:
0

    Рекомендовані статті

    Потрібно знати!!!!
    Міграційне право
    1 секунда читання
    Потрібно знати!!!!
    Продовження тимчасового захисту в Чеській Республіці
    Міграційне право
    6 секунд читання
    Продовження тимчасового захисту в Чеській Респуб...
    Маю практичний досвід в оформленні ТЗ для наших громадян,постановка на облік в центрі зайнятості ЧР,оформлення проїзних.
    Что будет, если инвалид вернулся, а я остался за границей
    Міграційне право
    3 хвилини читання
    Что будет, если инвалид вернулся, а я остался за...
    Многих, кто за границей, выезжал в сопровождении инвалида, интересует вопрос, что будет, если инвалид вернется раньше
    Оформлення ID-картки у Польщі по досягненню 14 років
    Міграційне право
    26 секунд читання
    Оформлення ID-картки у Польщі по досягненню 14 р...
    У ДМС повідомили, що для цього необхідно звернутися до одного з підрозділів у Варшаві, Кракові, Гданську чи Вроцлаві
    Як підтвердити медичну кваліфікацію за кордоном?
    Міграційне право
    55 хвилин читання
    Як підтвердити медичну кваліфікацію за кордоном?
    Уряд ухвалив механізм підтвердження кваліфікації медиків
    Як оформити довідку про інвалідність, якщо виїхали за кордон
    Міграційне право
    27 секунд читання
    Як оформити довідку про інвалідність, якщо виїха...
    оформлення довідки про інвалідність за межами України, куди звертатись та як оформити під час военного стану
    Зняття особи задекларованої / зареєстрованої за місцем проживання без її згоди
    Міграційне право
    2 хвилини читання
    Зняття особи задекларованої / зареєстрованої за...
    В останній час гостро постають питання про право власності на квартиру/ будинок, механізм реалізації даних прав.
    Як оформити закордонний паспорт дитині, яка народилася за кордоном
    Міграційне право
    22 хвилини читання
    Як оформити закордонний паспорт дитині, яка наро...
    Маємо досить великий практичний досвід в питанні, котре зазначене в статті.
    Виїзд тварин за кордон, порядок
    Міграційне право
    20 хвилин читання
    Виїзд тварин за кордон, порядок
    Маю практичний досвід в різних сферах права, сформований протягом 10 років. Готовий вирішити і ваш запит.
    Хто може вивезти дитину за кордон під час воєнного стану: ПОВНИЙ ПЕРЕЛІК
    Міграційне право
    2 хвилини читання
    Хто може вивезти дитину за кордон під час воєнно...
    https://advokatkostryba.wordpress.com/
    Нові правила виїзду з України з 11.08.2023
    Міграційне право
    30 хвилин читання
    Нові правила виїзду з України з 11.08.2023
    Які зміни у правилах виїзду вже стались, а які слід чекати найближчим часом?
    Виїзд на постійне місце проживання за кордон
    Міграційне право
    9 хвилин читання
    Виїзд на постійне місце проживання за кордон
    Процедура оформлення виїзду на постійне місце проживання за кордон
    Migration Office: NO SET PROCEDURE FOR 5-YEAR CONTINUOUS RESIDENCE IMMIGRATION PERMISSION YET IN UKRAINE.
    Міграційне право
    13 хвилин читання
    Migration Office: NO SET PROCEDURE FOR 5-YEAR CO...
    Five years of experience in migration law
    Зміни до прикордонного режиму
    Міграційне право
    7 хвилин читання
    Зміни до прикордонного режиму
    Внесено важливі зміни до прикордонного режиму
    Чи можливо військовозобовʼязаному виїхати за кордон на підстав супроводу особи з інвалідністю без такої особи (самостійно)?
    Міграційне право
    34 хвилини читання
    Чи можливо військовозобовʼязаному виїхати за кор...
    Успішні кейси виїзду військовозобовʼязаного на підставі супроводу особи з інвалідністю і без такої особи - є. Як саме?
    Отримання громадянства ЄС
    Міграційне право
    8 секунд читання
    Отримання громадянства ЄС
    Надійний супровід в отриманні громадянства ЄС
    Хто має право на тимчасовий захист в республіці Болгарія
    Міграційне право
    1 хвилина читання
    Хто має право на тимчасовий захист в республіці...
    Клієнт вибув з України до 24.02.2022 року чи має він право на оформлення тимчасового захисту на території Болгарії?
    Які права надає тимчасовий захист в Болгаріі
    Міграційне право
    3 хвилини читання
    Які права надає тимчасовий захист в Болгаріі
    Давайте розберемося які права надає тимчасовий захист Болгаріі
    Getting residence permit in Ukraine. New rules since 2024
    Міграційне право
    9 хвилин читання
    Getting residence permit in Ukraine. New rules s...
    Практика консультування та юридичного супроводу отримання посвідки на проживання для іноземців в Україні більше 5 років
    Правила перетину кордону студентами денної форми навчання в умовах воєнного стану
    Міграційне право
    8 хвилин читання
    Правила перетину кордону студентами денної форми...
    Зміни у правилах перетину кордону під час воєнного стану студентами денної форми навчання чоловічої статі
    Незаконний перетин кордону
    Міграційне право
    14 хвилин читання
    Незаконний перетин кордону
    Незаконний перетин кордон, спроба незаконного перетину кордону чи все ж таки фабульні протоколи?
    Upgraded list of legal help for the people who are in Ukraine or abroad
    Міграційне право
    57 секунд читання
    Upgraded list of legal help for the people who a...
    Expert in migration law
    Don’t lose moment to apply for permanent residence permit in time
    Міграційне право
    13 хвилин читання
    Don’t lose moment to apply for permanent residen...
    Expert in migration law of Ukraine for 6 years