Питання користувачів

Матвіюк Ірина

Матвіюк Ірина

Банківське та фінансове право

Добрий день.підскажіть,будь ласка: маю іпотеку в Приватбанку на квартиру,яка знаходиться в окуповано...

Добрий день.підскажіть,будь ласка: маю іпотеку в Приватбанку на квартиру,яка знаходиться в окупованому місті, будівля не постраждала від обстрілів.Приватбанк на даний момент пішов мені на зустріч і дозволили мені сплачувати 50% суми, але на даний момент немаю можливості і це платити.читала що є такий законопроект,що банк може заморозити мою іпотеку до закінчення війни так як моя квартира знаходиться в окупації.

Соколова Олеся
Соколова Олеся
Сімейне право

Вітаю Ірино! 09 липня 2022 Верховная Рада прийняла у першому читанні законопроект 7441-1 ( про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо підтримки позичальників, майно яких було знищено або зазнало пошкоджень внаслідок збройної агресії російської федерації проти України), який передбачає заморожування або анулювання кредитної заборгованості на квартири, будинки та автомобілі в заставі за кредитом, якщо вони: ✓ розташовані на тимчасово окупованих територіях, на територіях громад, де ведуться активні бойові дії, чи громад, які перебувають в оточенні (блокуванні), що підтверджується рішенням Кабміну; ✓ пошкоджені внаслідок бойових дій, терористичних актів чи диверсій, спричинених військовою агресією росії, але які підлягають відновленню; ✓ знищені внаслідок бойових дій, терактів чи диверсій, які спричинила російська агресія, тобто які не підлягають відновленню. Дію закону хочуть поширити не лише на майно, яке перебуває в заставі за банківським кредитом, а й на нерухомість, яку позичальник придбав у забудовника на правах розстрочки чи з відстроченням платежу. Враховуючи, що законопроекти розглядаються Верховною Радою, як правило, за процедурою трьох читань будемо слідкувати за його ходом , оскільки ваше питання зараз цікавить багатьох українців які опинялися в такій же ситуації.

Десятник Володимир
Сімейне право

Ані самого кредиту, ані процентів за користування ним, можете не сплачувати до закінчення війни, але у разі звернення кредитора до суду під час війни маєте довести, що несплата сталася ВНАСЛІДОК непереборної сили - воєнного стану (див. ч. 1 ст. 617 Цивільного кодексу). У разі прострочення виконання зобов’язання, позичальники звільнені від сплати пені, а також індексу інфляції, 3 % річних на час війни, 30 днів після її завершення (див. докладніше п. 18 Прикінцевих положень Цивільного кодексу).