Питання користувачів

Дмитрович Анатолій

Дмитрович Анатолій

Сімейне право

Опікунство над ДВОМА інвалідами 2-ї групи

Доброго дня, шановні! Нас двоє пенсіонерів інвалідів 2-ї групи. Поруч в сусідньому будинку живе донька з зятєм. У них багатодітна сім'я, але старшій дитині виповнилось 18 років. Донька з ранку до вечора на роботі, працює офіційно в державній організації. Зять нам допомагає майже щодня. Жінка, моя дружина, з тяжким діабетом, має катаракту та нещодавно зроблено операцію на серці. Без сторонньої допомоги не може на вулицю вийти, бачить тільки контури об'єктів. Я пенсіонер, інвалід-чорнобилець, маю проблеми з хребтом та ногою, пережив також важку ДТП, ходжу з палицею. Чи маємо ми право оформити офіційно те що зять нас доглядає та допомагає щодня, щоб йому надали відтермінування в ТЦК? Йому 47 років. Він працює вдома віддалено вже багато років, завжди тут у нас поруч. Інших родичів у нас нема в доступній близкості в Києві та і в області нема. Донька навіть теоретично не може нам допомагати через занятість на роботі та двох неповнолітніх дітей.

Боревич Марія
Боревич Марія
Сімейне право

Вітаю. Відповідно до ст. 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", право на відстрочку мають військовозобов’язані, які здійснюють фактичний постійний догляд за особою з інвалідністю 1-2 групи за відсутності інших працездатних осіб, які можуть здійснювати догляд. Вважаю, що Ваша донька. яка є невійськовозобов'язана та зобов'язана Вас утримувати буде перешкодою для оформлення догляду і те, що вона має багато дітей та працює не є перешкодою у здійсненні догляду за батьками. Оскільки згідно п. 9 та п. 13 статті 23 ЗУ "Про мобілізацію" та потрібно подавати документи, що підтверджують неможливість здійснення постійного догляду дружиною (чоловіком) або іншим працездатним членом сім’ї або що підтверджує неможливість інших осіб, які не є військовозобов’язаними та зобов’язані за законом утримувати одного із своїх батьків з інвалідністю I чи II групи - у Вашому випадку це Ваша донька.

Волобоєва Тетяна
Волобоєва Тетяна
Сімейне право

Добрий день. Пані Марія Вам все вірно описала. Хіба що можна спробувати все ж отримати Акт по догляду на зятя, довівши, що є у Вас з дружиною неповнолітні діти, плюс інвалідність у обох з подружжя - і зять з віддаленим режимом роботи Вам завжди допомагає; що в дочки є двоє неповнолітніх дітей і робота не віддалена - якщо мобілізують зятя, на дочці залишаться батьки з інвалідністю, свої діти і неповнолітні брати та сестри. І те саме описувати у супровідному листі до заяви про відстрочку, з відповідними документами на підтвердження всього цього. Іноді і ТЦК та СП, і орган, який видає акт, приймають позитивні рішення, залежно від конкретної ситуації в родині. Потрібно пробувати. За потреби залишайте заявку в моєму профілі