Elnikova Anna
Аліменти
Колишній чоловік не платить на дитину 17 років аліменти вже 1 рік і 3 місяці. Офіційно не працює, майна немає. Виконавча служба подіяти нічого не може. Як змусити колишнього чоловіка плати аліменти, тільки через суд і куди звертатися: до суду з позовною заявою чи до поліції?
Доброго дня. Є цілий комплекс заходів, який можливо застосувати в цьому випадку. Самий кардинальний - це звернення в поліцію з заявою про порушення кримінального провадження за ст. 164 КК України, у виконавця є права звернутись до суду для застосування цілого ряду обмежень щодо боржника. Можу надати допомогу в цьому питанні та супроводжувати надалі стягнення
Доброго вечора. Так дійсно необхідно звернутись з заявою до поліції та обовязково з виконавчої служби взяти довідку про заборгованість. Маю досвід в даному питанні та можу допомогти. Звертайтесь в особисті повідомгення.
Вітаю! Державний виконавець може, наприклад, своєю постановою обмежити боржника по аліментах у праві керування транспортним засобом. Крім того, про відповідальність по 164 ККУ колеги вже розказали. Якщо потрібна допомога адвоката, звертайтесь, допоможу скласти потрібні документи
Спробуйте описати психологічний портрет аліментника та його родинного оточення. Від цього планувати, яка процедура буде дієва. Якщо він принципово не платить аліменти, але має можливість заробляти, потрібно з'ясувати справжні причини цього. Це знання також впливає на дієвість обраної процедури. Якось я захищав одного аліментника по кримінальній справі, так він принципово відмовлявся платити у зв'язку з образою колишньою дружиною його матері, яку він не міг їй пробачити. В іншому випадку причиною образи було перешкоджання батьку спілкування з дітьми. Є таці, що вважають дитину від сусіда і тому не платять. Самий простий спосіб, це притягнути до адміністративної, а потім кримінальної відповідальності боржника. Ця процедура дієва, якщо боржник або його родичі не бажають кримінальної відповідальності і готові за боржника погасити борг. Можна допомогти боржнику працевлаштуватися, якщо в нього є труднощі з цим. Кожен випадок унікальний.
Шляхом звернення до виконавця із відповідною заявою, отримання інформації про хід виконання рішення, звернення до поліції із заявою про притягнення до кримінальної відповідальності боржника. Окрім того, сонливість стягнення в судовому порядку пені (1% суми аліментів) за кожен день затримки,але не більше сми заборгованості.
Добрий день. Для початку треба з'ясувати, які дії виконавча служба вже зробила. Можливо, усі обмеження вже були накладені. Якщо ні, то треба працювати з виконавцем. Іноді буває так, що виконавці самі починають діяти, коли бачать, що за справу взявся адвокат. Так, у одній із моїх справ достатньо було одного адвокатського запиту, щоб пішов рух по справі. При цьому ще є можливість накладення штрафу у розмірі від 20% від суми заборгованості, стягнення пені, притягнення до адміністративної та кримінальної відповідальності. Якщо треба кваліфікована допомога, записуйтеся до мене на консультацію.