Левицька Галина
Спадщина паю
Мама померла в 2008р. Залишила по заповіту пай для двох дочок по половині. Вони спадщини ці роки не оформляли. Захотіли зробити це зараз. Тоді виявили помилку в заповіті( написано по сертифікату, номер...., але це не сертифікат а ще державний акт оранжевого кольору, номер, серія співпадає, тільки помилка не акт а сертифікат). Державний нотаріус каже, треба щоб дочки відмовились від того заповіту ( бо немає як виправити цю помилку). Чи зможуть вони оформити тоді цю землю? Чи то вірно каже нотаріус? Коли померла мама, то одна з дочок оформила спадщину( одину ділянку землі) тому в одно дочки спадкова справа заведена. Тепер ще хочуть обидві оформити той пай. Чи одна з дочок вже пропустила термін отримання спадщини?
Доброго дня, Галина! Дочки мають право прийняти спадщину по закону, відмовившись від прийняття за заповітом (різниці ніякої немає). Щодо пропуску строку - це може точно сказати нотаріус. За згодою інших спадкоємців строк може бути поновлений. Якщо інша сестра не проти - проблем не повинно бути. Якщо проти - то тільки у судовому порядку... Для отримання детальної консультації та подальшої правничої допомоги звертайтеся до мене особисто, написавши Повідомлення, або оформивши Заявку на сайті…
Вітаю, Галино! Поновлення строку для прийняття спадщини сьогодні є ускладненим і малоймовірним, оскільки для поновлення строку слід доводити суду наявність у вас поважних причин, які змусили вас не спадкувати майно 15 років. Це мало ймовірно, що ви придумаєте такі обставини, які пояснять перерву в 15 років. Тому я пропоную вам найменш ризиковий варіант для виходу з наявної проблеми: нехай спадкує та, у якої відкрита спадкова справа. Після цього, подарує половину іншій сестрі. У цьому варіанті на вас чекають найменші витрати та ризики. Головне досягти домовленості. Гарного дня!
Чи були доньки зареєстровані/проживали разом із матір'ю на день смерті, хто був зареєстрований? Якщо один із спадкоємців подав заяву про прийняття спадщини протягом 6 місяців з дня смерті спадкодавця, а інші спадкоємці ні і разом не проживали,то він (одна з доньок) прийняла всю спадщину. Ще є нюанси обов'язкової частки спадщини. Щодо помилки в заповіті,то існує спосіб захисту в судовому порядку шляхом визнання права власності на земельну ділянку. Потрібно перш за все аналізувати наявні документи,щоб надати повну кваліфіковану допомогу та визначити спосіб захисту. Консультація можлива за телефоном